O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Culture

Zlodziej Swiatla

Sobie samotność podczas podróżowania. Jak Autor…

A powyżej “traydycjne” domy-ule z Harran. Faktycznie, niczego sobie, jednakże na jeden dom-ul przypadało pięć lepianek. Autor czuł się odrobinę oszukany, gdy zdał sobie sprawę, iż wszystkie fotografie Harranu, które widział dotychczas były przerobione tak, by nie było widać tych “lepianek z gówna”. Cóż… Ocenę tego procederu pozostawiam Czytelnikowi, Autor dostarcza fotografie nietknięte ludzką ręką.

A oto największe w okolicy skupiskow domów-uli bez lepianek. Harran Culture House wraz z jego doborową obsługą:

Ta oto kobieta chciała być (może i dalej chcę), bym ją wziął za żonę. Gdy Autor wraz z Towarzyszką po raz pierwszy wkroczyli w powoje Harran Culture House pierwszymi pytaniami były:
-Ile macie lat? Czy jesteście żonaci?

Pytania były proste, jednakże Autor przebywając w trybie “Towarzyszka zna turecki, Towarzyszka mówi, Autor się nie odzywa a i słuchanie nie ma sensu, bo i tak nic nie zrozumie” nie zwrócił na nie uwagi. Towarzyszka jako w ciemię bita odpowiedziała, że jest zaręczona, ale, wskazując na Autora, który przyglądał się wystrojowi.

Grecja

Chalkidiki

Półwysep Chalkidiki jest jednym z najbardziej znanych za granicą greckich regionów turystycznych. Miejsce to ma kształt trójzębu skierowanego do dołu. Porośnięty jest on zielonymi lasami, pośród których skryte są urokliwe zatoczki z przejrzystą wodą. Linia brzegowa tej krainy ciągnie się na długości 500 km. Trójząb tworzą 3 półwyspy:.

Krzysztof KOLOWICZ

Walbrzych (PL).

Dawideq03′s Weblog

Edycja tekstu w konsoli się bardzo przydaje, szczególnie jak padnie X server i nie mamy dostępu do trybu graficznego.Z reguły używałem do tego celu Nano i w zasadzie był wystarczający do prostej edycji tekstu.Niestety coraz częściej mnie irytował.Postanowiłem że spróbuje vima – wielopratformowego, rozbudowanego  edytora tekstu .Ogólnie zabawa z vimem na samym początku jest dosyć skomplikowana.Przełączanie pomiędzy trybami,  zapamiętanie tylko niektórych komend w trybie poleceń, czy samo poruszanie się po programie sprawiają niemały kłopot.Ale od czego są bardzo pomocne tutoriale, jednym z nich i według mnie jednym z najlepszych jest ten ze strony Dokumentacji Gentoo – http://www.gentoo.org/doc/pl/vi-guide.xml.Nauka prowadzona jest na zasadzie ściagawki, naprawdę można sie wiele nauczyć.

:]

Kategorie:Linux, Open Source i inne związane z Free Culture

Culture club

Alternatywny przewodnik po Pradze

WYSTAWA: Wciąż trwa i trwać będzie! NIEWIDZIALNA WYSTAWA W PRADZE!: http://www.pragueeventscalendar.com/en/culture/invisible-exhibition-2187

KONCERT: Tego nie można przegapić – BORIS w klubie Matrix – 9.07: http://www.matrixklub.cz/program.php

FESTIWAL:

Staromiejskim w Pradze: http://tinyurl.com/6k6o3yl  //MÓJ TYP//

KLUB MIESIĄCA: tam dzieje się w lipcu najwięcej – gęsty, alternatywny program CROSS CLUBU: http://www.crossclub.cz/cs/program/

FILM: Filmowy autobus ponownie rusza na wakacyjną, praską trasę! KINOBUS: http://www.kinobus.cz/ Unikalne, mobilne kino na praskie lato!!!  //

Blindspot

Fotografie - Gazeta Wyborcza
Fotopolis
Fototapeta
Found photos
Frontline Club
I Photo Central
ICP
Interactive Narratives
Joanna Kinowska
Lense culture
Library of Congress
Magnum in motion
Mediastorm
Mediastorm blog