O czym chcesz poczytać na blogach?

Cunningham

Antyleft

Klęsk w toczących się prawyborach do Senatu. Przegrana Spectera, utrata senatorskiego stołka w Massachusetts oraz kompromitacje w Wirginii i New Jersey stały się zmorą prezydenta Obamy, który przez wielu komentatorów amerykańskich uważany jest za główną przyczynę tych niekorzystnych rezultatów.

Wszyscy “haterzy” Obamy z wypiekami na policzkach będą obserwować wtorkowe doniesienia z Północnej Karoliny. Senacki runoff w obozie Partii Demokratycznej po raz kolejny sprawdzi oddziaływanie wielkiej polityki na wybory w poszczególnych stanach. Wspierany przez demokratyczny establishment Cal Cunnigham zmierzy się z Elaine Marshall.

Młodość, energia i wojskowa przeszłość to główne atuty Cunninghama. Elaine Marshall, będąca sekretarzem stanu w Północnej Karolinie, jest doskonale znana w świecie polityki. Stratedzy wyborczy urodzonej w Maryland kandydatki twierdzą zgodnie: “doświadczenie i znane nazwisko sprawiają, że Marshall jest darzona zaufaniem wyborców”.

Kandydaci zrezygnowali ze spotów telewizyjnych, tłumacząc to niewielkim zainteresowaniem mieszkańców Północnej Karoliny senackim runoffem. Zarówno Marshall jak i Cunningham postawili na kampanię bezpośrednią i agitację “door-to-door”. Nikt, jednak nie wierzy w “wakacyjną sielankę” podczas tych prawyborów. Walka na pewno będzie ostra, a zwycięstwo Marshall może po raz kolejny wstrząsnąć obozem.

| Time is an explosion of memories |

Nie zdobył ani nie odzyskał...

...czasami człowiek bywa tak bardzo naiwny...

"(...) sądziła, że zna prawdę o sobie i o nim.
Ona wciąż całym sercem pragnęła tego, czego jeszcze nie posiadała, a on nie mógł sobie wyobrazić, że można chcieć więcej niż to, co sie ma.
Z nich dwojga to ona była silniejsza, chociaż to on miał wszelkie predyspozycje.
Ta prawda zdawała się rozsadzać jej głowę. Nie pasują do siebie. Potem zaczęły ją dręczyć wyrzuty sumienia. Potrzebował jej. Musiała mu pomóc pozostać takim, jaki był. Inaczej chłopiec, który żył w jego ciele, mógłby się wymknąć i krzycząc przerażony, uciec tą pustą drogą"


M. Cunningham "Z Ciała i z duszy"


Świteź 2006-03-02 15:33:47
skomentuj (9)

Wielki dzień, wielka strata...
Właściwie to się nawet nie pomyliłam. Ani odrobinkę.
Właściwie to nawet myślałam, że tak będzie.
Nie przypuszczałam tylko, że naprawdę mam rację i że tak szybko będzie mi dane się o tym przekonać.
Mimo iż byłam świadoma, że tak właśnie może być, że gdy przyjdzie co do czego to Ci "najwytrwalsi" odpadną w przedbiegach.
Mimo wszystko nie chciałam chyba wierzyć, że tak się stanie, że zobaczę to na własne oczy i że ta prawda będzie we mnie tkwiła.
Eh, szkoda gadać. Co się stało to się nie odstanie, a ja wzięłam.

Cornelia Funke

Języki.

Światowym bestsellerem stała się pierwsza część "Atramentowej trylogii", Atramentowe serce (2003), której ekranizacją w Hollywood dla New Line Cinema zajął się producent "Władcy pierścieni" Mark Odresky. Film wyreżyserował Iain Softley ("K-PAX", "Miłość i śmierć w Wenecji"), w roli głównej wystąpił Brendan Fraser. Premiera odbyła się wiosną 2007 roku.

W kwietniu 2005 roku Cornelia Funke znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób amerykańskiego "Time’a", m.in. obok Clinta Eastwooda i Johnny'ego Deppa.

Światowe prawa do angielskojęzycznych wydań jej książek posiada Barry Cunningham, odkrywca Harry'ego Pottera (wydawnictwo The Chicken House). Do końca 2005 roku jej powieści sprzedały się w sumie w ponad 10 milionach egzemplarzy.

W 2005 i 2006 roku do kin trafiły ekranizacje Króla Złodziei i Dzikich Kur.

Komentarzy: 0 książki przygodowe Corneli Funke 2010-04-13 cześć wszystkim! :)
Ten temat przeznaczam dla fanów książek przygodowych.
Polecam Wam książki.

Wszystko o książce TUNELE - Onet.pl Blog


01 grudnia 2010
Już są!
Czwarta cześć tuneli już w Empiku!

 


W końcu doczekaliśmy się czwartej części Tuneli, która nosi nazwę "Tunele Bliżej". Można ją nabyć w Empiku. Według mnie to świetny prezent na święta.

"To kolejna podróż do tajemnic ukrytych głęboko pod powierzchnią. Książka wzrusza, niepokoi i intryguje, a czasem... przeraża. Jest idealna dla wielbicieli serii "Tunele"!
~ Barry Cunningham - odkrywca Harry`ego Pottera