O czym chcesz poczytać na blogach?

Corel draw

Blog ofertypracy

Uczciwy zawsze dostaje po d... 2011-08-24 Wykopana opinia odnośnie pracy dla grafika kmputerowego. Co racja ,to racja!

"Praca za BRUTTO +-1300 zł, a wymagania następujące (znajomość poniższych):

- Corel Draw +- 100 PLN na Allegro

- Corel Ventura +- 3.000 PLN na Allegro

- Adobe Photoshop -+ 250 PLN na Allegro

- Microsoft Office +- 300 PLN na Allegro

- Adobe PageMaker +- 2.000 w e-sklepach

Jakże wielu pracodawców wymaga uczciwości i niekaralności. Ohhh. Uczciwe jest piracenie oprogramowania? Bo skąd ja mam te.

asfodel blog

Podręczniki do różnych programów graficznych. Tymczasem ostatnia wizyta w empiku postawiła mnie przed regałem poświęconym w całości Photoshopowi. Były tam Biblie, sztuczki i porady, wersje CS2 i CS3, oficjalne podręczniki, wyznania osobiste znanych fotoszoperów... brakowało tylko klęcznika. Z innych programów znalazłam 1 do InDesigna, 2 niebyt grube o podstawach Corel Draw (tematy tam opisane można znaleźć we wbudowanym helpie do Corela) i 1 cieniutką książeczkę do Inkscape. Były też dwie półki do Flasha, ale to mnie nie dziwi, bo Flasha nie da się na razie niczym sensownie zastąpić.

Przegląd ogłoszeń dotyczących pracy dla grafików i webdesignerów ujawnia podobny trend. Nieważne jak, ważne żeby używać.

Sztuka ueber alles!

Wektorową. Tak więc naklejki na ścianę lub szablony malarskie to zwyczajny rysunek w formacie wektorowym wycięty za pomocą plotera – czyli urządzenia podobnego do drukarki, które zamiast głowicy drukującej ma nożyk do wycinania. To sprytne urządzenie leci po konturze odpowiednio przygotowanego rysunku. Rysunek taki można przygotować w programie graficznym typu Corel Draw, Adobe Illustrator, istnieją również darmowe programy ale zapomniałem nazwy…

Naklejka ścienna

Wykładając dalej teorię szablonów i naklejek na ścianę, wspomnę że naklejka jest wycinana w pozytywie – czyli to tak jak narysujemy, a szablon powinien być w.

Się kręci...

Ulubioną grą było dotąd Diablo 2, szczególnie postać czarodziejki, bo można było "scelać" ogniem na przykład.
Wczoraj Sand przyłapała Dziecię, jak z zawziętym wyrazem twarzyczki stara się pojąć, o co, do jasnej anielki, chodzi w Corel Draw 10. I jak te mebelki poustawiać jakoś normalnie.
Największy szok przeżyła jednak, gdy wróciła jakiś czas później. Bo to już przechodzi ludzkie pojęcie...
Zwabiona.

dlaczego nie ja??

2006
środa
pierwszy dzień w nowej pracy.
co dziś robiłam. na początku się bałam. bo byłam pierwszy raz (tym razem). bo już dawno tam nie byłam. bo nie pamiętałam co i jak. później uzupełniałam kartoteki pracowników. łatwe zajęcie. oglądałam sobie program corel draw. i jak w nim tworzy się napisy. potem oglądałam jak pracuje ploter. jak tamte napisy maluje a potem wycina. potem z panem Staszkiem naklejałam wycięte napisy na płyty. i przede wszystkim byłam.
--------------------------------------------------
no i jeszcze: czego nie robiłam... nie myślałam o mateuszku. bo nie powinnam.

workjob

Nie znam nikogo, kto bez bata potrafił cokolwiek ukończyć - niezależnie od zarobków :)
Długo nie musiałem czekać. Dostałem kolejną propozycję stworzenia strony. I zaliczkę. Jeszcze tego samego dnia telefon i dwie kolejne do realizacji. Na razie jest ok. Ale jak ktoś zamówi CMS, będzie wesoło :D
A wracając do inwestycji. Poszedłem pogrzebać w książkach o Corel Draw a wyszedłem z książkami o DTP. Stwierdziłem, że czas bardziej formalnie tknąć temat w którym kieruję się intuicją (nieprawdopodobną intuicją - jak to określił mój wykładowca od typografii).

Oprócz tego szkolę się w kolorystyce rysunków swoich znajomych. Co prawda nie jest to profesjonalne podejście, ale mam z tego kupę zabawy. Digipainting jest dla.

Doda i zespól Virgin - bloog.pl

Wpadnijcie na portal INTERIA.PL ktory objal patronat medialny nad tym wydarzeniem. Kliknijcie TU

Przedzytajcie sobie rowniez artykul z "Zycia na goroco" ,ktory coraz bardziej sie upodabnia do papieru toaletowego "Fuckt". Artykul jest o Dodzie i Radku TUPodziel się:

Trackback: http://bloog.pl/id,887470,trackback
Na galerie mozecie wejsc po boku w narzedziach lub na gornej czesci blogu.Znajdziecie tu blendy , avatary i gify o Dodzie i Virgin . One zrobione  przezemnie za pomocy wspanialego programu graficznego "Corel Draw" dla was. Bardzo bym sie cieszyla o komentarze. Oczywiscie galeria bedzie sie pomalu powiekszac . Klikajcie na fotki , a zobaczycie powiekszenie zamieszczonych obrazkow. Pozdrawiam. AimZ ;-)


Blendy :