O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Conan

Blog conanik

Komputerze domowym, standardowe o obrotach 5400!!!).

Inna sprawa, że żeby zaopatrzyć się w laptopa który byłby w stanie udźwignąć AoC na maksymalnych detalach trzeba wydać trochę pieniędzy, co nie zmienia faktu, że jest to naprawdę dobra opcja do rozważenia, uwierzcie mi.

Ważna sprawa gdy ma się notebooka 2011-03-29 Ponieważ juz wiosna, chciałbym trochę zejść z tematu Conana i też tutaj powiedzieć o jednej istotnej sprawie - często lekceważy się transport mobilnego sprzętu, dlatego chciałbym poświęcić temu właśnie zagadnieniu tego dnia nieco więcej troski. Ogólnie dzisiaj jest na to całkiem dobry, ciepły i słoneczny dzień, także można się wybrać do sklepu na jakieś zakupy np po torbę do laptopa – oczywiście jeśli danej nie posiadamy. Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy o której należy bezwzględnie pamiętać jest to to by z jednej strony teczka czy torba były poręczna ale również odpowiednio miękka tak by.

starcu blog

Na masywnym stole obok spiętrzonych ksiąg.
- Czytałem coś o Charlanach, biedny naród, ponoć wybito ich do nogi...
- Taak – odparł Lektor – Czerwone Diabły... mówiono na nich Czerwone Diabły i bano się ich powszechnie, krążyły legendy o ich niesamowitej sile i zręczności, żaden człowiek nie mógł wygrać z Charlanem w uczciwej walce. Twardy naród. Zostali wyniszczeni przez ówczesnego władcę Demary, któremu podobno porwali i zamordowali jedynego syna. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne, podejrzewam, że zginęli właśnie przez autora trzymanej przez Ciebie księgi Conanie. – Powiedział Lektor wskazując kościstym palcem na czerwony tom. – Nie zastanawia Cię fakt, iż wszystkie ciała pokonanych Charlan przywożono właśnie do jego wieży? Był naonczas w wielkich łaskach u władcy. Myślę, że to Viskondra napuścił na nich króla, to był niezwykle przebiegły człowiek, wielki naukowiec, potężny mag.-
Conan przyglądnął się uważniej księdze, przerzucił kilka kartek ukazujących kreślone piórem ryciny, na niektórych z nich przedstawiano ludzi rozciągniętych na stołach i poddawanych dziwnym zabiegom. Napisana była w nieznanym przez.

Blog filmowy: subiektywnie o filmach

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Projekt: 100 najlepszych - 51. Up”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Projekt: 100 najlepszych - 51. Up”
 • wtorek, 05 kwietnia 2011
  • Filmy mojego dzieciństwa: Odc. 7 - Conan the Destroyer / Conan Niszczyciel

   Conan the Destroyer

   Rok produkcji: 1984

   Reżyseria: Richard Fleischer

   Budżet: ok. 18 000 000 USD

    

   Na początku zaznaczę, że to właśnie "Niszczyciel" a nie "Barbarzyńca" utkwił mi w pamięci z czasów dzieciństwa. Dlatego też ta właśnie część będzie wykładnią do mojego odbioru zarówno samego filmu, jak i postaci Conana. Pierwszego filmu nie pamiętam zupełnie, co więcej - nie wiem czy kiedykolwiek tę starszą część widziałem. Natomiast co do drugiej odsłony -.

 • Blog Pana Sowy | Blog o moich zainteresowaniach

  Mocy władców Acheronu. Jeśli tego nie zrobi, Singh złoży ją w ofierze i wskrzesi swoją żonę, dzięki której stanie się panem świata…

  Odkąd w sieci zaczął krążyć pierwszy zwiastun ukazujący Jasona Momoa w roli tytułowej obawiano się, że nie sprosta on zadaniu. Czy słusznie? To jest kwestia dyskusyjna bo jednym ta nowa wersja zupełnie nie pasuje, innym zaś wręcz odwrotnie. Ja sam uważam, że Jason zagrał bardzo dobrze. To twardziel w każdym calu i wojownik pełną gębą. Z jego ręki trup ściele się gęsto, a kobiety same wpadają w jego ramiona. To jest Conan z moich wyobrażeń. Jest bezwzględny i brutalny dla wrogów, a jednocześnie delikatny dla kobiet, które hojnie go swoimi wdziękami obdarowują. Zupełnie nie rozumiem tych wszystkich pyskaczy, którzy jadą po tym filmie ile wlezie. O ile Conan Barbarzyńca w reżyserii Johna Miliusa (z niezapomnianą kreacją Schwarzeneggera) uważany jest za klasyk kina z gatunku heroic fantasy, o tyle mało kto wie, że Arnie za rolę w tym filmie dostał nominację do nagrody Złota Malina. Według mnie Momoa bardziej pasuje do tej roli niż Schwarzenegger, którego większość ludzi i tak kojarzy bardziej jako.

  Legendum est

  Podsumowując: bardzo przyjemnie się ten tekst rozkłada na czynniki pierwsze - co, paradoksalnie, świadczy, że jako literatura jest on trochę za łatwy, trochę za oczywisty i trochę za bardzo z tezą. Na Nebulę może niekoniecznie zasłużył, ale na jakieś moje prywatne wyróżnienie za utkwienie mi w głowie na ładnych parę dni to już jak najbardziej.

