O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Creative

Archeo-patologia | Archeologia, starożytność, prehistoria

Orbit

Obelisk w Świątyni Amona w Tanis, Egipt. 1992 r. Znaki magiczne (neolityczne żelazo i beton), zainstalowane na obelisku ok. 2300 BC. Obelisk, mierzący ok. 5 m wys., podano niedawno wyjątkowo nieodpowiedzialnej „renowacji”, usuwając znaki magiczne sprzed ok. 4300 lat. by Glenister 1936  ●  Obelisk w Tanis, Egipt.

Tiwanaku, Boliwia. Żelazny znak magiczny w kształcie pasa zainstalowany na steli z neolitycznego betonu, ok. 2300 BC. Już zlikwidowany. Prawdopodobnie przez specjalistów od „renowacji” prekolumbijskich monumentów. Wikipedia podaje, że czas powstania Tiwanaku określa się na VI wiek p.n.e. Creative Commons Autor: marcalandavis

Archeolodzy nie komentują żelaznych instalacji na starożytnych monumentach – oni je likwidują. Żaden archeolog nie będzie komentował ani prekolumbijskiego żelaza, ani żelaza w Piramidzie Cheopsa w Egipcie, bo – jak mawiał Gombrowicz – ma żonę i dzieci.

Piramida Schodkowa w Egipcie, w trakcie „restauracji”. 2010 r. Proszę zwrócić uwagę na nieodpowiedzialne praktyki specjalistów od ”naprawiania” starożytnych monumentów egipskich, wobec najstarszej piramidy w Egipcie – Piramidy Schodkowej Dżesera w Sakkarze. Na zjęciu widać, że niszczą świadectwa.

Księżycowa Hipoteza | Starożytność, prehistoria

Wskazują na I w. BC. Some rights reserved by lyng883

Karnak, Egipt. Betonowy tynk na betonowym Obelisku Hatszepsut (wys.: 30,5 m), został położony w dwóch, wyraźnie odcinających się – poziomą linią – kolorach. Gdyby obelisk był granitowym monolitem (jak się powszechnie uważa), to tego rodzaju różnice kolorów nie mogłyby się na nim pojawić. Betonowe obeliski uformowano przeciwko „diabłu”, aby chroniły “boskie” (jak zapewne mnienano), monumenty. Liczne struktury betonowe w Karnaku i Luksorze, jak również dwu-kolorowy Obelisk Hatszepsut – wzmacniają hipotezę, że obeliski także zostały uformowane z betonu. Creative Commons Autor: by stevesheriw

Granitowe obeliski (i sarkofagi), w Egipcie są mitem. Poza tzw. „niedokończonym”, granitowym obeliskiem, leżącym w Asuanie, granitowych obelisków w Egipcie nie ma. Obeliski były formowane metodą doklejania kolejnych fragmentów wilgotnego betonu. Kiedy obelisk nabrał właściwego kształtu, na wygładzoną rzeźbę – betonem gorszej jakości – przyklejano wilgotne, plastry betonu podobnego do granitu. „Granitowe” plastry betonu były doklejane do kolejnych fragmentów. Sfinks Hatszepsut nie pochodzi z 18 dynastii, jak podają źródła, lecz z V dynastii. Sfinks z drugiej strony. Some rights reserved.

To Polska właśnie ! (cytaty cytaty cytaty…)

Którzy nie podpisali umów na udostępnione utwory z żadną organizacją zarządzającą zbiorczo prawami autorskimi.

95% muzyki granej w Radiu Wolne Media pochodzi ze strony Jamendo.com, gdzie można znaleźć stosowne informacje licencyjne. Pozostały 5% to utwory nadsyłane przez niezrzeszonych muzyków do Radia Wolne Media. Informacje licencyjne i wykaz autorów zrzekających się wynagrodzenia opublikowano również na stronie Radia Wolne Media.

http://radio.wolnemedia.net/rwm-licencja.pdf

http://radio.wolnemedia.net/rwm-2.pdf

Wśród kanałów radia jest Program 2 w którym udostępniono tylko i wyłącznie utwory publikowane przez twórców na licencjach Creative Commons do bezpłatnego użytku komercyjnego, oraz tych, którzy osobiście nadesłali utwory do Radia Wolne Media oświadczając, że nie podpisali umów z żadną organizacją zarządzającą zbiorczo prawami autorskimi.

Piszę do Państwa, ponieważ Wasz pracownik mimo okazania mu spisu wykonawców oparzonego logiem Creative Commons i informacją, że zrzekli się wynagrodzenia, oraz licencji z Radia Wolne Media pozwalającej na odtwarzanie publiczne w celach komercyjnych Programu 2 Radia Wolne Media, żąda uiszczenia tantiem i zawarcia umowy ze ZPAVem.

Nie wiem, czy to polityka wyłudzania pieniędzy, czy zwykłe niedouczenie pracownika, który nigdy nie.

Kasp3rski’s Weblog

  Podłączenia zewnętrznego mikrofonu
 • Odtwarzanie muzyki nawet do 18 godzin

Oraz (moje własne spostrzeżenia):

 • obsługa plików OGG Vorbis
 • ładny wygląd (czarny kolor)

SanDisk Sansa e280 FM

-Player jak każdy inny?

-Nie!

-A dlaczego?

-A dlatego (tylko niektóre, ponadprzeciętne zalety):

 • Wytrzymała obudowa wykonana ze stopu jest odporna na zarysowania
 • Akumulator litowo-jonowy umożliwia używanie urządzenia do 20 godzin
 • Futerał podróżny i smycz w zestawie

To by było na tyle. Zastanawiałem sie jeszcze nad którymś z produktów Creative’a (ZEN X-FI), ale nie znalazłem zbyt wiele opinii na jego temat i nie jestem pewny, czy kupując go, podejmę dobrą decyzję.

Niektórzy z Was zapytają pewnie: a gdzie iPod? Nie ma i nie będzie, bo:

 • za drogie
 • nie lubię Apple
 • przymus używania iTunes
 • słaba jakość dźwięku (przekonałem się o tym nie dawno)
 • za ładowarkę i inne rzeczy trzeba płacić, i to dużo płacić…

Wprawdzie rozważałem kupno Shuffle’a, ale doszedłem do wniosku, że odtwarzacz bez ekranu, jest dla mnie bezużyteczny.

A według Was który z tych odtwarzaczy będzie najlepszy? A może istnieje jakiś.

Edukacja Mobilna

Jeżeli jesteś zdecydowana/y na zakup urządzenia, skorzystaj z linków poniżej, dzięki czemu zostanę premiowany jako Partner Amazon.com:

 • Kindle Keyboard 3G (139 USD) – http://www.amazon.com/gp/product/B002Y27P3M/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=httpedumobiwo-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B002Y27P3M
 • Kindle Keyboard 3G Wifi (189 USD) – http://www.amazon.com/gp/product/B002FQJT3Q/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=httpedumobiwo-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B002FQJT3Q
 • Kindle DX (389 USD) –.
  Blog:
  Edukacja Mobilna - czytniki, aplikacje, narzędzia - porady i test
  Topics:
  czytniki, aplikacje, tablety
   
  Follow my blog

twój tytuł

Pokoju, to muszę się po prostu przekręcić na drugą stronę, nakryć całkowicie kołdrą i udawać, iż śpię. Co tam dużo gadać, żadnych wybitnych odpałów nie było...
Niedługo nabazgrzę kilka fan artów z Naruto, wtedy poproszę koffaną Ino- chan o zeskanowanie i dam je na bloga ^^ Terminu bliżej nie jestem w stanie określić, ale kiedyś to na pewno nastanie XD
Jak zwykle przyszedł czas na pozdrowienia, więc pozdrawiam, Alicię, Sansei, Niemti, Ino- chan, Yena, Kyo i innych fanów mojego fika :* Zresztą, jak mi się będzie naprawdę nudziło, to napiszę wam lepszego niż "Carnelian". JEszcze nie wiecie na co mnie stać :D

"Be original, be creative... And fuck the rules!"
skomentuj (1)


Roku da Dziecko z Downem [Maciuś]
2004-07-21 11:39:47
Nareszcie!...To teraz następny...
Skończyłam mojego fika "Carnelian"!!! Jupi, jupi!...Teraz muszę za to wziąć się za następnego... Radocha, nie powiem...
Cóż, w podziękę dla tych, którzy mnie wspierali przy pisaniu mojego pierwszego fika, i dla tych, którym on się po prostu spodobał, mam prezent:Mam nadzieję, że go tak szybko nie zapomnicie :)

