O czym chcesz poczytać na blogach?

Crawley

MOCNY W GĘBIE

Nie chodzi o to, co kto ma kupić, ale o to, że w całym tym zamieszaniu zbyt wielu ludziom wolność słowa myli się z wolnością dostępu do darmowych filmów. A to naprawdę nie jest to samo.
Nawiasem mówiąc, proszę nie traktować powyższego wpisu zbyt serio – to nie jest mój głos w sprawie ACTA, ale kpina z charakteru i sposobów wyrażania tego protestu.

  • Crawley
  • Opublikowany Styczeń 23, 2012 o 12:16 am
  • Link
  • Odpowiedz

  Przez odpowiednie filtry przepuściłem, niemniej chciałem się wykazać elokwentną wypowiedzią i (przy okazji) skomentować całą sytuację (zamiast pisać na własnym blogu).
  To, że ludziom się myli to prawda. Czasami sobie myślę, że to manipulacja i ktoś wprowadza ludzi w błąd, ale to tak naprawdę natura ludzka.
  Przy okazji przypomniało mi się zdanie kumpla ze studiów, które to wypowiedział dobrych kilka lat temu. “Dwa razy w życiu zdarzyło mi się, że ludzie gadali o tym samym w.

The Cure Blog

Miałem niecałe 6 lat i żyłem w kraju, w którym był bardzo ograniczony dostęp do przejawów tzw. kultury popularnej tworzonej w zachodniej części Europy i za Oceanem. Tylko z drugiej lub trzeciej ręki mogę znać ówczesną atmosferę panującą na rozwiniętej, „nowoczesnej” anglosaskiej scenie muzycznej. Oględnie wiadomo tylko, że był to czas narodzin i rozkwitu elektronicznej muzyki popowej w mainstream’ie i muzyki gotycko-nowofalowej na scenie alternatywnej. Na tym drugim terytorium, po debiucie i kolejnych trzech świetnych płytach, dość głośno było o zatopionych w dekadencji brytyjskich młokosach z podlondyńskiego Crawley - The Cure.

Gdybym wtedy miał powiedzmy 15, 17 czy nawet 20 lat, muzyka Cure zawarta na płytach „17 Seconds”, „Faith” i „Pornography” mogłaby na mnie zrobić potężne wrażenie, może nawet zmienić moje życie, wpłynąć na swego rodzaju skrzywienie procesu mojego dojrzewania emocjonalnego... Będąc wrażliwym na przekaz zawarty w tej muzyce mógłbym wręcz w niej zatonąć, „wspierając” się czasem nagraniami Joy Division czy Bauhausu (choć wcale niekoniecznie)...

A potem przyszłaby jesień rzeczonego roku i usłyszałbym w radiu „Let’s Go To Bed” a potem.

Blog wiktoricedrik

Doskonałym muzykiem r11; gra na gitarze i keyboardzie. Wraz ze swoimi znajomymi założył zespół "Bad Girl". Do 12 roku zycia starsza siostra przebierała go w dziewczęce ubrania i przedstawiała go jako Claudia. Gdy miał 15 lat zaczął grać w sztukach teatralnych. Dołączył do Barnes Theatre Club i dostał role m.in w Makbecie i Anything goes, Our Town, Tess of the D'Urbevilles. Chłopak pracował tez jako model. Jego ulubionym aktorem jest Jack Nicholson. Jego pierwszą telewizyjną rolą, była postać Giselhera w niemieckim serialu pt. "Pierścień Nibelungów" ("Klątwa pierścienia"). Potem zagrał Rawdy'iego Crawleya z Reese Witherspoon w filmie "Vanity Fair". W 2003, Robert przyjął rolę w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" jako Cedrik Diggory i był pierwszą osobą na jego miejsce. Dostał tę rolę tydzień później po spotkaniu Mike Newella.

Filmografia:
2005: Harry Potter i Czara Ognia jako Cedrik Diggory
2004: Klątwa pierścienia jako Giselher
2004: Vanity Fair jako Rawdy Crawley

Adresy Korespondencyjne:

Adres w Anglii:
Robert Pattinson c/o Curtis Brown
Group Ltd.
Haymarket House 5th Floor, 28-29
Haymarket London SW1Y 4SP
England

Adres w.

