O czym chcesz poczytać na blogach?

Cortina

Sping is going to come here, now, i can't understand my mind // AROUND-ME.blog.pl feat.Amanda Bynes - Crazy Life

2006-03-02
Elo wszystkim! To ja, pamiętacie mnie ejszcze? D-O-M-A. Yeah. Neta mam chyba prawie miesiąc, a notki za żadne Chiny nie chciało mi się dać. A to sprawdzianów masa, a to choróbsko, a to po prostu wielki leń. Jeee. Wogóle co u was? U mnie się właściwie nic nie zmieniło, no poza zmianą adresu zamieszkania, ot co. I ferie były, ale minęły. Udręka ze skzołą znów się zaczęła. 16 dn i do rekolekcji, 42 do Wielkanocy. Od dziś mócie mi licznik, hehe. Ile bym dała żeby sobie na nartach pojeździć. Boże, kocham to. Just love it. Byłam we Włoszech. Matko, cudnie, cudnie, cudnie. Cortina d'Ampezzo. Jeny, jeny, jeny.
Tak sobie myślę czy zrobić nowy szablon? E tam, zrobię, jak wiosna przyjdzie,a teraz wstawię jakiś nieswój, nie mam zapału. Czekam na wiosnę. Oj, task. Wszystko przemija. Eh...jak sami widzicie, jeśli przeczytaliście everything troche zakręcona notka. Wszystkiego po trochu. Cieszmy się życiem, capre diem.
Yo, ziomki boskie. I komenty proszę walić co u Was słychać albo na gugu 4845297

[posted by Doma @ skomentuj (22)]


2006-03-25
Ach przede mną 5 dni wolnego, licząć z.

xawery i jego myśli

Mnie jakiś raj, to właśnie wygląda tak jak północna Italia. No bo czy gdzieś niebo jest bardziej błękitne? ludzie piękniejsi i bardziej sympatyczni? Miasta i wioski bardziej malownicze? Kuchnia smaczniejsza? A klimat wymarzony?

Chyba nie.Zauważyłem, że włosi mają swój bardzo specyficzny styl, coś na pograniczu kaszany, kiczu, snobizmu, dystyngowania i pozerstwa. Jednak ta mozaika wygląda świetnie. Te ich wielkie okulary przeciwsłoneczne, całkowicie transparentne okulary korekcyjne, jaskrawe zegarki GUCCI, wymyślne komórki …

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Cortiny d’ampezzo. Cortina jest włoskim kurortem w którym bez sobolowego futra nie ma co się pokazywać (dotyczy to także mężczyzn), młodzi włosi i nie tylko, w wieku 20-25 lat jeżdżą po centrum miasteczka samochodami wartymi setki a nawet miliony złoty. Jeżeli nie ma się Porsche, Ferrari lub Lamborghini i nie chce wypaść słabo to lepiej niech swój zwykły rodzinny samochód zostawi się na przedmieściach i przejdzie się pieszo, ale koniecznie w sobolowym futrze i z krzykliwą fryzurą na głowie.

2006-04-04 18:57:52 skomentuj (2)


Pocałunek śmierci
Ledwo wróciłem, ale jestem. Naprawdę zdrowie jest.

Narty – Aktualności

09.02.2008. Amerykanka Lindsey Vonn wygrała we włoskim Sestriere zjazd zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. To jej czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie w tej konkurencji.

Poprzednio 23-letnia zawodniczka, znana pod panieńskim nazwiskiem Kildow, triumfowała w Lake Louise (Kanada), St. Anton (Austria) i Cortina d’Ampezzo (Włochy).

Zwyciężczyni pokonała trzykilometrową trasę w 1.38,86, co oznacza, że jechała ze średnią prędkością niemal 108 km/godz. Vonn wyprzedziła o 0,62 s Kanadyjkę Kelly Vanderbeek i o 0,77 s Włoszkę Nadię Fanchini.

Vonn ma w dorobku dziewięć wygranych w zjeździe w PŚ i tym samym wyrównała osiągnięcie rodaków – Picabo Streeta (1994-1996) i Darona Rahlvesa (2000-2006).

W klasyfikacji generalnej PŚ Vonn wyprzedziła dotychczasową liderkę, Austriaczką Nicole Hosp, która była w sobotę 23. Różnica między nimi wynosi zaledwie trzy punkty.

Tuż przed Hosp sklasyfikowana.

Zapiski z Krakowa Zbigniewa Ringera

W Polsce. I sto, tysiąc innych dat, wydarzeń, ludzi. 

Ale wrócę jeszcze do domu. Jak on nie zadba, nie uzupełni szkoły swoją wiedzą i przykładem, to wszystko może pójść na marne.

Wywiesiliśmy polską flagę na bramie, w oknie, na balkonie? Byliśmy na mszy rocznicowej, na uroczystości patriotycznej? Obawiam się, że pozostał telewizor i w najlepszym przypadku obejrzenie centralnych obchodów święta... (na zdj. obchody 11 Listopada 2007 w Krakowie; kompania reprezentacyjna WP i orkiestra krakowskiego garnizonu)

  

P.S. Zima, już taka śnieżna przyszła do Krakowa 12 listopada. To nie Zakopane ani Cortina, ale Park Krakowski.

13:18, prt45
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 12 listopada 2007
Euro będzie, nie będzie?

Rokowania są marne. Czas leci, a my wciąż w lesie. To jeszcze ani planowanie, ani projektowanie, a tym bardziej robota. Najważniejszy stadion, gdzie mają się odbyć prestiżowe mecze i otwarcie zawodów, stadion w Warszawie, nie tylko nie w.