O czym chcesz poczytać na blogach?

Cubase

EKWADOR MANIECZKI, MP3, EVENTY, BIOGRAFIE - bloog.pl

Kierowane przez Gregorego i Turbo, zagrał min : "Mix Club"(rezydent) Klub Ekwador(Andzrejki 2006) Pullsar(Poznań) Arena Manhattan PostDalii(Poznań) Faraon Alcatraz Robinson Fiesta Club Matrix Platforma Miłosci(4ur Klubu Arena I.K) Piwnica Jana Club Energetic radio Flash i wielel innych... u boku: Diabllo Johen Miller Dj W Insane, Dervish, Neevald, 4 Strings, Daro,Kosti,Tiddey,Matys,Merdock,Gregory,SilverJacob,Carsten Hell, Drum,Camill,Marcue H,C Tite,MDK,BartezRoob,Dj Ice Breamitp...
www.jaycoxx.com

Cubase - Cubase, już od najmłodszych lat fascynował się pracą DJa! Jak każdy DJ, również i on swoją „karierę” rozpoczął już w szkole podstawowej, prowadząc wszystkie organizowane imprezy. Pierwsze kroki za konsoletą robił u boku DJ Diabllo - jeden z czołowych DJów w woj. kujawsko-pomorskim (grał między innymi na tak dużych imprezach jak Sunrise Festival, Independence, Welcome To - MDT Agency), to właśnie dzięki jego życzliwości Cubase zaczął grać w klubach. Gościł już w wielu klubach na terenie całego kraju, między innymi: 139 (Śmigno), Airport (Czersk), Alcatraz (Poznań), Arena (Izbica Kujawska),.

Alt Wave

Logic pod Windows?

Niedawno stanąłem przed zadaniem polegającym na nieznacznym zmodyfikowaniu pewnego utworu. Prozaiczne zagadnienie okazało się niemal niewykonalne gdyż ślady zostały stworzone i ułożone za pomocą programu Logic Pro, który od dłuższego czasu funkcjonuje jedynie na komputerach Apple’a.

Udało mi się znaleźć ostatnią, wydaną dla Windows, wersję Logica i prawie wszystko było ok, tylko brakuje mu pięciu efektów. Stwierdziłem, że nie jest tak źle – mam brakujące elementy w Cubase. Wiem, że nie mogę ich przenieść do Logica ale byłem przekonany, że mogę wyeksportować ślady z Logic do formatu OMF, by następnie zaimportować OMFa do Cubase. Tylko to nie bardzo chce działać. Po zaimportowaniu projektu, Cubase nie rozumie dźwięku (prawie ogłuchłem jak pierdolnęło). Stanęło na tym, że ręcznie wszystko przenosiłem.

Było trochę zabawy ale wyszedłem na prostą i niezmiernie mnie to cieszy. Niesamowite, ile się trzeba nagimnastykować, żeby tracki załadować. Wprowadzenie zmian w miksie to drobnostka w porównaniu z dobraniem się do niego

Santa Sangre

Lubię pracować z komputerem, a już szczególnie nie znoszę miksowania i masteringu materiału. Więc kiedy znajduję keyboard lub oprogramowanie, które pasuje do sposobu w jaki pracuję, staram się wykorzystać to w jak najszerszym zakresie. Tak po prostu pracuje mi się łatwiej.

Od początków APOPTOSE używam samplera Kurzweil K2000. To instrument bardzo charakterystyczny dla mojego brzmienia. Nagrania terenowe również są niezwykle istotne przy poszukiwaniach unikalnych dźwięków. Tak nagrany materiał obrabiam później przy pomocy dostępnych na rynku programów i pluginów. Do aranżacji i miksowania używam Cubase’a. To jest podstawą muzyki, reszta zależy już od umiejętności i kreatywności muzyka, tak aby za pomocą takiego sprzętu uzyskać brzmienie jakie narodziło się w umyśle. I to jest cała zabawa jeśli chodzi o wyposażenie elektroniczne. Za pomocą takich samych narzędzi każdy może uzyskać zupełnie inne efekty, zupełnie inną muzyczną stylistykę.