Mądrości życiowe Stokki

17 lutego 2008
"Targowisko próżności" William Makepeace Thackeray

Czytając tę powieść nie mogłam uwolnić się od wrażenia, że już o tym, bądź czymś podobnym gdzieś czytałam. Bo czytałam! Wiele elementów, jakie pojawia się w tej powieści występowało później w literaturze. Ta powieść jest o wszystkim. Lub prawie wszystkim! Bohaterowie różnego typu tam występują: od zagubionej i ufnej Amelii Sedley po zaradną i pewną siebie Rebekę Sharp. Od egoistycznego, ale i naiwnego Józefa Sedleya, przez poczciwego i ślepo zakochanego Rawdona Crawley, do rozsądnego i oddanego ukochanej Williama Dobbina. Oczywiście są też inne typy osób, tu wymieniam te najgłówniejsze. Niby to przekrój społeczeństwa z czasów ponapoleońskich. Jednak nie dość, że np. w Rebece znajduję Scarlett O'Harę, to widzę obecne społeczeństwo. Ludzi, którzy za wszelką cenę chcą stać w świetle reflektorów, ludzi pozostawionych samych sobie w biedzie, niesnaski rodzinne...

Doskonała lektura. Mimo, a może: dzięki, swej obszerności.

I zastanowiło mnie jedno: nie potrafię się zdecydować czy wolałabym kochającego i posłusznego, ale niezbyt rozgarniętego Rawdona za męża, czy.

Odlotowe agentki

, odlotowy-blog , Opisy odcinków
Link Dodaj komentarz »
Wrogowie

Wrogowie
Seria 1

Sebastian, Phil - "producenci" piosenkarza Rickiego Matisa
Makeda - siostra królowej Tassarry
Tim Scam (Mac Smit) - były pracownik WOOHP
Hefestus (Jerry) - Jeryy przebrał się za niego w odc. "Wakacyjny sprawdzian"
Rycerz - w odcinku "Średniowieczna pułapka" uwięził Clover w średniowieczu
Vladimir Cosyreb - twórca morderczych zabawek
Lester Crawley - stworzył GALARETY wysysające pamięć
Maker Kasiarz - stworzył klony agentek okradajace banki
Ambasador Tropokistanu - wysysał pamięć naukowcom
King - pracował w amerykańskim show (odc. "Gladiatorki")
Tuesday Tate - była modelka, "kradła" części ciała ładnych dziewczyn
CZAD (CZadowy Analizator Danych) - niszczycielski komputer
Inga Bittersweet - twórczyni ciasteczek szczęścia
Doktor Kurczysiłek (Smalls) - pomniejszał zabytki i kradł je
Doktor Hawkins - twórczyni projektu GOOPER (porywała kosmitów)
Helga Von Gugen, Trod - projektantka mody i jej pomocnik,.

czyńmy dobro! \,,/,

Smaki, jak sylwester :D Być może mój rok będzie pełen bujania w obłokach, pływania, migdałów, bezchmurnego nieba, smerfów, Blue horse'a, bluesa, a nawet może włosów w kolorze blueond? Bo do tego pretendowałoby mnie niebieskie przebranie. Byle tylko nie wróżyło ono częstych spotkań z policją!

Jeśli chodzi o sylwestra, to jestem ogromnie wdzięczna Sąsiadce za to, że mogłam dzięki niej spędzić ostatni wieczór w starym i pierwszy dzień w nowym roku z całą bandą czechowickich (i nie tylko :D) Kołków. Nie spamiętałam naszych tekstów, trudno. Ale bawiłam się przednio, tylnio, bocznie i na wspak. A Crawley chyba przestał mnie nie lubić albo nie lubi już mniej niż kiedyś :) I umiem nawet teraz trochę połaskotać Angola, może dlatego, że jest loserem?, z Dławidłem podstołowa tradycja musiała się ziścić, Chmura szoknął na mój widok (szok!), Olga ma być zdrowa i łask pełna, Izajarasz nie mógł odliczyć porządnie i do końca od dziesięciu, a Siur ja zwykle był bezkonkurencyjny w śpiewaniu, tańczeniu i pilnowaniu, żeby Angola nikt nie budził. I miała fantastyczną maskę! Śmiejcie się, ale sylwester z dwójką to jest to! Mimo że jest się przez niego opóźnionym.

Co zrobię z tak dobrze.

World Kinda Ninja :3


Strona Główna


Coś o mnieHai :3 Jestem Nina, mam 15 lat i
od 2 lat mieszkam na wyspach
brytyjskich w Crawley (nie
tak daleko od Londynu).
To wszystko :3

Dodaj do UlubionychMoje fav:Sznurki

Stylowe ocenyKsięga Ziomów

Ksiega Gości

Dodaj do Księgi


Archiwum

2009
Marzec
Luty
StyczeńLicznik

4005
Mój typPo konkursie

Hey. Juz dawno po konkursie. Swietnie.. Moze i to byla klapa dla mnie ale zajelismy 7 miejsce! :3 Ciesze sie! WIELKIE THX dla Nicholasa :3 A juz myslalam ze sie skompromituje przed cala szkola. Nawet nie chcialam wyjsc na scene. Jedno smutne spojrzenie Williama i zmienilam zdanie. Wyszlam, zaspiewalismy chociaz nie bylo to dla mnie latwe. Strach,...
czytaj więcej

-.