O czym chcesz poczytać na blogach?

Czesław niemen

rafip blog

Imienia Mateusza Święcickiego za zasługi dla kultury. W 1974 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Dostał też nagrodę I stopnia Prezesa Rady Ministrów za twórcze osiągnięcia w dziedzinie kompozycji i interpretacji.

Przełomowym momentem w karierze Niemena był występ z Akwarelami na V festiwalu w Opolu. Za wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" zdobył nagrodę specjalną Przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji.

W 1963 roku jego pierwsza kompozycja "Wiem, że nie wrócisz" odniosła wielki.

Też nagrywał. Skoncentrował się na pracy we własnym studiu muzycznym. Odszedł od muzyki rockowej w kierunku eksperymentów z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych i syntezatorów.

Urodził się 16 lutego 1939 roku w Wasiliszkach Starych koło Nowogródka jako Czesław Wydrzycki.


Piosenka zostanie do końca tygodnia, na pamiątkę temu wielkiemu człowiekowi...

rafip 2004-01-18 00:06:26 skomentuj (3)
"bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi.

domi blogWczoraj był wielki dzień w moim życiu, a właściwie powinien takim być. Studniówka. Chciałam się w dzisiejszej notce na tym skupić, ale jedna rzecz już od rana (tzn. od 15, kiedy to wstałam) rozprasza mnie i rozbija wewnętrznie. Umarł wczoraj, wieczorem bodajże, Czesław Niemen. Po Grzegorzu Ciechowskim jest to ostatniego czasu druga tak dotkliwa strata. Dziś przez pół dnia słucham jego muzyki i brzmi tak całkiem inaczej. Niemen był (jak strasznie brzmią te dwa słowa razem zestawione) ikoną wielkiej muzyki. W jego przypadku popularne hasło:.

Darek Bernatek - Onet.pl Blog

Brak tytułu
Witamy.!

Darek bierze udział w konkursie na "Interpretacje Piosenek Czesława Niemena" szczegóły :

http://www.pejzazbezciebie.pl/konkurs.php

A 24 października o godz 19 odbędzie się Pejzaż bez Ciebie z Czesławem Niemenem który Darek bardzo poleca.

Pozdrawiamy.!

  

Koncerty