O czym chcesz poczytać na blogach?

Cuda

jadłodajnia

Kościele na przestrzeni wszystkich wieków?

Czy cuda i uzdrowienia istniały także po śmieci Jezusa i apostołów?

Czy czynienie znaków i uzdrawianie chorych ma wpływ na efektywność zdobywania ludzi dla Chrystusa?

Odpowiedzi na te pytania są oczywiste. Kiedy Jezus wypowiedział poniższe słowa odniósł się do faktu, że cuda pomagają ludziom opamiętać się: „Wtedy począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły.” (Mt 11,20.21)

Po prześladowaniach w Jerozolimie Filip przybył do Samarii i głosił tam Jezusa Chrystusa. Jednym z powodów dlaczego ludzie zwracali uwagę na to co mówił, a nawet przychodzili do Jezusa były cuda jakie Bóg przez niego czynił. „Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka.

bagno - Onet.pl Blog

Wielka awantura.Raz zmienilem klub pierszoligowy w polowi sezonu iposzlem  dodrgiej ligi ktora byla akurat na koncu tabeli .NA KONIEC Sezonu weszla do pierwszej ligi.ALE dzialacze nie wywiazali sie z obietnic finsowych wobec mnie i zmienilem klub .W nowym sezonie nie zdbyli ani jednego duzego punktu i spadli spowrotem do drug.ligi .Obserwuje teraz zuzel tylko w TV I JAK SLYSZE TYCH pseldo komentatorow to mi sie srac chce jak ich slucham.A ZWLASZCZA Cegielskiego, akurat teraz leci transmisja z WOJENS  KONCZE I MYSLE ZE JESZCZE COS DOPISZE NIEBAWEM. podpisal FIPO
fipo (18:30)
Skomentuj mnie

19 lipca 2008
CUDA
SA TAKIE CUDA JAK WIDAC SAME POPAPRANCE I OSLY  ZAKUTE PALY I OSZOLOMY  NIE DARMO JEST SKRUT PO

KAPLICZKI CIŚCA I OKOLIC - ŻYWIECCZYZNA .

Z kroniki pana Władysława Skowrona z 1977r. zatytułowanej " Cisieckie świątki " będącej w posiadaniu prob. cisieckiej parafii ks. W. Nowobilskiego /. Uzupełnienia moje .

Ten krzyż przyniosła powódź w 1838 r. Wyłowiony z wezbranej Soły , z czcią umieszczony został obok drogi w Placu Sygutów w Ciścu /Żywiecczyzna/.  Obraz namalowany farbami olejnymi na blaszanej płycie  umieszczony poniżej krzyża przedstawia Matkę Boską Bolesną .

Obraz przywieziony został z pielgrzymki z Frydka  , dokąd ludność miejscowa udawała się do Marii Panny słynącej cudami , która według wierzeń - przywracała ślepym wzrok a głuchym słuch . Leżący wówczas w Księstwie Cieszyńskim Frydek  ,  obecnie Frydek-Mistek  urocze miasto w Czechach , które odwiedzając czeskie i słowackie aquaparki warto zwiedzić i zobaczyć m.in. miejsce owych pielgrzymek -piękny wybudowany w stylu rococo Kościół Nawiedzenia Marii Panny .

FRYDEK - MISTEK -przeczytaj .

POLAK W OSTRAWIE -przeczytaj.

Tagi: fotografia historia legenda Wiara czyni cuda

Setki myśli na sekundę, a każda myśl to tysiąc słów.

"Cud" aka zbieg okoliczności, wiara, zjawisko.
2008-05-03 12:51:14

„Wierzyć to znaczy ufać kiedy cudów nie ma” - ks. Jan Twardowski

Czyli krótkie rozmyślanie nad ideą cudów.

Cud
1. «niewytłumaczalne zjawisko, o którym sądzi się, że jest wynikiem działalności Boga»
2. «niezwykły, szczęśliwy zbieg okoliczności»
3. «osoba lub rzecz doskonała albo bardzo piękna»

Czy wierzę w cuda? Raczej tak. I nawet jeśli mam świadomość, że żadnego do tej pory nie doświadczyłem, raczej nie przestanę. Wiara w cuda wiele nie kosztuje, a czasami to taka ostatnia deska ratunku, pozwalająca na przetrzymanie naprawdę przekichanego momentu w życiu. Patrząc na definicję tego słowa, na pewno nie potwierdzę punktu pierwszego. Nie powiem, że jestem ateistą. Fakt, nie jestem przekonany, że istnieje jedna forma życia/byt, czy jakby tego nie nazwać, która pociąga za wszystkie sznurki. Choć z chęcią bym wierzył, że istnieje panteon boski, czy to olimpijski, czy.

"...jeśli piękno żyje w nas to dajmy mu siłę i pozwólmy mu trwać..." - bloog.pl

06 kwietnia 2007 21:43

Małe sprostowanie jeśli chodzi o komentarz Hani. Ja nie wierzę w Boga na pokaz!! Nie jestem jak obłudnicy w świątyni! To co napisałam w poprzedniej notce nazywa się świadectwem wiary. Ja nie rozgłaszam mojej wiary dla popisu tylko po to aby inni poznali Boga i również w niego uwierzyli. Chciałam po prostu podzielić się z wami moimi przeżyciami i odczuciami. Więc proszę nie odbierajcie tego jak "popis życiowej gry".

 

 

P.S. Słowa takie jak "Bóg" i "Pan" piszemy WIELKĄ literą!!!Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1649895,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

"Wiara czyni cuda" - ciąg dalszy:)(świadectwo wiary)

wtorek,