W 2000 wziąłeś udział w przedsięwzięciu zwanym “Solaris Collaboration” wydanym przez Polymorph Records. Szczerze mówiąc, nigdy bym nie identyfikował APOPTOSE z klimatami science-fiction, nawet tymi traktowanymi od filozoficzno.

Ableton Live – Kurs


Wtyczki VST w Ableton Live

Październik 6, 2009 at 11:08 am Dodaj komentarz

Jak korzystać z wtyczek VST w Ableton Live.

Wtyczki VST to niewielkie programy uruchamiane wewnątrz programów muzycznych (hostów), takich jak Cubase, Protools albo Ableton Live.  Wtyczki te  mogą mieć dramatyczny wpływ na poprawę w jakości dźwięku.

Istnieją dwa rodzaje wtyczek VST: Instrumenty VST (znane jako VSTi) i efekty VST. W skrócie róznica między nimi jest taka, że instrumenty VST mogą generować dźwięk a efekty VST modyfikować istniejące już dźwięki.

Typowym przykładem instrumentu VST jest Syntezator. Efektu VST – delay, albo pogłos.

Znajdowanie swojej wtyczki VST

Ableton Live jest wyposażony w wiele wbudowanych instrumentów i efektów. Zarówno automat perkusyjny Impulse czy Ping-Pong Delay są dostarczane z.

Zbylu

Siódmy & Muflon

Dziś do studia wpadł Siódmy wraz z Muflonem. Nie ma co owijać w bawełnę – chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Nagrany został wspólny freestyle oraz solowy track Siódmego. Oba dzieła znajdą się na moim albumie producenckim. Na dniach wrzucę filmik z sesji, bo było grubo i przede wszystkim była zajebista atmosfera ! Oczywiście na koniec zwyciężyło prawo Murphiego – zje… się Cubase, na szczęście udało się ogarnąć niefortunną sytuację i właśnie w tym momencie zabieram się do mixu

Tags: album producencki, cubase, freestyle, fundament, hip, hop, muflon, muzyka,.

Koly Bartus DJ & Producent

 • Freesound Project- wspaniała baza dźwięków opartych o licencję Creative Commons.
 • Batmatch- loopy dla producentów muzyki elektronicznej bardzo wysokiej jakości (wav).
 • Findsounds- wyszukiwarka darmowych sampli i loopów posiadająca dużą bazę.
 • Sampleswav- darmowe sample, dźwięki i presety.

Wtyczki vst, vsti, presety:

 • Freeware Vsti- podzielona na kategorie baza darmowych wtyczek vst.
 • Free Vst Plugins- darmowe wtyczki VST FL Studio, Ableton Live, Reaper, Cubase i wiele więcej!
 • Vst Planet- strona zawiera dużo darmowych wtyczek audio i oprogramowanie do odtwarzania, komponowania i produkowania muzyki.
 • Free Plugin List- lista darmowyc wtyczek.
 • Vst4Free- chyba najlepsza strona z darmowymi wtyczkami vst.
 • Vsti- polska strona o produkcji muzyki, polecam!

Brzydkie Słowo Na F

 • brzydkieslowonaf Powiedział/a:

  Nie wiem, jak z popularnością Reapera, wiem, że protoolsowa popularność jest wysoka (z rozmów z producentami, nie statystyk offkors)

  “a basiści to najiteligentniejsi ludzie w zespołach. proste.”
  Ekhm, no tak, tak , oczywiście )

  Odpowiedz
 • de la clue Powiedział/a:

  pamiętaj o tym, że protools wymaga dedykowanego sprzętu. był niby jakiś pirat, który robił szacher macher, ale to stanowczo za dużo zachodu dla zioma producenta, który mógł mieć całkowicie legalnego taniego i ubogiego protoolsa hehehehe. co psuje nieco wydźwięk opowiedzianej historii. wersja z cubase bardziej do mnie przemawia zatem

  Odpowiedz