O czym chcesz poczytać na blogach?

Clifton

zwyczajne pakistańskie życie

Popsuł się jej samochód. I publiczność znacznie bardziej męska niż na sesjach kobiecych.  Musiałam się pozbyć jednego natarczywego gościa - to też było pouczające doświadczenie :( - więc jedna sesja (o językach) w zasadzie mi przepadła. Za to spotkałam panią ze Szwecji, która opowiedziała mi dużo o tym, jak zmienił się Pakistan od lat 70-tych, kiedy tu przyjechała i mogła chodzić spokojnie w spódnicy. Ostatnia sesja dotyczyła mniejszości w Pakistanie i była niesamowicie poruszająca.

Tłoczno i kolorowo. Mnóstwo, mnóstwo ludzi. Rozmaitych, ale głównie tzw. burger class i mieszkańcy pobliża - a pobliże to Defense i Clifton. W sobotę - młodzież szkolna. W niedzielę rodziny z dziećmi, bo były pokazy marionetek i specjalny dziecięcy program. Dużo osób z podwójnym obywatelstwem: zachodnim i pakistańskim. Przepiękny angielski - często. Doktoraty z uczelni brytyjskich i amerykańskich.

Sponsorzy - wyłącznie zagraniczni. Ambasady i konsulaty: USA, Francji, Niemiec, British Council i Oxford University Press. Ciekawe. Bo na pewno nie jest tak, że w Pakistanie nie ma ludzi czy firm, które byłyby w stanie wydać na takie przedsięwzięcie kasę. Są jak najbardziej.

08:40

Simply the best - 30 Seconds To Mars . - Onet.pl Blog

16.01.Davis, CA Freeborn Hall
18.01.Seattle, WA Paramount Theater
21.01.Denver, CO Fillmore
23.01.Dallas, TX House of Blues
24.01.Dallas, TX House of Blues
25.01.Austin, TX Austin Music Hall
26.01.Houston, TX Verizon Wireless Theater
28.01.Atlanta, GA Tabernacle
30.01.Louisville, KY Expo Five
31.01.Richmond, VA The National
 2.02.Niagara Falls, NY Rapids Theater
 3.02.Rochester, NY Armory
 4.02.Clifton Park, NY Northern Lights

Left Hand Path

Efekty lepsze, cały czas coś się dzieje. Ba, nawet kompletnie nieznany aktor grający Kane'a jest lepszy od Jackmana. 6,5/10

Święci z BOstonu 2: Dzień Wszystkich Świętych - w końcu obejrzałem sequel jednego z moich ulubionych filmów. Pierwsza część była po prostu perfekcyjnym kinem akcji. Część druga niestety tak dobra, ale i tak na tle innych tego typu produkcji wyróżnia się czarnym humorem i dobrym aktorstwem. Znowu przyjemnie patrzy się jak Sean Patrick Flanery i Norman Reedus pacyfikują świat przestępczy Bostonu. Znakomite są nowe postacie, czyli wyjątkowo ładna i ostra Julie Benz i przezabawny Clifton Collins Jr. Co mi przeszkadza w Świętych? Teledyskowy sposób przedstawienia wszystkiego i fabuła gnająca tak, że ciężko się połapać o co chodzi. Mam wrażenie jakby wycieli połowę scenariusza. 7,5/10  

MUZA

Against The Plagues - Decoding The Mainframe - ktoś mi to polecił w komentarzach i muszę powiedzieć, że zacna rzecz. Ten szwedzko-amerykańsko-polski zespół gra zgrabną mieszankę death metalu z blackiem, łopatologicznie ujmując coś między Nocturnus i Emperor. Na pewno muzyka ATP jest oryginalna i słucha jej się z przyjemnością. 7/10

Nevermore -  Obsidian Conspiracy

I'm just stardog-champion

Strona główna fallen, fallen is niagara

- Ale zjebany sylwester - stwierdził Miłoszek, kiedyśmy o drugiej w nocy stali w korku na QEW.
- Czy dlatego, debilu, że piłeś z gwinta tuż obok radiowozu, co nas kosztowało sto pięćdziesiąt dolców? Czy może dlatego, że zaraz potem przeszedłeś przez barierkę, bo postanowiłeś się wysikać do Niagary, co się o mało co nie skończyło aresztem? Czy dlatego, że dostaliśmy dwadzieścia dulków mandatu za parkowanie pod zakazem na Clifton Hill?
- Nie demonizuj - odrzekł Miłoszek, biorąc tęgiego łyka Fireballa. - Była słabizna i cześć. Nawet te sztuczne ognie jakieś takie drętwe. W zeszłym roku spędziłem sylwestra u kuzyna w Chojnowie i było sto razy lepiej.
- Masz, jełopie, jak w banku - odparłem zagotowany - że w przyszłym roku znów spędzisz sylwestra u kuzyna w Chojnowie.
No i super - odszczeknął Miłoszek.

To zobaczymy czy super.


2008-01-03 05:10:57 skomentuj (39)
niedziela będzie dla nas

- Pamiętaj abyś.

Smutek pożegnań istnieje tylko po to, by cieszyć sie powitaniem

Wspólny długi weekend.Nie nie... Zacznę jeszcze raz... Tęsknie za Tobą.Każdą pojedynczą komórką swojego ciała tęsknie.Czuje się jak Księżniczka uwięziona w wieży,która czeka na swojego Księcia.Ja wiem jak mój Książe wygląda,jaki jest,znam jego głos,znam jego dotyk,znam jego skórę,znam jego oczy..Wciąż czuje jak stykamy się twarzami i patrzymy głęboko,głęboko w oczy.Widzę błękit Twoich tęczówek.Wiesz dzisiaj nawet jak szłam do bankomatu i w MP3 leciał Cliver "lekarstwo na gorzkie łzy " ,zamknęłam oczy i miałam przed oczami obraz Bristolu,kiedy jechaliśmy samochodem w stronę Clifton, zrobiłeś głośniej muzykę kiedy ta piosenka zaczęła lecieć i powiedziałeś ze to bedzie nasza piosenka i uśmiechnąłeś się do mnie.Kocham to.Kocham całego Ciebie.Przy Tobie wszystko wydaje się takie nierealne... Tak...Znalazłam kogoś ,kto potrafi przenieść mnie w prawdziwy filmowy świat.Tylko,że bez kamer i scenariuszy...Ale jest wszystko inne. Tak...Był mi potrzebny ktoś taki bajkowy, mi która nie chciała wierzyć w żadną miłość...Że jeszcze pare miesięcy temu nie wierzyłam,że się kiedykolwiek zakocham...A tu proszę...Pierwsza miłość,a ja oddaje się jej całym sercem.Bez wątpliwości.Pełnym sercem i pełną.

O Filmach

Jason Monk
* 2005: Wszystko zostaje w rodzinie (Keeping Mum) jako Lance
* 2004: Smokiem i mieczem (George and the Dragon) jako Garth
* 2004: Dirty Dancing 2 (Dirty Dancing: Havana Night) jako instruktor tańca
* 2004: Kopalnie króla Salomona (King Solomon's Mines) jako Allan Quatermain
* 2003: Ostatni taniec (One Last Dance) jako Travis MacPhearson
* 2003: 11:14 jako Frank
* 2002: Obudzić się w Reno (Waking Up in Reno) jako Roy
* 2001: Zielony smok (The Green Dragon) jako Sierżant Jim Lance
* 2001: Donnie Darko jako Jim Cunningham
* 2000: Pierwsza miłość nie rdzewieje (Forever Lulu) jako Ben Clifton
* 1998: Czarny pies (Black Dog) jako Jack Crews
* 1998: Listy od zabójcy (Letters From a Killer) jako Race Darnell
* 1995: Niezwykła opowieść (Tall Tale) jako Pecos Bill
* 1995: Ślicznotki (To Wong Foo, Thanks for Everything, Julie Newmar) jako Vida Boheme
* 1995: Trzy życzenia (Three Wishes) jako Jack McCloud
* 1993: Tata na wagarach (Father Hood) jako Jack Charles
* 1992: Miasto radości (City of Joy) jako Max Lowe
* 1991: Na fali (Point Break) jako Bodhi
* 1990: Uwierz w ducha (Ghost) jako Sam Wheat
* 1989: Prawo krwi (Next of Kin) jako Truman
* 1989: Wykidajło (Road House).

Twoje źródło informacji o bohaterce i nie tylko książek L.M.Montgomery! - Onet.pl Blog

1933). Lucy Maud  Montgomery - powieściopisarka kanadyjska znana z książek  dla młodzieży, zwłaszcza z "Ani z Zielonego Wzgórza" i  sześciu dalszych jej części. Głównym bohaterem jej książek  staje się pełna werwy, osierocona dziewczyna o  niesamowitej wyobraźni, która zamieszkała razem z  rodzeństwem Mateuszem i Marylą. Montgomery napisała  jeszcze 20 innych książek oraz zbiór krótkich opowiadań.  "Ania z Zielonego Wzgórza" była wielokrotnie odrzucana> przez wydawców. Dopiero gdy Montgomery skończyła 34 lata  wydawcy zaakceptowali jej powieść. L.M. Montgomery  urodziła się w Clifton (obecnie Nowy Londyn) na Wyspie  Księcia Edwarda. Kiedy miała dwa lata jej matka zmarła, a  ojciec po śmierci żony ożenił się ponownie i wyjechał  pozostawiając Maud pod opieką mieszkajacych na farmie w  Cavendish dziadków. Miejsce to było odosobnione, wskutek  czego jej dzieciństwo nie było szczęśliwe: dorastała w  atmosferze ścisłej dyscypliny. W młodości Montgomery  czytała bardzo wiele książek. Jej pierwsze dzieło wydano w  lokalnej gazecie, gdy skończyła 15 lat. W 1895 roku  Montgomery ukończyła studia pedagogiczne w Prince Wales  College w Charlottetown. W latach 90. (XIX.