O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Conan barbarzyńca

In tragic ecstatic agony... - Onet.pl Blog

Zabiegowi jego książki przypominają baśnie i mity (zresztą "Silmarillion" to taki zbiór mitów, a może to po prostu Biblia Śródziemia?), w których liczą się przede wszystkim najważniejsze w naszym życiu wartości.

Kolejnym cenionym przeze mnie pisarzem fantasy jest Robert E. Howard - twórca postaci Conana. W swoich dziełach wykreował niezwykle brutalny, mroczny świat - akcja rozgrywa się pomiędzy zatopieniem Atlantydy, a początkiem starożytności, czyli ok. 14 000 lat p.n.e., przez co mamy do czynienia z jednym z najbardziej surowych, a przy tym tak niezwykłym i klimatycznym uniwersum w literaturze fantasy..

Pyta się, o co im tak naprawdę chodzi. Mimo swej prostolinijności, to postać wzbudzająca wiele sympatii i niewątpliwie pozytywna. Zresztą, Conan wraz z wiekiem nieco mądrzeje, a na dodatek okazuje się, że w twardym sercu Cymmeryjczyka jest miejsce również na miłość. Niektórzy pewnie kojarzą film "Conan Barbarzyńca" z Arnoldem "Gubernatorem" Schwarzeneggerem, który został wyreżyserowany przez Johna Miliusa - napisał on także na spółkę z Oliverem Stonem (sic!) scenariusz. Mimo, że efekty specjalne sprawiają dziś wrażenie bardzo archaicznych i nieco rażą oko, to jednak dzięki niesamowitemu klimatowi.

Kizam

Koloru oceniona przez ciebie. To też musisz zrozumieć. Teraz jednak czujemy paraliżujący strach, a do tego jak dojdą jakieś efekty specjalne (drgawki – później opiszę swoje, brak oddechu, uczucie wciskania w łóżko, jakieś napięcie ciała, ból i wiele innych) i myśli jakie wypowiadał na filmie Conan Barbarzyńca,  taki czarny król. Co chcesz zrobić synu? Chcesz mnie zabić?  Zabijesz siebie! Ja jestem twoja tożsamość!  Stoisz wtedy przed Morzem Czerwonym i czym prędzej chcesz z powrotem do niewoli. Nie chcesz denara, nie chcesz nic, chcesz tylko tego, co było wcześniej. Ale zetnij głowę temu królowi,.

Oddech-najkrótszy poemat

Wyniesionej na piedestał przez Avatara (choć wciąż film ten okazuje się jedynym przykładem, gdzie wspomniana technologia rzeczywiście była uzasadniona). Tym bardziej nie interesują mnie "romanse" z technologią, która nic nie wnosi w produkcie z etykietką Conan Barbarzyńca. Po seansie pobrzmiewała ona z resztą raczej czysto ironicznie.
Jason Mamoa, znany mi bliżej z ról Khala Drogo w Grze o tron oraz Ronona Dex

Nasza Klasa nk dodatki - wklejki, obrazki, komentarze, opisy nk, opisy do zdjęć,filmy online. Wszystko na naszą klasę i nk.

20:11, delfinekklasa , Zwiastuny filmowe
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 sierpnia 2011
Conan Barbarzyńca 3D online / Conan the Barbarian 2011 Napisy PL

Conan będąc młodym chłopcem przeżył coś strasznego, ponieważ potężny władca i czarnoksiężnik napadł na jego plemię i wymordował. Podczas tej walki zginęła jego cała rodzina. Jemu jednak udało.

TRÓJKA Z PRZODU

19:37, mean_jo , Różne
Link Komentarze (1) »
niedziela, 30 lipca 2006
Urodziny gubernatora Arnolda


Conan Barbarzyńca kończy dzisiaj 59 lat.
Wszystkiego najlepszego!


PS: Lubimy tę uroczą bajeczkę, w której.

Conan barbarzyńca 3d

Zapiski na kartce

Z ciężkim sercem wyjęłam w kinie 25 zł aby zapłacić za magiczny bilet wstępu do krainy 3D.  Aby pozytywnie nastawić się do czekającej mnie za chwilę projekcji wmawiałam sobie, że kiedyś trzeba zobaczyć jak wygląda film w trójwymiarze. W towarzystwie nie wypada nie mieć zdania skoro wszyscy jednoznacznie mówią.

Publiczności byłaby jeszcze zawiedziona a tego Cameron by nie zniósł. Idylle przerywa najazd złych ‘Europejczyków’, którzy chcą zabrać ziemię Na'vi. Ale wspomniany wcześniej słodziak czyli Jake Sally jak Conan Barbarzyńca rozprawia się ze złymi ludźmi… bla bla bla itd.

Blog Pana Sowy | Blog o moich zainteresowaniach

Z moich wyobrażeń. Jest bezwzględny i brutalny dla wrogów, a jednocześnie delikatny dla kobiet, które hojnie go swoimi wdziękami obdarowują. Zupełnie nie rozumiem tych wszystkich pyskaczy, którzy jadą po tym filmie ile wlezie. O ile Conan Barbarzyńca w reżyserii Johna Miliusa (z niezapomnianą kreacją Schwarzeneggera) uważany jest za klasyk kina z gatunku heroic fantasy, o tyle mało kto wie, że Arnie za rolę w tym filmie dostał nominację do nagrody Złota Malina. Według mnie Momoa bardziej pasuje do tej roli niż Schwarzenegger, którego większość ludzi i tak kojarzy bardziej jako Terminatora niż Conana. Można się czepiać, że Conan Barbarzyńca 3D ma przewidywalny scenariusz, ale pierwowzór też jakoś scenariuszem nie powalał na glebę. Jedno co z pewnością odróżnia oba filmy to akcja i efekty specjalne. Te zdecydowanie są lepsze w najnowszej odsłonie i to jest oczywista.