O czym chcesz poczytać na blogach?

Cuyahoga

Amerykańskie podróże Dreamki - Onet.pl Blog

49 - POZOSTAW ŚLAD PO SOBIE - SKOMENTUJ

07 października 2007
Nasza "Rospuda"

 

Dzisiejszy post bedzie z dzisiaj - przerwe na chwile opowiesc z podrozy i zapraszam was w moje okolice.
Jeszcze swieze zdjecia i wrazenia:)
  


Mam to szczescie, ze mieszkam o rzut beretu od Cuyahoga Valley - jest to jeden z parkow narodowych USA. Park inny od wszystkich, ktore zwiedzalam . Rozciaga sie on na obszarze 33 000 akrow pomiedzy dwoma miastami Cleveland i Akron w stanie Ohio.
Przez doline plynie rzeka Cuyahoga (Kajahoga) - pokrecona rzeka - nazwana tak przez indian z racji swojego "pokreconego" koryta. 
Dolina zasluzyla sobie na miano parku narodowego ze wzgledu na srodowisko naturalne.
Mieszka tutaj m.in.  194  gatunki ptakow, 32 gatunki ssakow, bagna zamieszkuja gady i plazy, a rzeka obfituje w 43 gatunki ryb.


Wybralismy sie dzisiaj na wedrowke po parku - na goraco chce wiec pokazac wam troche zdjec z tego zakatka swiata.

PODRÓŻOWNIK

This slideshow requires JavaScript.

Exignorant's Blog | Just another WordPress.com site

Z wyrafinowanymi zespołami złodziei

“Doświadczeni boleśnie przez nową generację wyrafinowanych złodziei, główni sprzedawcy detaliczni odpierają atak. (…) Te znakomicie zorganizowane grupy przestępcze są nowym wyzwaniem dla handlarzy, którzy od dawna zmagają się ze złodziejaszkami i pracownikami o lepkich rękach. Mimo iż problemy te nie zniknęły, sprzedawców sieciowych nękają wysoce wyspecjalizowani złodzieje, którzy podczas jednej akcji kradną towar wartości tysięcy dolarów i upłynniają go dla zysku.”

Loty z Charlotte wznowione po awarii sieci energetycznej

Ostatnia misja promu kosmicznego: Kto będzie teraz zaopatrywał Międzynarodową Stację Kosmiczną?

Koniec programu promów kosmicznych będzie miał daleko idące konsekwencje

Zrujnowane miasto Rhode Island prosi związki zawodowe o redukcję emerytur, aby uniknąć bankructwa

Rosną opłaty na cmentarzach publicznych

Społeczności afroamerykańskie zmagają się z masowym bezrobociem

Szeryf Cuyahoga bierze na cel rozrabiające ‘flash mobs’

tomieszkania27 *To mieszkania Kraków - blog4u.pl

To mieszkania Kraków

:: tomieszkania27 ::

Wynajem Mieszkań Warszawa

Artystyczny Cleveland, śródmieście Ohio jest bogaty w historii, przygody i kultury. To malownicze miasto położone w pobliżu rzeki Cuyahoga, nadal przyciąga rzesze ludzi, którzy albo po prostu przychodzą do odwiedzenia, pracy lub uregulować. Istnieje również wiele atrakcyjnych mieszkań do wynajęcia nadrzecznych wokół sekcji nadrzecznej, a także w...
czytaj więcej lub Głosuj (0)
tomieszkania 12:03:40 23/03/2012 [komentarzy 0] Komentuj

Wynajem Mieszkań Warszawa

Oto kilka przykładów mieszkań do wynajęcia w Hampstead West że znalazłem na blogu Paramount. lub później, ponieważ będą one prawdopodobnie poszedł w tym czasie, ale nie z nimi skontaktować, aby dowiedzieć się o nowych właściwościach. # 1 niedawno urządzone dwie podwójne sypialnie +1-ty podział piętro poziom płaski zestaw w trzy piętrowym budynku...
czytaj więcej
tomieszkania 16:10:14 20/03/2012 [komentarzy 0] Komentuj

wywiady,kulisy sław i inne

2007-01-06
 Halle Berry urodziła się 14 sierpnia 1968 roku w Cleveland, stan Ohio,  USA. Jest córką czarnoskórego Jerome'a Berry'ego, pracownika szpitala, i białej Kaukazki Judith Berry, pilęgniarki. Halle ma także starszą siostrę Heidi. Jej rodzice rozwiedli się, gdy Halle miała 4 lata. Wraz z siostrą zamieszkały razem z matką. W wieku 17 lat wygrała konkurs na najładniejszą amerykańską nastolatkę, a rok później brała udział w wyborach Miss USA, gdzie zajęła drugie miejsce. Po ponkursach piękności została modelką. W 1986 roku dostała się na wydział dziennikarski Cuyahoga Community College, jednak porzuciła naukę dla showbiznesu. Przeniosła się do Chicago, gdzie pobierała lekcje aktorstwa. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym "Living Dolls " (1989), gdzie wcieliła się w rolę modeli zbierającej pieniądze na studia. Prawdziwy przełom w jej kaierze nastąpił w 1991 roku, gdy zagrała rolę narkomanki w filmie Spike Lee "Jungle Forever" (Malaria). Później przyszły role: w filmie "The Last Boy Scout" (1991)(Ostatni Skaut), "Boomerang" (1992), gdzie zagrała rolę dziewczyny, w której zakochał się Eddie Murphy. W 1994 roku zagrała seksowną sekretarkę Sharon Stone w "The.