O czym chcesz poczytać na blogach?

Cukiernia pod amorem

Przeczytane - Książki Zbójeckie

Komentarze (34) »
czwartek, 15 marca 2012
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy

Warszawa : Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010.

Stroje, dorożki, dwory, wystawne.

Blog Katy {Katy's blog}

« Rozpad {Disintegration}
Tandeta »

Cukiernia Pod Aniołem – recezja

I w świetle jakiegoś tam systemu wartości (może autorka wcale tego nie chciała?), gdzie honor to honor a podłość to podłość. Nie nazwałabym “cukierni pod Amorem” dziełem patriotycznym, ale i takie wnioski wysnuć można z lektury.

Szlachty (Zajezierskich) plączą się z losami chłopów i amerykańskich emigrantów, ale historia ta nie jest chronologiczna, śledzimy bowiem jednocześnie losy Zajezierskich pod koniec XIX wieku i Hryciów-cukierników w roku 1995. Na wykopaliskach archeologicznych znalezione zostają zwłoki kobiety, zmarłej prawdopodobnie w trakcie drugiej wojny światowej. Kobieta ma ze sobą.

Recenzje książek. - Onet.pl Blog

są piękne cytaty z książek, wielu słynnych ludzi, które znakomicie wpasowują się w fabułę. Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż całość to głównie dialogi. Okładka z dziewczyną nawet mi się podoba, a literówek w dość porządnym ,,Świecie Książki” nie znalazłam. Polecam na poprawę humoru po długim dniu w szkole. Ale czegoś lepszego się nie spodziewajcie.

Wkrótce
259.Daisy Fan i cudotwórca(przeczytana)
260. Zupa z granatów(przeczytana)
261.Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy(przeczytana, z biblioteki)
262. Na złotej górze(przeczytana, z biblioteki)
263.Kaśka Podrywaczka(przeczytana)
264.Najczarniejsza godzina(przeczytana)
265.Żegnaj Afryko(przeczytana)
266.Weiser.

Numer 13

Tego bloga) dała bym książce Steve`a Mosby`ego 4-

 

Kolejne pozycje w mojej bliblioteczce:

- Aktualnie czytam: „ CUKIERNIA POD AMOREM  Zajezierscy” Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk 

- Następna na liście: „SEZON NA CUDA” Magdaleny Kordel

Kasmatka

Book antiqua,palatino;">Dziś jest dzień moich 22 urodzin jak i imienin!:) Bardzo się cieszę, że to już po raz drugi spędzam z Wami je!:) Bardzo chciałabym podziękować za wszystkie ciepłe słowa, które zostawiałyście pod wpisami, za przemiłe maile, za kartki z życzeniami, które sprawiały mi wiele radości!:) Dzięki blogowi, który pozwolił mi na wygenerowanie swojego wirtualnego miejsca poznałam wiele wspaniałych Osób- dziękuję! Każda z.

Ręczne dzieła
Tusia
Podczytuję
Australia.2010
Cukiernia Pod Amorem
Szyciowo
Apuni
Cérie's art - taki żart

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

Z wami te kilka lat, uwielbiam pisać recenzje, uwielbiam czytać wasze, bo to dzięki Wam poznaję coraz to nowsze i lepsze pozycje, które z zamiłowaniem czytam.

Nie będę robiła jakiegoś specjalnego podsumowania roku, bo nawet nie wiedziałabym od czego zacząć. Jestem Wam wdzięczna, że cały czas jesteście, komentujecie, polecacie.

Z planów na kolejny rok... poddaję się chyba i przenoszę na.

Okazję poznać naprawdę wartościowe książki polskich autorów, o których dotychczas nie miałam za dobrego zdania.

Pani Gutowska-Adamczyk jest czytelnikom znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Z racji, iż obie części wywarły na mnie pozytywne wrażenie, chciałam zapoznać się również z innymi pozycjami pisarki.

Nie czytałam żadnej z recenzji „Marioli…”, więc.

Hobby moje małe...

Na wymianki. Przeszkodziła tez książka. Nie mogłam się oderwać tak więc wszystkie robótki poszły w kąt. Długo czekałam w bibliotece, aż wreszcie ją, a w zasadzie je dostałam. Je bo to dwie części. Obie są z serii "Cukiernia pod Amorem". Świetne, naprawdę serdecznie polecam. Czyta się lekko, wciąga tak, że nie można się oderwac. Niestety, trzecia część ma się ukazać dopiero na jesieni. Już się nie mogę doczekać. Książki skończone i dziś.