O czym chcesz poczytać na blogach?

Costa rica

Kostaryka Wakacje - Onet.pl Blog

Mnie

10 kwietnia 2008
Kostaryka
Republika Kostaryki (República de Costa Rica) leży w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Od północy graniczy z Nikaraguą, a od południa z Panamą. Należy do niej także Wyspa Kokosowa, która znajduje się 500 kilometrów na zachód od wybrzeża kraju. Miejsce te bywało uważane za pierwowzór wyspy, na której wylądował Robinson Crusoe. Kostaryka jest krajem wyżynno-górzystym,.

Kostaryka

20,2 tys. mieszk. (2000).

Miasto zostało założone około 1570 jako Cubujuquí. Później nosiło nazwę Villavieja, by ostatecznie przyjąć obecną nazwę w 1763. W latach 30. XIX wieku Heredia pełniła krótko funkcję stolicy kraju.

W Heredii znajduje się jeden z najważniejszych uniwersytetów kraju Universidad Nacional de Costa Rica.

Miasto położone jest niedaleko Drogi Panamerykańskiej.

Komentarzy: 1 Ludność Kostaryki 2008-03-04

maciejbittner blog

Bluzie i, z braku innych zajęć, włączają się do walki z kulinarnym żywiołem. W tym roku musi być inaczej- trzymajcie kciuki!

  Ostatni tydzień minął pod znakiem gości. Wnieśli trochę południowoamerykańskiej pogody ducha do mojego szarego życia. Dowiedziałem się czym Costa Rica różni się od Puerto Ricoa, a transport miejski w Warszawie od tego w San Hose. Inkulturacja przebiegła bezboleśnie: kiszone ogórki zjedli, zajęli swoje stanowisko w sprawie katastrofy smoleńskiej i, niczym prawdziwi Polacy, mieli okazję pomarudzić na zmiany pogody i niestabilny kurs wymiany walut. Z marudzeniem było najgorzej, jakoś nie mogli się przekonać, że.

dudla

Na kolonie, zimowiska, obozy harcerskie (na ktorych trzeba bylo sobie lozko od podstaw zbudowac, to znaczy pojsc zrabac drzewo itd.) i prawie zawsze jezdzilam sama, bez kolezanek. Potem wyjechalam sobie na rok do Stanow. No i tak sobie jezdze.
Az sie boje myslec, co bedzie, gdy bede miec stala prace i dorosle zycie. Chyba nie bede mogla tak sobie po prostu „fuck off to Costa Rica for two months” – jak to kiedys w uniesieniu ladnie ujal Aaron. Zreszta juz sam akt posiadania chlopaka jest troche wiazacy. Np. moj ostatni pomysl, zeby tu po prostu zostac rozbil sie wlasnie o Aarona, bo okazalo sie, ze nie jestem w stani zrezygnowac z tego zwiazku w imie kolejnej szalonej przygody.
Jednak oczywiscie moim najukochanszym krajem na swiecie.

MOJE PODRÓŻE Z NIKONEM

Wyspy Dziewicze

VIRGIN ISLANDS

  • Kostaryka

    COSTA RICA

  • Jamajka

    JAMAICA