O czym chcesz poczytać na blogach?

Cylinder

airsoft

Pracujemy nad samym zamkiem wyciągamy sprężynę powrotną i lufę ( najpierw przesuwamy do przodu potem w górę). Teraz będzie potrzebny nam śrubokręt gwiazdkowy. Musimy odkręcić śrubę która trzyma zespół cylindra na swoim miejscu. UWAGA po dokręceniu śrubki nie wyciągać zespołu na hypcika ponieważ możemy zgubić dwie sprężynki powrotne cylindra . Właściwym sposobem demontażu jest podniesienie tyłu zespołu cylindra i powolne wysunięcie go w stronę tyłu zamka tak aby sprężynki nie wystrzeliły. UWAGA SĄ ONE ISTOTNYM ELEMENTEM BRONI! JEŚLI SA POGIĘTE, WYFICHROWANE BROŃ NIE BĘDZIE DZIAŁAŁA POPRAWNIE!. 
Teraz  gdy wyciągnęliśmy sprężynki i cylinder możemy wziąć się za czyszczenie. 


Etap drugi - czyszczenie 
Elementy zespołu cylindra i zamka nie są stalowe poza sprężynami śrubką i pinem w cylindrze UWAGA PIN TRZYMA TAK ZWANY ZAWÓR MOTYLKOWY ODPOWIADA ON ZA DOZOWANIE  GAZU NA KÓLKE PODCZAS STRZAŁU! USZKODZONY POWODUJE SYFONOWANIE BRONI CZYLI COFNIĘCIE ZAMKA O OKOŁO 2-3CM I WYPUSZCZENIE CAŁOSCI GAZU W MAGAZYNKU. Nie ma potrzeby  wyjmować zaworka z cylindra jeśli nasza broń przed rozebraniem działała.

Kraina Kreatywna, zrób to sam, sztuka, majsterkowanie, tworzenie, coś z niczego, praca, hobby, kreatywność, twórczość, artysta, malowanie, modelowanie, pomysł, idea, zainteresowania, talent, warsztaty,

 Jak zrobić świecę z foremki kiedy nie mamy foremki?

Gosiowo zadaje sobie to pytanie od tygodnia.

Bardzo prosto: najpierw trzeba zrobić foremkę.

Bierzemy kawałek kartonu. Może to być karton ondulowany, wtedy świeca będzie ładniejsza. Wycinamy z niego prostokąt, tak żeby po zwinięciu go w cylinder (figura geometryczna, a nie nakrycie głowy!) jego wymiary odpowiadały wybranemu wymiarowi świecy.

Porządnie, bardzo porządnie sklejamy taśmą. Pamiętamy, że roztopiona parafina wylezie przez każdą, nawet najmniejszą szparę.
Jeśli mamy dostęp i fundusze do specjalnego „kitu” do świec, ustawiamy nasz cylinder na jakiejś podstawce, np. na innym kawałku kartonu, tym razem nieondulowanego, i oklejamy dół tym kitem tak żeby powstało szczelne naczynko.
Ale my kitu nie mamy!

Z tej trudnej sytuacji mamy dwa wyjscia.

Pierwsze: rezygnujemy z kartonu ondulowanego i robimy cylinder z gładkiego,.

QBALO

29.ŻK 51-20.09.00c zawór szybkiego odprężania
* 30.ŻK 51-20.01.15c śruba drążona
* 31.ŻK 51-20.01.14a kolanko przelotowe
* 32.ŻK 51-20.07.00d zestaw rozdzielczy [z kólką]
* 33.SKALA--wskaznik udzwigu 18,5m--22m--bocian
* 34.ŻK161-25p.01.00.16 szyba przednia dolna [mała 67cmx36cm]
* 35.ŻK161-25p.01.00.17 szyba boczna przednia prawa---lewa
* 36.ŻK161-25p.01.00.18 szyba drzwi (81 cm x 67 cm )
* 37.ŻK161-25p.01.00.19 szyba boczna tylna
* 38.ŻK161-25p.01.00.20 szyba tylna [mała 66 cm x 32,5 cm )]
* 39.ŻK161-12.00.00e skrzynia przekładniowa główna [obudowa]
* 40.ŻK101-12.124.00c cylinder pneumatyczny dwustronnego działania
* 41.ZPC1-160-1c zawór przelewowy
* 42.Część sprzęgła wciągarki
* 43.ŻK51-03.01.00f resor do dzwigu Polan lub Lech
* 44.ŻK161-12.00.96a koło zębate z=22 (skrzynia główna)
* 45.Część podpory ( stopa)
* 46.Część podpory
* 47.Przewody miedziane z końcówkami różnej długości używane
* 48.ŻK161-14.01.00b hamulec wciągarki pomocniczej(kompletny)
* 49.ŻK161-14.02.00b hamulec wciągarki głównej i zmiany wysięgu
* 50.Część hamulca wciągarki
* 51.Część wózka "WYLIE"
* 52.Zębatka-reduktor.

