O czym chcesz poczytać na blogach?

Czasowniki nieregularne angielski

zwierzęta - Onet.pl Blog

łwyspu Labrador w Kanadzie (pomimo tego, iż psy te w rzeczywistości pochodzą z Nowej Fundlandii) oraz od angielskiego czasownika "to retrieve" (przynosiStarożytni Rzymianie podziwiali ogromne psy bojowe mieszkańców wysp brytyjskich. Były one również używane do polowań na dziki, niedźwiedzie, do walk ze zwierzętami na arenach, a także do obrony mienia i dobytku. Podczas II wojny światowej ta rasa psów prawie wyginęła. Obecnie znajduje uznanie jako pies towarzyszący i obrończy.

Mastif angielski jest dostojnym i wiernym psem, o niesamowitej odwadze, miłej naturze i wysokiej inteligencji. Olbrzymie proporcje tej rasy czynią z mastifa skuteczny środek odstraszający i doskonałego psa obrończego. Wiele mastifów angielskich jest delikatnymi olbrzymami o zrównoważonym temperamencie i łagodnej naturze. Jednakże ten miły olbrzym nie.

Blog marzycielka024

Nie ma 2 matm, czyli ide 2h pozniej:] Za to trzeba sobie powtórzyć na kartke z angola. Dla mnie to jak zwykle jest proste, ale powtórzyć nigdy nie zaszkodzi. Nie chodzi mi o to, ze piszę tak zeby się pochwalić, po prostu angielski jest dla mnie prosty i nie mam z nim, dzięki Bogu, problemów. Z francuskim nawet tez nie.  I to są chyba jedyne moje mocne strony. Ogólnie sobie radzę, no ale nikt nie ma lekko. Dobra, to ja idę się.Mierzą cię wzrokiem z góy na dół. A najgorsze jest to, ze one są z JEGO klasy. Dzisiaj zajęcia dodatkowe odwołane, więc 4 godziny wcześniej w domciu!! A piątek wolne!!!!!!!!!!!!!!Tylko na jutro trzeba powtózyć nieregularne czasowniki na angola i na kartke z historii, i jeszcze z edb moze pytać. No to do robotyy .

Komentarzy: 0

from the sun

Powodem mojego swietnego humorku jest to.. mozliwe ze bede chodzila na wloski z K.!
Moze to nie skromne z mojej storny, ale uwazam, ze mam nawet talent do jezykow.. Zawsze chcialam sie nauczyc kilku.. (w lo planuje francuski ;)). Angielski idzie mi juz bardzo dobrze, a skoro mam mozliwosc zaczac teraz wloski, to strasznie sie ciesze ;)
Wyjatkiem jedynie mojej nauki jezykow jest 'niemiecki', ktory jest bee i wogole fuj, nie podoba mi sie i nie bede sie go. Bylam dzisiaj pierwszy raz na wloskim ^.^
Io sono Giustina ;)
Tu come ti chiami? :)
Narazie ucze sie kompletnych podstaw, zaczelismy od alfabetu - tych wazniejszych liter, ktore wymawia sie szczegolnie ;)
Mam juz 3 czasowniki, miahahaha :P
'miec' - avare (Io ho - ja mam.. nie wymiawiamy 'h' bo jest bezdzwieczne), 'byc' - essere (Io sono - ja jestem). No i 'kochac' (Io amo - ja kocham) :)
Wloski jest o tyle trudny, ze wiekszosci czasownikow trzeba sie uczyc na pamiec, bo odmieniaja sie nieregularnie.. Ale podolam ;)
Miahahahha, juz mam z Katharina piersze haslo ;] (uczymy sie wloskich slowek, a potem mowimy miedzy soba hasla, tylko my wiemy o co chodzi XDDDDDD)
Ciesze sie na ten wloski! ^.^
Io amo.

nadulina.blog

skomentuj (0)

89. Powiedzonka 2012-01-09

Przyjdzie taki dzień, że wreszcie przemówię ludzkim głosem. Będę mówić z nienaganną dykcją, zdaniami wielokrotnie podrzędnie złożonymi i akcentować czasowniki w pierwszej osobie liczby mnogiej trybu przypuszczającego na czwartą sylabę od końca. I wtedy też zapewne przyjdzie czas na ulubione powiedzonka. Zanim dorobię się własnych, będę musiała na jakiś czas pożyczyć sobie kilka od rodziców, dziadków i celebrytów.

Rodzice zdaje się doszli do tego samego wniosku, bo zaczęli.

Wielkości. A kiedy biedny ojciec nie nadąża z ich usuwaniem – zdarza się, że wręcz wyskakuję z wanny. No, przynajmniej usiłuję, bo łatwe to nie jest. W każdym razie kąpiele to teraz prawdziwy surwiwal, zwłaszcza dla taty.

Mama znalazła ostatnio piosenkę, która ewidentnie mówi właśnie o moim problemie. Za dużo z angielskiego nie rozumiem, raczej piąte przez dziesiąte – lecz postanowiłam dokonać tłumaczenia. Przyznaję, że dość wolnego, ale zawsze. Ten tragiczny utwór mówi o tym, że życie jest w zasadzie piękne, że są ptaszki, spacery, rodzice, zabawki (kolejność przypadkowa). Ale są takie rzeczy, które powodują, że cały świat się wali i.