O czym chcesz poczytać na blogach?

Cisco

Blog Cisco Forum 2009

Też poprosić o pamięć o tym, co trzeba będzie zrobić... na końcu. Chodzi o ankietę podsumowującą całą tegoroczną konferencję. Patronem tej ankiety jest najmłodszy brat naszego serwisu Netfocus - działający od ostatniej soboty portal GreenITfocus, w którym znaleźć można wszystkie informacje o tym, co powinniśmy robić, aby być "green". Ankieta, którą - mamy nadzieję - wszyscy Państwo aktywnie wypełnicie, pomoże nam zrozumieć Wasze potrzeby w tym zakresie, a tym samym lepiej dostosować treści serwisu GreenITfocus do Państwa potrzeb. A przy okazji, gratulujemy firmie Cisco ekowyczucia, jako że jej logo już od samego początku oscyluje wokół zielonego koloru...

Jeszcze raz zachęcamy do lektury tego bloga i dzielenia się z nami wszelkimi uwagami oraz życzymy bardzo udanej imprezy.

Rafał Janus i Krzysztof Jakubik
redaktorzy serwisu
Netfocus

skomentuj (0)

Unified Computing System – więcej, niż serwery blade 2009-03-24 18:08:01

Już od kilku tygodniu po branży chodziła plotka: Cisco wchodzi na rynek serwerów.

Cisco Poland Blog

prawidłowa odpowiedź zdobywa 3 punkty
Piąta prawidłowa odpowiedź zdobywa 1 punkt

>> DNI I GODZINY pojawiania się pytań:

w środę –  2 pytania, o godz. 16:50 i 18:30
w czwartek – 4 pytania, o godz. 9:20, 12:00, 17:50 i 20:50
w piątek – 2 pytania, o godz. 12:50, 14:15.

>> DODATKOWE INFORMACJE:

- W konkursie mogą brać udział tylko uczestnicy Cisco Forum 2012,
- Odpowiedzi na pytania należy udzielać w komentarzach do artykułu z pytaniem,
- Komentarze z odpowiedziami nie są od razu widoczne – czekają na zatwierdzenie moderatora, powinny jednak pojawić się przed publikacją kolejnego z pytań,
- Aby udzielić odpowiedzi należy podać swoje imię i nazwisko (opcjonalnie zgłoś swój nick wcześniej na adres: socialmedia@external.cisco.com),
- Jeden uczestnik może udzielić tylko jednej odpowiedzi na dane pytanie,
- O pojawieniu się kolejnych pytań będziemy przypominali na Facebook’u i Twitterze.

Spinty’s Weblog

Jest to switch warstwy trzeciej, czyli router i switch w jednym ślicznym pudełeczku:D W tym momencie pada pytanie: po co Ci switch warty 10tys. złotych? Na pewno nie po to, by ładnie świecił w szafie:) Sieć się rozrasta, wśród klientów coraz więcej biznesu. To głównie dla nich zadecydowałem się o wdrożenie w sieci BGPv4, a do tego celu potrzeba przede wszystkim drugiego dostawcy, z którym rozmowy są już prowadzone, oraz routera, który przepchnie 100Mbit FD:) Początkowo zastanawiałem się nad MikroTikiem, RB600, ale ostatecznie wybór padł na Cisco. Głównie ze względu na żywotnośc sprzętu i jego możliwości. Cisco gwarantuje ok. 15 lat pracy tego urządzenia, co jest naprawde ładnym kawałkiem czasu:)

RouterBoard mógłby nie poradzić sobie z przepchnięciem takiej ilości pakietów na sekundę, dlatego też wyręczy je tu Cisco, RB450 zajmie się obsługa wiatraków;) Root, bo tak nazwałem tego słicza, będzie miał skonfigurowanych kilka VLAN’ów, jako że przy tak dużej ilości portów Fast Ethernet jestem w stanie podzielić ruch i oddzielić pewne segmenty sieci od siebie. Spowoduje to mniejszy ruch.

szary @dmin

<nowe_hasło>

Sw_name(config)#line vty 0 15

Sw_name(config-line)#password <nowe_hasło>

Sw_name(config-line)#login

Sw_name(config-line)#line con 0

Sw_name(config-line)#password <nowe_hasło>

Sw_name(config-line)#end

Sw_name#write memory

 

I powinno być dobrze ;-)

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
szaroniebieski
Czas publikacji:
wtorek, 03 kwietnia 2012 09:32

Opcje

  • Przejdź do wpisu „Odzyskiwanie hasła w switchach Cisco Catalyst”

Oficjalny blog Cisco Expo 2009

Przystępnej formie opisać proces wyboru ścieżki, przygotowania się do egzaminu (włączając w to zalecane materiały i narzędzia) a na koniec opowiedzieć nieco o praktyce zdawania poszczególnych ścieżek CCIE (nacisk położymy na ścieżkę R&S, Security i SP).

Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz przygotowywać się do CCIE, jesteś już w trakcie lub po prostu chcesz posłuchać od praktyków jak wygląda cała trudna ścieżka przygotowania się i zdania egzaminu - ta sesja na nadchodzącym Expo jest dla Ciebie.

Opowiemy o nowej formule egzaminu (w październiku Cisco wprowadza blueprint w wersji 4.0), wspomnimy o mobile racku, przekażemy dużo różnego rodzaju informacji praktycznych - bo teorię zapewne znacie już doskonale :)

W ramach obu części sesji za aktywność przyznawać będziemy nagrody - już dzisiaj zdradzić mogę, że część nagród to książki CiscoPress do przygotowania się do egzaminu. Mamy jeszcze jedną nagrodę niespodziankę (bardzo cenną) oraz dużo mniejszych, które otrzymać będzie można za uczestnictwo.

Niebawem trochę więcej na temat agendy obu sesji.

Tagi: