O czym chcesz poczytać na blogach?

Cloud computing

Roxio's zone | Co się w ogóle da powiedzieć, da się jasno powiedzieć; o czym zaś nie można mówić, o tym trzeba milczeć

Lub medycznych. Tego typu informacje muszą być odpowiednio chronione, co w przypadku zewnętrznej chmury jest kłopotliwe lub niemożliwe w realizacji ze względu na regulacje prawne. "Prawdopodobnie mielibyśmy od 8 do 10 aplikacji, które warto byłoby przenieść do modelu cloud, ale biorąc pod uwagę typ danych, ich wrażliwość i wymagania odnośnie do ochrony dostępu, zdecydowaliśmy się na przetwarzanie wewnątrz" – mówi Dave Powers. "W żadnym wypadku nie można eksploatować w chmurze aplikacji, które mogłyby dostarczyć.

Wiele musi się zmienić. "Jeśli nie ma w firmie kapitału ludzi zainteresowanych nauką nowych zadań i przygotowanych na zmiany, migracja do cloud może być frustrująca" – mówi Bernard Golden.
Przeczytałem też niedawno, ze jednym z celów "Cloud Computing" może być użycie dużej mocy obliczeniowej, w celu złamania (za w sumie niewielkie pieniądze – w grę wchodziło kilkaset dolarów) hasła komputerowego metodą Brute Force. Taka proweniencja może specjalnie dobrze się nie kojarzyć.
 Ale i mnie.

Sieci NGN

Wydaje mi się, że portal edukacyjny wykorzystujący Cloud Computing, to jak ciężarówka przewożąca butelkę wody. Portal edukacyjny nie potrzebuje wielkiej mocy obliczeniowej, wystarczy zwykły hosting.

Odpowiedz

Daję słowo

Mając żadnego wpływu na mechanizmy globalizacji, może się nagle znaleźć na skraju bankructwa.

Cloud jest idealnym rozwiązaniem na tego typu obawy, bo nie zmusza do wykładania wielkich pieniędzy na zakup sprzętu, infrastruktury i systemów IT. Informatyka potraktowana cloudowo, czyli jako usługa, pozwala na przeniesienie kosztów firmy ze stałych na zmienne. W swej istocie, jest to argument nie do przecenienia zarówno dla prezesa, dla szefa IT, jak i dyrektora finansowego! Jeśli więc firma szuka sposobów, w jaki sposób swoje koszty uczynić bardziej elastycznymi, maksymalnie uniezależnionymi od nieprzewidywalnego rynku, to cloud computing wydaje się być ofertą wartą poważnego rozważenia.

HP mówi: Sprawdzam!

Dobrze się stało, że firma HP na 11 stycznia 2012 r. zaplanowała swoje wielkie wydarzenie dotyczące wdrażania narzędzi i strategii cloud’owych. Bardzo jestem.

norbertstanislawek

Konferencji podkreślali, że regulacje unijne, a także – polskie przepisy – powinny ulec zmianie, ale nie należy się tego spodziewać w najbliższym czasie. Duża forma, lub np. organ administracji samorządowej, który chciałby korzystać z rozwiązań cloud computing, nie jest jednak skazany na łamanie przypisów. Poza chmurami publicznymi i wystandaryzowanymi, mamy również chmury zamknięte, w których informacje nie opuszczają firmy i łatwiej spełnić wszystkie wymogi regulatorów. Na rynku są również rozwiązania.

Portal B2B Online

   Mogą być zaletami”
 • poniedziałek, 28 lutego 2011
  • Konferencja o Cloud Computing 10 luty 2011 Warszawa

    

   Konferencja o Cloud Computing Warsaw