O czym chcesz poczytać na blogach?

Civitas

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

W latach 1993–1995. Kandydat na Prezydenta RP w 2000, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, laureat Nagrody Kisiela 2000, w tym samym roku otrzymał też tytuł Człowiek Roku tygodnika Wprost. W młodości był menedżerem znanego zespołu Trzy Korony

Działalność publiczna

Zasiadał we władzach instytucji publicznych takich jak Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji, Instytut Studiów Wschodnich, Klub Wschodni, Stowarzyszenie Euro-Atlantycki, Fundacja Batorego czy Instytut Spraw Publicznych. Wykładał w wielu uczelniach wyższych, m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Teologii Katolickiej oraz Collegium Civitas. W latach 1994–1998 był przewodniczącym Rady Gminy Warszawa-Wilanów. Autor wielu publikacji w dziedzinie gospodarki i polityki zagranicznej.

Współpraca z wywiadem PRL

Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”, wcześniej pseudonim Tener, nr ewidencyjny 9606.[2]

————

Klub Czwartkowy

jan_dabkowski
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 października 2011
20 października - Roman Kurkiewicz o nowych książkach z literatury faktu, które musisz przeczytać

Które najnowsze książki z literatury faktu szczególnie warto przeczytać?

Jaki typ reportażu przetrwa: gazetowy czy książkowy?

O tym wszystkim, podczas najbliższego klubu czwartkowego, opowie nam Roman Kurkiewicz - wykładowca dziennikarstwa w Collegium Civitas oraz UW, autor wielu programów o książkach i czytaniu, dziennikarz prasowy, telewizyjny i radiowy.

Na zajęcia przygotowaliśmy również specjalne zadanie!

Na spotkanie zapraszamy jak zwykle w czwartek, w godz. 18–20, w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ul. Zgoda 11, VI piętro, sala konferencyjna.

Do zobaczenia!

00:29, martamazus
Link Dodaj komentarz »

To potworne, że za plecami ludzie mówią o nas rzeczy, które są całkowicie i absolutnie prawdziwe...


z perspektywą klapy finansowej w przyszłości
ciało i duch w jedno słowo : My- zespolone

Bez patrzenia na wady
bez względu na zalety
Trwajmy... warunkując się wzajemnie

Bo poza Nami nie ma- świata
bo poza Nami rzeczywistość umiera
bo kochamy, splątani naszą niemiłosierną głupotą
w podzięce, że drogi nasze się skrzyżowały
{?darkwolff?} 2010-05-12 00:26:15
skomentuj (1)
[ IX ] Pustelnik....
Siedem dni tworzenia, siedem nocy i bezsens burzenia
Zapomniałem jak spać
zapomniałem jak umierać
Słowo rzucane z wiatrem leci, bezkresu ciszy niegodne zburzyć

Preludium wygrywane, archanielskimi, zardzewiałymi płucami
Nowe Jerycho- kpina. Kolos z pajęczymi odnóżami
Civitas Terrana, Civitas Terrana

Witaj! Witaj! jutrzenko (bez)nadziei!
w moim cyrku, mieście mojej rozpusty
Ja? Ja jestem szwoleżer, treser, kuglarz nienazwany
A Ty ? Ciebie nie ma

{?darkwolff?} 2010-05-24 21:25:29
skomentuj (0)

Szycie po przemysku

Posła, widać pensja poselska męża nie wystarcza, Oj nieładnie!

5. Władysław Bukowski – murarz z Pikulic, radny ostatniej kadencji, sprowadzony do Przemyśla z Pikulic, w ramach bratania się PiS-u z polską wsią!

Następny komitet wyborczy “Dolina Sanu” to zbieranina chłopaków z Przeworska, i okolicznych wiosek, oraz post komuchów, którzy nie załapali się we własnym środowisku.

Niech Sobie płynął Sanem do Wisły, a Wisłą do Gdańska!

Z pozostałych bezpartyjnych komitetów wyborczych, na uwagę zasługuje komitet pod nazwą: “Regia Civitas” Jest to inicjatywa nowa i niewiele o Niej wiemy. Z materiałów informacyjnych wynika, że 90% kandydujących do rady miasta, posiada wykształcenie wyższe. Są wśród Nich ludzie prowadzący własną działalność gospodarczą, zajmujący stanowiska kierownicze w przemyskich zakładach pracy. Są adwokaci, lekarze i pracownicy administracyjni.

Jest to swoiste “Nowum” na scenie politycznej Naszego Miasta, co stwarza nadzieję, na całkowitą zmianę funkcjonowania przemyskiego samorządu, pozbawionego waśni, ciągłej szarpaniny, i walki o stanowiska i diety!

Gwarantem prawidłowej i uczciwej.

Historia magistra vitae

Łukowic Brzeskich | Gmina Olszanka | Historyczne ścieżki | Legendy i podania | Listy od Czytelników | Ludzkie losy | Powódź 1997 | Z dziejów ziemii grodkowskiej | Znane i mniej znane osobistości z ziemii brzeskiej i grodkowskiej
RSS
piątek, 29 sierpnia 2008
Brzeski Zuchthaus. Post scriptum
Chciałbym serdecznie podziękować czytelnikom za zainteresowanie moim cyklem poświęconym brzeskiemu więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jestem również wdzięczny ukrywającemu się pod pseudonimem EDITAB’46 panu za nadesłany do redakcji bardzo pochlebny list pod moim adresem. Jednocześnie pragnę, korzystając z okazji, uzupełnić informacje o Zuchthausie i podać kilka dat z początków jego istnienia.
Więcej »

11:24, hiberni , Brzeskie podwórko
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 sierpnia 2008
Civitas Michelaviensis
Niewiele wsi może poszczycić się.

"Życie i przypadki" KBN

Drogowskazy SBP

  • Deklaracja przystąpienia do SBP 0
  • EBIB 0
  • Kodeks etyki bibliotekarza i pracownika informacji 0
  • Statut SBP 0
  • Struktura SBP 0

Moje serce jest jak róża,lecz bez kolców - Onet.pl Blog

Łk 4, 21). Ewangelista zaznacza, że kiedy Chrystus przeczytał te słowa ze zwoju Proroka Izajasza, oczy wszystkich obecnych zwrócone były na Niego. On zaś powiedział: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli" (Łk 4, 21). Ludzie zaś w odpowiedzi przyświadczyli Mu i byli przejęci podziwem dla słów pełnych wdzięku, które płynęły z ust Jego (Łk 4, 22).

    Chrystus - Król Prawdy i jej Zwiastun, Najwyższy Prawodawca i Nauczyciel cnoty, założył nowe Królestwo. Powołał do niego wszystkich ludzi. W Kazaniu na Górze ogłosił konstytucję swego Civitas Dei - Państwa Bożego, uczynił je podwaliną prawdy, źródłem zbawienia i przemiany serca tak poszczególnego człowieka, jak i całych społeczeństw.

    Od tej chwili ustawicznie powtarza się prośba i pragnienie zawarte w Ewangelii: "chcemy ujrzeć Jezusa" (J 12, 21). "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" (Łk 18, 18). Prośbę tę powtarza wielu ludzi. Usłyszymy je z ust filozofa Justyna, poszukiwacza prawdy Augustyna, Raissy Umansow i Jakuba Maritaina, Johna Newmana i Charlesa de Foucauld.