O czym chcesz poczytać na blogach?

Cornell university

Life is waiting for you - Vida é esperar por você - Onet.pl Blog

”Nie wszyscy naraz" - to nasza najczęstsza reakcja na sytuację, w której mówi do nas równocześnie więcej niż jedna osoba. Okazuje się, że nasz mózg nie jest w stanie śledzić dwóch wypowiedzi naraz. Nie jest to jednak objaw braku tak zwanej "podzielnej uwagi". Naukowcy z Cornell University twierdzą, że to sytuacja całkowicie normalna, jeśli docierają do nas bodźce o podobnym charakterze. W życiu codziennym, zwykle dość dobrze radzimy sobie z łączeniem kilku czynności. Potrafimy słuchać radia, prowadząc samochód i zwracając uwagę na zmieniające się warunki ruchu. Rozmawiamy.

marzenia małej czarownicy

Anime.fora
Dogewa i okolice ;)
Wolha i jej ciemne sprawki ;)
Moje miasta :)
Łódź
Zduńska Wola
Zduńskowolska Scena Alternatywna
Muzyka (bez niej żyć nie mogę)
Audioslave
Chris Cornell
Chris Cornell: MySpace

To chociaż odpocznę... nie żebym w Birmingham musiała się przemęczać... tylko psychicznie...

...nieznoszę tego kraju... zwłaszcza właśnie Birmingham... to jest chyba najgorsze miasto Anglii... najmniej angielskie... jak zobaczyłam architekturę Cambridge to padłam z wrażenia... te kościoły, budynki University of Cambridge, domy... wszystko tam jest stare, piękne i takie dostojne... podobnie jak miasteczkow, w którym mieszka Monika... to jest taka malutka angielska mieścinka- 4 ulice na krzyż, rynek i tyle... piękna zabudowa, stary most na rzece... i dużo Anglików...

...tęsknię strasznie za.

Archeo-patologia | Archeologia, starożytność, prehistoria

Mauzoleum udało się przerobić na na „właściwy”… Teraz dopiero monument jest wyraźnie „rzymski”. Taki, jaki starożytni powinni wyrzeźbić na początku…  To znaczy ok. 2700–2500 BC. Uważa się, że mauzoleum zostało zbudowane ok. 520–526 z dużych ciosów kamiennych. Creative Commons Autor: Cornell University Library

Łuk Konstantyna, Rzym. Około 1865 r. Na kolumnie po lewej stronie widoczne są cztery obręcze z neolitycznego żelaza, zainstalowane ok. 2300 BC. Obecne tych znaków nie ma. Zlikwidowali je wybitni specjaliści od retauracji starożytnych monumentów w Rzymie. Zniszczono tym samym.

Blog Einsteina

I jest dużą granicą w astrofizyce, a także bogatym doświadczeniem dla przyszłych obserwacji.

Naukowcy użyli do tych przełomowych obserwacji radioteleskopu National Science Foundation's Very Long Baseline Array (VLBA).
"Jest to wielki krok naprzód" - powiedział Geoffrey Bower z University of California-Berkeley. "Jest to coś na co niektórzy ludzie czekali 30 lat" odkąd obiekt w centrum Galaktyki, nazwany Sagittarius A* został odkryty w 1974 roku. Astronomowie ogłosili swoje badania w numerze Science Express z 1 kwietnia.
"Znamy obecnie rozmiar tego obiektu, ale.Także profesrorem na Universiteit Nijmegen i gościennym naukowcem w Max Planck Institut fuer Radioastronomie w Bonn.

Saggitarius A został odkryty w lutym 1974 roku przez Brucea Balicka obecnie z University of Washington i przez Roberta Browna obecnego dyrektora National Astronomy and Ionospheric Center at Cornell University. Ostatecznie okazał się centrum Drogi Mlecznej, wokół którego obraca się cały jej dysk. W 1999 roku Mark Reid z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics i jego współpracownicy użyli VLBA do obserwacji Saggitariusa A*, aby zbadać ruch Ziemi na orbicie wokół centrum.