O czym chcesz poczytać na blogach?

Cukrzyca ciążowa

Zbyt słodki ciężar

Dodam jeszcze, że rady, które tu chcę umieścić dotyczą tylko cukrzycy "leczonej" dietą. Na tej zależnej od insuliny nie znam się w ogóle.

Pozdrawiam was przyszłe "słodkie" mamy.

ahimaTagi: cukrzyca ciążowa cukrzyca ciężarnych
16:19, ahima
Link Dodaj komentarz »
poprzednie

Kiedy życie staje się pasją..

Sobotni wieczór, nie aż taki straszny – wasz też?? Ok, a teraz pomyślę co by tutaj wrzucić ciekawego..

Tagi: ciąża cukrzyca ciążowa Publikacje rozważania szczur
22:29, gosia.sz11 , z tych dni oczekiwania..
Link Komentarze (2) »
właśnie dlatego..

Mały Człowiek

2006
19 tydzień

     Doktorek dał mi skierowanie do szpitala w związku z tą glukozą i wczoraj wróciłam po 3 dniach. Nawet nie było tak tragicznie, przynajmniej fajne towarzystwo. Diagnoza - ciążowa nietolerancja glukozy, mam przestrzegać diety. Jakoś nawet bardzo się tym nie stresuję, podobno to się często zdarza.

     Z najważniejszych rzeczy, to okazało się, że Mały Człowiek jest chłopcem, tak wyszło doktorkowi dwa tygodnie temu, a wczoraj.

piątek, 23 grudnia 2005
16 tydzień

     Przed wczoraj robiłam zlecony przez doktorka test na glukozę po obciążeniu i wyszła za wysoka. Na szczęście to jeszcze nie cukrzyca ciążowa, ale tzw. ciążowa nietolerancja glukozy. No i z tego powodu koniec ze słodyczami, ale wyżeczenia dla Maleństwa są nawet przyjemne.

     We wtorek po Świętach idziemy do doktorka, ciekawa jestem, co on powie na te wyniki, możliwe, że zleci mi jakąś.

Nasze wspólne słowa, nasze wspólne dni... - bloog.pl

Ach ten czas leci nieubłaganie, a jednocześnie mam wrażenie , że stoi w miejscu. Tylko po rosnącym brzuszku i suwaczku widzę, że do porodu zbliżam się coraz więszymi krokami. Jak się okazało, dopadłą mnie też cukrzyca ciążowa, narazie jestem na diecie i w miarę mi to nawet wychodzi, choć mam chwile słabości i zdarza mi się np. ugdyźć batonika czy wsadzić palca do słoika z czekoladą....siła wyższa . Od początku ciąży przybyło mi 10 kilo , i myślę że jeszcze ze 3-4 kilo mi przybędzie, nie więcej. Waga na.

Między Niebem a Ziemią czyli Mąż i Żona

Czy serce będzie biło, czy Maleństwo będzie prawidłowo rosło, czy będzie zdrowe (przynajmniej na etapie prenatalnym), czy wszytskie organy będą na miejscu i czy ich praca będzie prawidłowa, czy będzie ułożone głową w dół (bo boję się cesarki). Baliśmy się o siebie wzajemnie. Żeby mnie nie dopadła cukrzyca ciążowa, żebym nie przytyła jak wieloryb, żebym dobrze się czuła, żebym nie była nieznośna, bo i takie przypadki znamy, żebym miała dobre wyniki badań. 
Jak już serce zabiło i okazało się, że Dzidziuś rozwija się bardzo dobrze, to czekaliśmy na pierwsze ruchy, początkowo wyczuwalne tylko dla.