Anime hatter? Erm... O.o ... Okay but it's not the hatter what You all think! - Onet.pl Blog

Jestem pytasz? - westchnął fioletowooki - Jestem Kapelusznikiem! - i podał mu rękę. Tamten spojrzał na niego dziwacznie. Kapelusznik myśląc, że chodzi o brud na rękawiczce zdjął ją, wsadził do kieszeni i wówczas znów podał mu rękę. Ace odwzajemnił uścisk dłoni.

_________________________________

Brązowowłosy mężczyzna prowadzi Kapelusznika w kierunku swojego domu. Nie wiedział kim on jest, nie wiedział skąd się wziął... Nie wiedział o nim nic... Wiedział tylko tyle, że musi z tym człowiekiem coś zrobić, bo nie wygląda najlepiej. Odrapane do krwi blade policzki, brudne obtarte dłonie. Także zszarzałe z brudu spodnie i płaszcz oblepione ziemią i liśćmi. Wyglądał wprost fatalnie! Tylko cylinder był nienaruszony.

Klaudia on tour

Słońca, która poprowadziła go na druga stronę rzeki, gdzie odpracował stratę z przeskoku i zniknął nam z oczu za Doladą. Przez cały czas 20 wpatrzonych w niebo par oczu kibicowało mu, aby doleciał jak najdalej. Dzięki ostrożności i cierpliwości wygrał dzisiejszą konkurencję.

Na ceremonię rozdania nagród musieliśmy czekać, aż do 23. Nieudolność organizacyjna i brak profesjonalizmu były rażące. Zaczynały się od sposobu rozpisywania trasy na tablicy z konkurencją, poprzez zwózkę kończyły na liczeniu wyników. Najdotkliwsze było dla niektórych to, że w pierwszej konkurencji nie napisano na tablicy, że cylinder o promieniu jednego kilometra, jest jedynie końcem speer section, a następnie trzeba przelecieć metę. W efekcie na wynikach z pierwszej konkurencji, dzięki ingerencji Wojtka, uznano ten cylinder jako metę. Wojtek jednak wcześniej wyjechał i organizatorzy zmienili drugiego dnia wyniki pierwszej konkurencji motywując to tym, że było to przecież mówione na wszystkich bryfingach i że było to przecież jasne i oczywiste, że trzeba dolecieć do fizycznej linii mety. Jedynie różnica w punktach między kobietami sprawiła, że szczerze się z dziewczynami ubawiłyśmy: między pierwszą i drugą 1 punkt, drugą i trzecią 3 punkty.

Wyniki.

Ślubne i weselne porady

Widać świeczki dodające uroku całej uroczystości. Oto dekoracja kościoła w pełnej okazałości.

dekoracja kościoła

Sama dekoracja kościoła składa się na dekorację ołtarza, krzeseł Pary Młodej oraz ław kościelnych. Na ołtarzu została umieszczona aranżacja złożona z białych kwiatów z gatunku eustoma, która delikatnie opada w dół jak kwiecisty dywan. Aranżacja z eustom została dodatkowo bogato ozdobiona perłami i koralikami w kolorze białym. Wśród kwiatów oraz po bokach umieszczono białe świece w szklanych cylindrach. Cylindry zyskały barwę fioletową za sprawą specjalnie przygotowanej substancji płynnej, dodatkowo białe świeczki rozświetliły przezroczyste cylindry i nadały blask otoczeniu.

Na zdjęciu widać dokładnie świece i płyn o barwie fioletowej, w tle białe eustomy.

 

Przejdźmy teraz do dekoracji krzeseł Pary Młodej. Zostały one przykryte białą tkaniną na której umieszczono ręcznie przygotowane na zamówienie kwiaty z materiału i przytwierdzono je do nakrycia krzeseł. W ten sposób krzesła zyskały wyjątkowy wygląd. Od strony gości ślubnych krzesła Pary Młodej wyglądają jakby przykryte kwiecistym dywanem,.