"Be original, be creative... And fuck the rules!"
skomentuj (2)


Roku da Dziecko z.

brak

Photoshop
Balla dora typo-grafika
Be in art
Behance
Blabshow
Blueblots
Book.hipopotamstudio
Buszmeni
Charles daoud
Cinemaposter
Cmyk mag
Coroflot
Creative review
Creattica
David airey
Design cape town
Design history
Design in europe
Designtrends.pl
Flyer goodness
Gabriel moreno
Galeria Polskiego Plakatu
Gary carlson
Go see
Grafika wordpress
Grainedit
Graphic design
Graphicart-news
Hines creative
Holger matthies posterdesign

Creative zen

Niemanie - Onet.pl Blog

                ***
Apropos kulistości czasowej Stasiuka radosnego zapodam jeszcze cytat ów, na którym to zakończę dzisiejsze wynurzenia o wszystkim i o niczym bez wniosków mądrzejszych. o.
                                    

pamiętaj, aby zapomnieć cz.5
na dole zjawiłem się dziś późno, po 21, mimo ze wstałem o 8.

w międzyczasie dwie drzemki, kilka krótkich gg, spory kawałek świata Thiefa przebyty, dwie łzy i sprzątnięcie petów z parapetu.
I fragment odpowiedzi
i thank you, i hope realy that the strange feeling wich is in the fort now, transformes into creative energy. (...) i will go to Orgiva. and collect some good energy. and bring it there
i realy love the fort you know?

ja też, Dudo..

A m e r i c a - My road accross Life..

.:Zabieram ze sobą...:. 2005-06-20 00:14:01

Postanowiłem zainwestować w odtwarzacz plików mp3.
To znaczy kupiłem:)
Powiedziałem, że bez muzyki nie lecę.
I teraz kopiuje swoje zbiory na Creative Jukebox. Model Zen Xtra.

Ciesze się bardzo, gdyż zmieści się cała moja muzyka.
W sumie 1 000 (tak: tysiąc...) godzin słuchania!
Szkoda, że baterie wytrzymują tylko 14 godzin.
Ale to w sumie zapewni mi spokojny przelot.

pasja tworzenia

kratka vichy - wiosenny komplet

W zasadzie to nie decoupage, bo niczego tu wycinać za bardzo nie potrzeba. Ot, zwykłe połączenie serwetki i bejcowanego drewna. Będzie z tego fajny komplet. Bazy kolczyków są lekko wypukłe, a każda z bransoletek ma inny układ kratki.

19:21, mamoon1 , Mamoon
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 marca 2011
candy ze złotym krojem

 

Sasilla
Soigner
Sztuka oswojona
TheLongTread
Uroczysko
06.Szyciowe
Creative Little Daisy
Kobieta i szycie

Creative commons

Innymi Słowy

Elementów folkloru polskiego. W skrócie mocno polecam chociaż po przeprowadzonym próbkowaniu na losowo wybranej grupie znajomych zdaję sobie sprawę że bardzo niewiele osób może to przetrawić . Dla mnie osobiście spore znaczenie ma że muzyka została opublikowana na licencji Creative Commons czyli zarówno ściągnięcie jej, posiadanie i odsłuchiwanie jest w pełni legalne. Poniżej kilka linków.

Oficjalna Strona Zespołu
Stąd można pobrać demo – o tym serwisie pewnie jeszcze napiszę

PS, Na stronie oficjalnej można znaleźć utwór Psychoteka.

Nieznane brzegi

Na serwisach społecznościowych. Będą robić to po cichu. Prawo nie nadąża za internetem, więc póki co wszystkie te sprawy o zdjęcia na naszej klasie, wpisach na fb o firmie, są rozpatrywane indywidualnie.

Potrzeba prawa, ale tworzonego według nowych standardów, np. jak to robi Creative Commons w dziedzinie licencji.

Sprawa linka do profilu na fb jest dobrym tematem na artykuł (jako redaktorka wiesz, z czym co się je).

Póki co, pozostaje tylko pamiętać, że sieć jest miejscem publicznym i sparafrazować Wałęsę: “nie mów (w internecie) nikomu, co u.