O czym chcesz poczytać na blogach?

Ciudad bolivar

Wenezuela

Na północy kraju , blisko wybrzeża Morza Karaibskiego. Zostało założone w 1567 r. przez odkrywcę hiszpańskiego, Diego de Losadę. Początkowo nosiło nazwę Santiago de León de Caracas. W roku 1810 Caracas stanowiło pierwotny ośrodek buntowników Simona Bolivara przeciw władzy hiszpańskiej. W 1821 r. stolicą Wenezueli, wyzwolonej spod hiszpańskiej jurysdykcji, stało się Caracas. Miasto kilkakrotnie było zniszczone przez trzęsienia ziemi. Ciudad Bolivar to ożywione miasto handlowe, stanowiące główny punkt wypadowy w rejony dżungli dorzeczy Orinoko i Amazonki. Miasto zawdzięcza swą obecną nazwę bohaterowi narodowemu, Simonowi Bolivarowi. Obecnie w każdym mieście tego kraju główny plac nosi.

Aprendete la Libertad 2.0

Oraz poznalem Holendra, ktory przez dluzszy czas mieszkal w Bydgoszczy. Doty, wyglada na to, ze zaczynam poznawac tych drugich gringo

Jako, ze wyruszam zobaczyc piekny wodospad, prawdopodobnie nie pojawie sie tu do czwartu/ piatku. Pozdrawiam wszystich z goracego Ciudad Bolívar

Most nad rzeka Orinoco. Dzisiaj nim przejezdzalem.

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Posted on 03/05/2010, in Podróżowanie, Venezuela and tagged aprender, backpacker, ciudad bolivar, kultura, libertad, ludzie, podroz, por puesto, porady, rady, salto angel, tips, transport, travel, wakacje, wenezuela. Bookmark the permalink. 2 komentarzy.

Wenezuela 2008

delta orinoko

cze Kochani!

primo: w odpowiedzi na trzezwy komentarz, wyjasniamy kim jest lucila, bo rzeczywiscie jakos ta informacja umknela. jest to wenezuelska polka, znajoma jacka. w wieku jest raczej babciowym, a w ciudad bolivar pelni nieformalna opieke nad przejezdzajacymi polakami. jako, ze nie mowi po polsku komunikacja z nia dostarcza sporo rozrywki (polsko-wlosko-hiszpanski):)

wczoraj wrocilismy z absolutnie niezwyklego miejsca, czyli wlasnie z delty orinoko. trudno.

wczoraj z kolei zrobilismy wycieczke objazdowa po kilku ciekawych miejscach w caracas. na poczatek obejrzelismy stara dzielnice latillo a w niej galerie z miejscowa sztuka.

 

maska z galerii w latillo

 

na placu bolivara w latillo (tutaj co krok znajduje sie plac, pomnik lub skwer bolivara:))

potem zrobilismy szybka runde po centrum caracas, ale zdjec brak (zapachy jak w bangkoku, na ulicach mnostwo smieci, tlok, ruch, halas, zaniedbane budynki, polaczone z mrozacymi krew.

Noticias de Bolivaria

I tysięcy serpentyn rzuconych na boisko. Stadion eksplodował nieokiełznaną radością.
W dalszej części spotkania gospodarze przeszli do pressingu, skutecznie rozbijając ataki “Apaczów” w środkowej części boiska.

Wyniki:
Huracán Ciudad Bolivar - Chiki-Chika 1 – 0 (0 – 0)
[Posiadanie piłki: 40 - 60 (44-56); szanse: 2 - 0 (0-0)]
KS Oxbay - Antena Tomorrow 0 – 3 (0 – 1)
Khatanga Kalabibiszki - Colt Kurt Town 0 – 0
Isbjørn Thules - RKS Rottera 0 –.

Mujeres locas | Crazy women

05 2010

[M] Hej! Poniżej w pigułce historia Wenezueli.

Takie malunki jak te można spotkać powszechnie – graffitti dopieszczone i ciekawe. Tę historię spotkałyśmy w Ciudad Bolivar – czyli w jednym z większych miast Wenezueli.

W tym miejscu dziękuję Iwonce za bluzkę, którą mi podarowała przed wyjazdem – świetnie sie wpasowała w kolory graffitti!

This slideshow requires.