  Tagi: Kij Johnson Nebula
  11:56, ninedin , Antologie
  Link Dodaj komentarz »
  niedziela, 04 grudnia 2011
  Za dużo sław, za mało słów

  Rodolfo Martinez, Sherlock Holmes i mądrość umarłych, przeł. Tomasz Pindel, Kraków 2009

   

  Wychodzi na to, że to tylko mnie łączenie światów Lovecrafta i Conan Doyle'a wydaje się dziwne.

   

  wilczek.mblog.pl - mBlog

  Z Sewilli postanowili wesprzeć akcję promocji rodzimych ogórków, których wizerunek kurczowo przedwczoraj ucierpiał. Zespół z Andaluzji w pierwszych meczach nowego sezonu zagra w koszulkach z obrazkiem przedstawiającym zielone warzywo a także hasłem "kocham ogórki".
  Para w życiu także na ekranie
  "Strefa X", która już w piątek, 8 lipca, trafi do polskich kin, to sci-fi z mocnym wątkiem miłosnym - skądże znowu nie więcej na ekranie. W role głównych bohaterów wcieli się Scoot McNairy a także Whitney Able, którzy są parą bynajmniej ledwie w filmie, ale jak też prywatnie.
  FOTO: Conan zafascynowany swoim mieczem
  W sieci pojawiła się garść nowych fotosów z filmu "Conan Barbarzyńca 3D". Na większości z nich widać zapatrzonego w swój miecz Conana. Czy widzowie jeszcze zostaną przez gigantyczny oręż zahipnotyzowani? Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ. Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć, w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa starcie. Khalar Singh - olbrzymi pan i
  Akt oskarżenia wobec "Szkatuły" ws. kierowania gangiem
  Do sądu trafił akt oskarżenia wobec jednego z najgroźniejszych polskich przestępców -.

  Cała rzecz w tym, żeby żyć...

  Przechodził przez budzący się do życia po długiej zimie park. Ptaki ochoczo śpiewały, drzewa wypuszczały pierwsze liście, a słońce grzało jakby mocniej. Jednak nagle... oczom Wojtka ukazało się miejsce, które zawsze omijał łukiem. Była to miejska biblioteka. Jednak dziś chłopak nie miał wyjścia. Musiał oddać książki, które trzymał już jakiś czas. Wszedł nieśmiało do środka. Drzwi delikatnie zamknęły się tym dziwnym i głośnym rodzajem skrzypnięciem. W środku było pusto. Wojtek podszedł nieśmiało do biurka, za którym siedziała olbrzymia postać. To był CONAN BIBLIOTEKARZ. Drżącymi rękami młodzieniec położył kilka książek. Z ust CONANA wyrwało się tylko: - Książki oddaje się w terminie!!! I lewa ręka chłopca wylądowała na stole obok oddanych świeżo książek. Wojtek rzucił się do ucieczki, ale dwa olbrzymie aligatory rzuciły się za nim, łapiąc go za nogi. W końcu poranione ciało dopadł sam CONAN BIBLIOTEKARZ. Podniósł z podłogi okaleczone ciało chłopca, powtórzył: - Książki oddaje się w terminie!! – i przepołowił go na pół. I jaki z tego morał?? „Książki oddaje się w terminie!!!”

  Conan barbarzyńca

  Oficjalna strona Orthanku

  Przy koreliańskim lekkie

  Apokalipsa Szkolnictwa Polskiego według Ministerstwa Edukacji Narodowej
  Gambit Doktora Crusheta®
  Żelminator
  Poskromienie Woźnego
  Prezydent, czyli kandydować każdy może (jeden lepiej, drugi gorzej) tym razem mocno polityczne opowiadanie
  Emil Barbarzyńca i Conan Sklepikarz Nowość. Drugi rok ASP
  Wojny Narkotykowe Niestety póki co opowiadania nie ma.. ale jest streszczenie. Opowiadanie dopiero w 2005
  Z Archiwum K: Boss Iwan Żydkow, Kopciuszek i Siedmiu Narkomanów Nowość
  Z Archiwum K: Kłokoczyce leżą daleko stąd
  Jak Józef Kiszka został.

  Coś strasznego dzieje się w tym kraju

  Że musimy tyrać do u... śmierci za psie pieniądze, na siłę chce też dorównać Europie, choć nie w tych dziedzinach, w których rzeczywiście pozostajemy w tyle (ZAROBKI!!!). Powtarzam więc – taki rząd, co tylko kłamie i nakłada na obywateli ciężary, jest nam niepotrzebny! Hans Kloss, Rambo, Conan barbarzyńca, Pingwiny z „Madagaskaru” oraz niejaki V z komiksu i filmu „V jak Vendetta” wiedzieliby, co z nim zrobić!

  Komentarzy: 0

  placzfaceta blog

  Wrocilem z kina i jestem zachwycony... historie o twardzielach wrocily! W naszych zasranych czasach niewiele (prawie wcale) nie było filmow o prawdziwych facetach- "rambo I i III" dwojka była chujowa, "Predator", "Conan barbarzyńca", "Rocky" "Cobra" kurwa "Wzgorze złamanych serc" - no klasyka! było tego ...
  A tak kurwa jakaś ciota w "Krolestwo niebieskie"! Zenada...

  A tutaj film o prawdziwych twardzielach,.