O czym chcesz poczytać na blogach?

Cynk

Romana Tyszczak-wiadomości samorządowe

 Obiecałem sobie , że nie będę komentował bieżących wydarzeń w naszym mieście . Niestety ostatnie wypowiedzi radnych Platformy Obywatelskiej zmuszają mnie do zabrania głosu . W tym artykule postaram się wyjaśnić pewne sprawy dotyczące działań poprzedniej ekipy sprawującej władze samorządową w naszym mieście . Były prezydent na dzień dzisiejszy próbuje wprowadzić w błąd mieszkańców w wielu sprawach . opisze tylko te najważniejsze :
-budowy kopalni rud cynku i ołowiu w Zawierciu
-studium zagospodarowania przestrzennego
-udrożnienie kanalizacji deszczowej
Po raz pierwszy temat budowy kopalni rud cynku i ołowiu pojawił się w Zawierciu na przełomie lat 60 i 70 minionego wieku .Po zdecydowanym sprzeciwie mieszkańców sprawa została zamknięta na ponad 50 lat . Dopiero po przejęciu władzy w mieście przez pana Mirosława Mazura temat budowy kopalni wrócił ponownie . Dyskusja o budowie kopalni nabrała tempa po spotkaniu władz miasta z przedstawicielami Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław " z.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Deficyt cyny w organizmie powszechnie przejawia się w postaci łysiny u mężczyzn. U wielu z Was występuje niedobór cyny i jeśli go nie uzupełnimy, nastąpi głuchota.
Kobiety powinny bardzo cenić bor. Pomaga on utrzymać na właściwym poziomie wapń w tkance kostnej i uniknąć w ten sposób osteoporozy. Bor pomaga w produkcji estrogenów, u mężczyzn zaś – w produkcji testosteronu. Brak boru w organizmie powoduje u kobiet zwiększenie dolegliwości w okresie menopauzy. U mężczyzn zaś, co gorsza, brak testosteronu powoduje impotencję. Pierwszą oznaką niedoboru cynku w organizmie jest utrata węchu i smaku. Jeżeli nie smakuje Wam jedzenie, które przygotowała żona, skarżycie się na brak apetytu, chociaż ona twierdzi, że cały dzień spędziła w kuchni gotując smaczny obiad, to znaczy, że brakuje Wam cynku. W trakcie eksperymentu na zwierzętach laboratoryjnych okazało się, że dla przedłużenia ich życia, niezbędnych jest około 7 minerałów.
Pamiętajcie, że nam potrzebne jest 90 składników spożywczych: 60 minerałów, 16 witamin, 16 aminokwasów i trzy podstawowe kwasy tłuszczowe. Mamy szczęście, że rośliny są w.

Blog owczarek77pod44

Wyrósł pies spokojny, opanowany o prawidło-
wym instynkcie obronnym. Choroba w młodym wieku predysponuje go raczej do zachowań lęko-
wych, a przy rasach obronnych powoduje niebezpieczną mieszankę zachowań agresywno - lęko-
wych, których przykrymi skutkami może być agresja wobec osobników słabszych (do szczeniąt,
a w odniesieniu do stada ludzkiego - dzieci, osób starszych ). Szczególnymi pod względem żywie-
niowym są również rasy długowłose. Mają one zwiększone zapotrzebowanie na biotynę oraz cynk.
Ich proporcje względem siebie są określone i niedobór lub nadmiar któregokolwiek oraz przedaw-
kowanie obydwu może nie przynieść oczekiwanych efektów lub wręcz być szkodliwa (niewy-
dolność trzustki - nadmiar biotyny, ślepota - nadmiar cynku ). Istnieją też uwarunkowania genety-
czne i dziedziczne u niektórych ras psów. Rasą, która ma genetyczne upośledzenie przyswajania
cynku jest syberian husky, stąd konieczność skomponowania ich diety z uwzględnieniem dodatko-
wej ilości tego składnika..

DIETETYKA

W wapń.
Odpowiednie żywienie może nie tylko zapobiegać, jak również zmniejszać niebezpieczeństwo występowania chorób na tle wadliwego żywienia.
Białka roślin, zwłaszcza roślin strączkowych, zwłaszcza soi, mają działanie przeciw miażdżycowe, podobnie jak nienasycone kwasy tłuszczowe (zawarte w olejach roślinnych).
Wysokie spożycie wapnia i potasu może hamować rozwój nadciśnienia tętniczego.Odpowiednia ilość spożycia witaminy A może mieć działanie przeciwnowotworowe, podobnie jak witaminy: C i E oraz beta-karoten, selen, cynk czy mangan.Są one naturalnymi antyoksydantami, hamującymi działanie wolnych rodników, które przyczyniają się do niszczenia naszych komórek, szczególnie komórek skóry.Antyoksydanty zapobiegają utlenianiu tlenu z komórek organizmu.Przez co dłużej zachowujemy zdrowie i młody wygląd.
Witamina C podnosi naszą odporność, wpływa na szybkie gojenie się ran, zapobiega krwawieniu dziąseł.
Bardzo ważne jest również spożycie błonnika.Jest to włókno pokarmowe występujące w warzywach, owocach,.

sekrety natury - Onet.pl Blog

Na skórę. Ze względu na mocną barwę, która wpływa na kolor kosmetyku, zaleca się go stosować w rozcieńczeniu.

Jest to olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie kwas linolowy - Omega-6, który poprawia barierę lipidową naskórka, zwiększa stopień nawilżenia oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza pory i zapobiega tworzeniu zaskórników.

Dodatkowo olej dyniowy zawiera znaczną ilość witamin A, E oraz grupy B (B1, B2, B3).

Cechą charakterystyczną oleju dyniowego jest wysoka zawartość minerałów w tym przede wszystkim cynku oraz fitosteroli, przede wszystkim beta-sitosterol oraz spinasterol, które wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące, pobudzają regenerację i gojenie naskórka.
Cynk wpływa na regeneracje i gojenie uszkodzeń skóry, drobnych ran oraz tkanek miękkich.


Olej z pestek dyni ma właściwości regenerujące, przeciwzapalne, antyalergiczne, antyseptyczne, antyoksydacyjne (neutralizuje wolne rodniki), odżywcze.


ZALECANY: