O czym chcesz poczytać na blogach?

Coach

zenCO blog

Z tym znacznie poszerza się paleta jego reakcji i wzrasta elastyczność zachowań.

Bez podziałów, czyli klient jest całością
Klient w coachingu traktowany jest całościowo, oznacza to, że ma możliwość pracy nad wszystkimi czynnikami wpływającymi na realizację założonego celu n.p. motywacją, wartościami, środowiskiem, organizacją pracy, równowagą pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Często właśnie brak czasu, wypalenie zawodowe, przemęczenie lub problemy związane z zaniedbywaną od dłuższego czasu rodziną są przyczyną menedżerskiej nieefektywności. W coachingu szanowane i uwzględniane w pracy są wszystkie istotne dla klienta wartości oraz obszary funkcjonowania. Jeżeli klient odkryje, że na efektywność zawodową wpływają czynniki związane z życiem osobistym, coach będzie je również uwzględniał.
Nie „naprawiamy”
Coaching zakłada, ze klient jest osobą kompletną, posiadającą wystarczające zasoby i możliwości oraz zdolność do samodzielnego znajdowania rozwiązań swoich problemów i wybierania sposobów działania. Coaching nie jest „naprawianiem” klienta na jakimkolwiek poziomie jego funkcjonowania..

Klub Coacha Poznań

Swój skuter;), urzędniczka napierała na mnie  niczym zawodnik rugby przed rozpoczęciem gry. Wymagała ode mnie rozlicznych papierów w odpowiedniej kolejności, co oznajmiała bardzo stanowczym, ostrym tonem. Wówczas zauważyłem, że jej ton jest zgrany z jej postawą fizyczną. Myślę, że sposób siedzenia powodował nią bardziej niż sytuacja w jakiej się znalazła.

Ludzie siedzący zbyt długo w pracy za biurkiem i w okienku przybierają postawę atakującą. Uświadomił mi to instruktor jogi Iyengara – Rafał Kozioł, który poprowadził warsztaty dla członków poznańskiego Klubu Coacha. Wykonaliśmy serię asanów, które pomogły nam poczuć przepływy ciepła i energii. Dla większości z nas ćwiczenia z jogi były znane z książek i relacji znajomych, więc ich wykonanie skłoniło nas do refleksji. Po co trenerom i coachom ćwiczenia ciała, joga i prawidłowe oddychanie? Nasz instruktor tłumaczy: odpowiednie asany rozciągają mięśnie i rozpuszczają napięcia w ciele. Szczególnie te w szyi i barkach, które na co dzień sprawiają, że czujemy się spięci i zaniepokojeni naszym samopoczuciem. Spięta szyja utrudnia nam głębszy oddech i płynne mówienie. Rozluźnione barki.

duchowycoaching

Trakcie zajęć ćwiczysz wszystkie umiejętności:

  • rozumienie (dzięki rozmowie),
  • mówienie (dzięki rozmowie),
  • ćwiczenie (ćwiczysz  nabyte umiejętności)

Jak to działa?

Ty siedzisz przed komputerem w domu. Nasz coach w tym czasie jest w Akademii. Macie na głowach słuchawki z mikrofonem. Słyszycie się wzajemnie i możecie ze sobą rozmawiać. Spotkanie odbywa się na żywo, za pośrednictwem telefonu lub Skype.

 Jak zacząć?

To bardzo proste. Kup coaching wybierając ilość spotkań za jakie chcesz jednorazowo zapłacić (im więcej spotkań kupisz jednorazowo tym niższa cena każdej spotkania).

  • wszystkie spotkania odbywają się w grupach 1-osobowych tzn. tylko Ty i Coach (droższe lekcje, ale osiągasz najszybciej i na najwyższym poziomie komfortu, coach poświęca całą swoją uwagę tylko Tobie, swobodnie ustalasz terminy zajęć),
  • Ustal na infolinii lub e mailem kiedy chcesz się spotykać. W uzgodnionym terminie nasz coach zadzwoni do Ciebie przez Skype lub telefon.
  • Niektóre spotkania będziesz także widział na.

Piłka ręczna -wspomnienia z za boiska

PS1 Chciałabym również zauważyć że niezłe laski z nas wyrosły:) (cholera nieskromne to było), szczególnie Vil jest "prekrasnyja":P (prosiła żebym to napisała:D)

PS2 Co do naszych niesamowitych właściwości intelektualno-pamięciowych to muszę przyznać, że to w skutek wielogodzinnych libacji yyy konsultacji na, których wspólnymi siłami odkurzamy najbardziej odległe zakamarki naszej pamięci, co skutkuje później wieloma informacjami na temat odległych zdarzeń:)

PS3 Jako że dziś Dzień Kobiet to pragnę w imieniu autorek i naszego coach'a (nie było konsultacji ale jestem pewna na 100% że jakby mógł to takie życzenia by nam złóżył ) pragnę żłożyć wszystkim współtowarzyszkom niedoli, które razem z nami przeżyły te 7 lat(lub mniej), które razem z nami dzieliły radości i smutki, wygrane i porażki...które były świetnymi kumpelami na boisku i poza nim (tam chyba szczególnie) i dzięki, którym jest dziś co wspominać(!!!), najlepsze życzenia marzeń spełnienia:) Oraz całej reszcie kobitek, które znamy i kochamy(Płateczku:*) oraz tym których nie znamy. Kobitki jesteśmy wspaniałe takie.

Blog Coach 'a

« Marzenia sobie, a życie sobie…
Coaching dla kierowników projektów »

Co-Active Coaching

Jest kilka modeli i sposobów prowadzenia sesji coachingowych. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych jest model tzw. koaktywny (Co-Active).

Model koaktywny zakłada podejście niedyrektywne (non-directive), a więc rolą coacha nie jest odpowiadanie na pytania klienta tak jak jest w przypadku konsultingu, ale raczej poprowadzenie klienta w ten sposób, żeby on sam doszedł do właściwych wniosków i rozwiązał swój problem. Klient stawia cel/definiuje problem, ale to coach zadaje pytania, a klient szuka rozwiązań pod okiem coacha.

Doświadczenie i badania wskazują na to, że własne pomysły realizuje się ze znacznie większą motywacją (i satysfakcją) niż pomysły innych ludzi (w tym mądrych konsultantów); nie wspominając już o kwestii odpowiedzialności za konsekwencje swoich działań (lub ich braku).

HR Wisdom Keeper

Czym jest coaching?

30 03 2012

Coaching jest pojęciem coraz bardziej popularnym na polskim rynku. Niestety, wśród osób, które profesjonalnie zajmują się coachingiem, pojawiło się wiele takich, które nie dbają o rzetelne przygotowanie do roli coacha. Wciąż za mało jest w Polsce publikacji mówiących o tym, czym jest coaching, kim jest dobry coach. Brakuje instytucji, która weryfikowałaby, czy osoby świadczące usługi coachingowe robią to na odpowiednio wysokim poziomie i przestrzegają zasad etycznych tego zawodu. Na szczęście, coraz częściej pojawiają się jednak perełki – owoce pracy firm i osób dbających o dobre imię coachingu. Jedną z takich propozycji jest film przygotowany przez ICF (International Coach Federation) mówiący o tym,