O czym chcesz poczytać na blogach?

Coelho

Wrocławskie Promocje Twórczości Młodych pod patronatem akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom

Oraz dalsze więzi rodzinne.W opisywanej przeze mnie książki znajdziemy jeden, bogato opisany wątek miłosny, który jest niezwykle zagmatwany. Wszelkie publikacje Pani Małgorzaty są w bardzo dobry sposób podsumowywane w następnych tomach.Moim zdaniem, każda książka jest równie ciekawa co poprzednia lub następna z cyklu. Są tak wspaniałe, że aż nie ma słów aby je godnie opisać.

Serdecznie polecam powieści P. Musierowicz i zapraszam do czytania recenzji innych książek.

Nikola Czerwik

komentarze [0]
„Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam”- Paulo Coelho >> piątek, 3 kwietnia 2009 09:07:59

„Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam”- Paulo Coelho. Piękna książka ukazująca, oblicze prawdziwej, głębokiej miłości. Główna bohaterka, młoda kobieta- wyjeżdża ze swojego rodzinnego miasta, aby odwiedzić dawnego przyjaciela. Przy Nim odnajduje swoją drogę, postrzega rzeczy, o których nigdy wcześniej nawet nie myślała; przy Nim, odczuwa „śmieszność oraz bezsensowność” Jej dotychczasowego życia. Ona- jest żywym przykładem człowieka, który osiągnął to co było mu pisane i po pewnym czasie, ulega „procesowi” stabilizacji; ale On jest.

ressea.blog

I w innych kierunkach.
Nazwałam kiedys to co jest miedzy Mna a Młodym Romansem,.. a jak wiemy romase nie trwaja długo.....
Wczoraj zrozumilam roznice jakie mnie dzieliły z Moim ByłYm K. ,tak rozumiem to dopierro dzis po 4 miesiacach....
Miłość to choroba,tak uwazam ale milo czasem na Nia chorowac.
Na blogu zmiany w  wygladzie , moze tak bedzie lepiej,...Czas mi odpowie ,...
"Bo miłość nie polega na tym, by stać nieruchomo jak pustynia, ani hulać po świecie jak wiatr, ani patrzeć na wszystko z daleka jak ty."          Paulo Coelho
"A kiedy twoja miłość jest przyjęta i otwierają się dla ciebie ramiona - wówczas proś Boga, niechaj ocali tę miłość od zepsucia, bowiem niepokoję się o serca po brzegi szczęściem wypełnione."   Antoine De Saint - Exupery

skomentuj (4)

Ksiażki, książeczki,... 2008-07-07 23:12:27

1."Brida", Paulo Coelho
2. "Pielgrzym", Paulo Coelho
3."Trzepot skrzydeł "Katarzyna Grochola
4." Zahir", Paulo Coelho
.

Amfiteatr literatury...

Co tylko go przerosło.

Dla zaciekawionych jeszcze bardziej…
Ebook książki „Nocny lot”: 
chomikuj.pl/a2345.12/audio+book/Antoine+de+Saint-Exupery/Nocny+lot

Magda

Komentarzy: 0 "ALCHEMIK" PAULO COELHO poniedziałek, 16 sierpień 2010, 08:34 Postanowiłam na "bohatera" pierwszej notki wybrać powieść, która niejako zainspirowała mnie do stworzenia tego bloga. To prawda, że od dawna nosiłam się z zamiarem utworzenia w sieci miejsca, w którym mogłabym podzielić się z innymi paroma tzw. złotymi myślami (według mnie) z utworów literackich, które przechodzą przez moje ręce, nie zmienia to jednak faktu, że "Alchemik" był dla mnie w tej kwestii kropką nad.

Wśród ksiązek - Cmentarz zapomnianych książek

Wydarzenia do własnego życia, redukować własne doświadczenie do rzeczy fundamentalnych, do kilku decydujących fragmentów, do tego, czego jesteś pewien, co wydarzyło się naprawdę, tego, co natychmiast się przypomina, czego nie możesz wymyślić czy wyobrazić sobie(...)”. { Wokół jeziora, T.Prochaśko }

Właśnie taką siebie chce odnaleźć- już powoli zaczyna się wyłaniac toco dla mnie ważne i to co tkwi we mnie mocno- moje pasje, zainteresowania ale te niezmienne, niepodważalne,które w jakiś sposób mnie kształtuja- książki, narty... i napewno wiele innych, ktorych jeszcze sobie nei uświadomiłam... 

W onet.czytelni można zapoznać się z fragmentami "Innych dni Anny" jeśli ktoś byłby zainteresowany- polecam --> http://czytelnia.onet.pl/0,1091073,do_czytania.html

15:26, rita86 , Wśród ksiązek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 sierpnia 2006
Obrona Coelho...

wzruszenie ciszy.. - Onet.pl Blog

Zastanawiam się, czy to na pewno blog,
a nie dziwne, a zarazem ciekawe zjawisko.

na pierwszej stronie widnieją tylko posty z ostatnich 30 dni, tak więc nie wszystkie..

świat bardzo pędzi, a my tylko patrzymy na nie jak z okien pociągu.. zatrzymaj się na chwilę, zanurz w ciszy.. i zdaj sobie sprawę z niepowtarzalności każdej chwili..

10 listopada 2010
...być człowiekiem... Paulo Coelho i Antoine de Saint-Exupéry
"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą."

~Paulo Coelho

"Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia."

~Antoine de Saint-Exupéry 

#-**;*Mój PaMięTniK*;**-# - Onet.pl Blog

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto." (Maria Konopnicka)


"Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie."(Coelho)


"Trudno jest żyć z ludźmi, bo takie trudne jest milczenie."(Nietzsche)


"Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku, z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień."(Carroll)


"Ciężko jest żyć bez nadziei, ale umierać bez złudzeń - łatwiej."(Wolska)


"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej.