O czym chcesz poczytać na blogach?

Css3

szablony katemac

dowiedz się więcej »

Tagi: budowa znacznika dodawanie klasy wstawianie stylów znaczniki HTML
16:11, kate_mac , varia, czyli na różne tematy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 stycznia 2012
O co chodzi z tymi numerkami: CSS1, CSS2, CSS 2.1, CSS3, CSS4?

CSS jest jeden i jest go cała masa. Te tajemnicze numerki to nic innego jak kolejne wersje. Ludzie co chwile wpadają na nowe pomysły, moda i gusta ulegają zmianie, technologie są stale rozwijane więc rosną możliwości... to wszystko sprawia, że z góry określona lista możliwości choćby nawet bardzo względna i elastyczna po pewnym czasie przestaje być wystarczająca. Stąd tez się biorą reformy, rewolucje i kolejne wersje.

Dokument który zawiera opis reguł i zasad kaskadowych arkuszy stylów (CSS), nazywa się.

pioras

Prezentowania w nim nie tylko tekstu, ale również obrazków, co czasami może być przydatne np. przy tworzeniu portalu dla kobiet może warto w menu rozwijalnym z wyborem koloru oczu, pokazać miniaturki obrazujące wybrany kolor (podobnie np. kolor włosów, cery itp.)

Jak? (czyli: jeden z możliwych sposobów wykonania)

Najmniejszy problem występuje w przypadku pól typu “input” oraz “textarea”. Możemy je dowolnie dostosowywać za pomocą kodu CSS. Jedynym problemem jaki można napotkać jest konieczność ustawienia kodu CSS3, aby w niektórych przeglądarkach np. button został wyświetlony poprawnie (zgodnie z projektem graficznym).

Niestety nie można w prosty sposób dostosować pola typu “select”. W praktyce jednak na stronie np. saturnpolska można zobaczyć ładny, dostosowany do projektu graficznego selekt.
Prostym rozwiązaniem problemu jest zamiana pola typu “select” na listę “ul”, gdzie select zastępuje ul, a option zastępuje li. Oczywiście dodatkowo musimy dostarczyć grafikę.

nie mam narazie pomyslu na tilte :P

inne
Portal polskiej reklamy wizualnej
Stronka ze wszystkimi programami

Tutoriale
Tutoriale layoutow
Web photoshop
Egrafik
Photoshop Lady
efekt cienia css3

web design
kurs html,xhtml,css
Forum z linkami do roznych kursow
Smashing Magazine
blog webmastera Taipa
web designer Wall
lubik.info blog webmastera


ksiega


wzielam sie powiedzmy za kod
hehe.. ostanio sobie przypomnialam o tym blogu mowie sprawdze co jako 13 letnia pasjonatka html'a czarowalam w moim niegdys ukochanym frontpage... no coz na poczatkuco zobaczylam to kod.. duzo kodu.. hymm.. bardzo duzo kodu ktory byl po prostu :D ZAL!.

Grzegorz Wodniczak

Przezroczystością danej barwy. Ustawiając wartość alpha na 0 spowodujemy całkowitą przezroczystość koloru. Wartość 1 oznacza natomiast całkowitą widzialność (czyli pełną nieprzezroczystość).

Poniżej przykładowy kod dzięki któremu tekst na stronie będzie koloru czerwonego, widocznego w 90%:

 body { color: rgba(255, 0, 0, 0.9); } 

Z przezroczystością związana jest także właściwość opacity, jednak w przeciwieństwie do notacji rgba oznacza ona określenie przezroczystości dla całego elementu (wraz z jego zawartością).

Kawałek na dziś: Fokus – V.I.P.

Kategorie:Webmastering Tagi: css, css3
.