O czym chcesz poczytać na blogach?

Coupling

Rafał Podhajny

Nie odczułyby tych zmian.

Aby pisać kod zgodnie z zasadą luźnych powiązań między klasami, należy dla każdej z klas napisać odpowiednie API. Nawet, jeżeli getter/setter nie realizuje dodatkowych czynności, oprócz zwrócenia/ustawienia wartości pola klasy, to i tak warto go napisać. W przyszłości może się bowiem okazać koniecznym dopisanie np. walidacji w setterze, która nie będzie problemem, odkąd nasza klasa porozumiewa się z innymi za pomocą swojego API.

Idea luźnych powiązań jest taka, aby dawać innym tylko to, co chcą zobaczyć, a całą resztę trzymać za zamkniętymi drzwiami.


Działania

Informacja

Together we stand, divided we fall.

Ustabilizowanie i pełna wymiarowość.
Szczęście to takie pretensjonalne określenie, więc powiem, że wiodę życie, z którego na chwilę obecną jestem zadowolona. I usatysfakcjonowana.
Nawet wizja kampanii wrześniowej nie burzy mi stanu zen. I zupełnie nie przeszkadza mi w nałogowym pochłanianiu słowa pisanego /kocham książki, strasznie za nimi tęskniłam, z ulgą odkładam podręcnziki anatomiczno-fizjologiczne na rzecz beletrystyki/ i obrazu wyświetlanego. Stety niestety, wpadłam w nałóg masowego przyswajania seriali, bynajmniej nie wenezuelsko-brazylijsko-peruwiańskich /Californication zrobione, House MD i Roswell ciągle w trakcie, w perspektywie Weeds i Coupling/.

Odhaczone Karkonosze. Z tego oto miejsca chciałam wyrazić zażenowanie "turystami" wjeżdżającymi na Kopę po to, by przejść już tylko dodatkowe 200m w górę na Śnieżkę i móc oddać się aktywności, jaką jest wydzwanianie do wszelkich krewnych i znajomych królika z informacją "zaliczyłem/am szczyt!". Co bardziej aktywni przejeżdżają na czeską stronę, bo tam mają wyciąg na szczyt samiuteńki. Tak, zaliczanie szczytu. Hipokryzji.
Gwoli wyjaśnienia - miłość do gór wpajana mi była od lat najmłodszych. Prywatne uwarunkowania, fobie i filie sprawiły zaś, że nie uznaję czegoś takiego, jak wjazd na górę.

No me digas que soy loca...

Sobie te wieczory spędzone w mroźnej sali komputerowej uniwerku Icesi, kiedy to próbowałam rozwinąć moje nieistniejące zdolności w temacie 'html'.
Hie, hie, metoda prób i błędów nawet dobrze mi wyszła :)
I dzięki Bogu, że się pozbyłam tych gifków wszystkich (chociaż ten z dziewczynką i globusikiem był słodki bo ona wskazywała paluszkiem dokładnie na Kolumbię :D)

Now listening to: Michael Buble 'Spiderman'
Zakochałam się w tym facecie. Ściągam masowo wszystko jak leci - stare hiciory w jego wykonaniu oraz nowe piosenki.
Kojarzycie ten kawałek? Jeśli kiedykolwiek oglądaliście serial 'Coupling' to powinniscie :D
(btw. 'Coupling' znowu na BBCPrime leci, w piątki i poniedziałki, POLECAM! :D)

A w temacie róży dalej cisza.
Pffff...
Chyba se ją zasuszę :P

2005-04-20 16:26:36
skomentuj Odezwało się (0)


OmatkoOmatkoOmatko...
... !!!
Co ja znalazłam w tej Internet Archive Wayback Machine!!
OPOWIEŚCI NYCERZA !!! (autorstwa Wujcia Nocturna i Indy)
A Space.pl już przecież nie istnieje...
Ehh... Łezka się w oku zakręciła...
I Gabinet Castusa, i forum.

rB

Nightmares involving his girlfriend, the warrior Trinity (the terrific Carrie-Anne Moss), whom he sees falling to her death from a skyscraper in what seems an awful lot like a premonition.
Most of the movie's sluggish first hour is spent in Zion, an underground city where unplugged refugees live.
It was mentioned but not seen in "The Matrix," and it turns out to be the same industrial-grade ruin you've seen in countless movies.
Zion is under siege from the machines, but there are apparently two main activities.
One is a hokey orgy resembling a cross between a Cecil B. De Mille biblical epic and a '60s love-in - which is intercut with some decidedly un-sexy coupling between Neo and Trinity.
The other activity is endless council debates over how to proceed against the menace - pitting Neo's mentor Morpheus (Laurence Fishburne, who has really packed it on since "The Matrix") against his rival, commander Lock (Harry Lennix).
They're just as snoozy as their counterparts in the "Star Wars" movies.
Fortunately, we're jolted awake when Neo plugs back in for a reunion with the Oracle - the late Gloria Foster, who provides the only bit of warmth in the entire movie.
Neo also meets up again with Agent Smith (the always watchable Hugo Weaving), who has picked up the ability to replicate himself endlessly since being.