O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ciężar

Kolczyki Uchacha - Onet.pl Blog

Twoje wrażenia
148. W koronkach
Agat fasetowany 18 mm, oponki - hematyt fasetowany i szkło szlifowane , srebro pr. 905, dł. ok. 4 cm, ciężar - dość ciężkie


 
Twoje wrażenia
147. Perłowe
Perły szklane 4mm- 12 mm, bigle srebrne pr. 905, dł. 3 cm, ciężar - ciężkie


codziennik-niecodziennik - Onet.pl Blog

Samotności, wrażliwości i tego ciągłego, nieokreślonego pragnienia, które w nas tkwi, niepogodzenia........ Pod koniec filmu Virginia Woolf mówi: "patrzeć życiu w twarz, pokochać je takim, jakie jest i właśnie wtedy umieć odejść." Odejść czyli umrzeć, zrezygnować z życia, popełnić samobójstwo.........? Myśl o nim wciąż krąży nad bohaterkami. Jest jak natrętny kochanek stojący za plecami, muskający wargami szyję i uwodzący kuszącym szeptem aby za nim podążyć. Po co? Dlaczego? "Aby paradoksalnie ci co zostaną mogli docenić urodę życia". Ale przecież nie o śmierć tu chodzi. Raczej o izolacje, odpowiedzialność, wolność, o dla każdego osobny ciężar własnego losu, świata, o możliwość porzucenia go....... A przecież "człowiek wolny nigdy nie myśli o ucieczce". Jestem po lekturze książki Janette Winterson "Brzemię". To na nowo opowiedziana historia mitycznego Atlasa dźwigającego na swoich barkach Ziemię. Tytan ukarany przez bogów na wieczny ciężar, nieskończoność, niezmienność losu. "Kto jest dostatecznie silny, by uniknąć własnego losu? Kto potrafi uniknąć zostania tym, kim musi zostać?". Atlas przyjął swój los.> Ugięty pod ciężarem świata trwał. Ukarany za bunt odebraniem wolności. Tylko czy na pewno? Bogowie uwięzili ciało Atlasa, ale czy udało im się również zniewolić jego ducha,.

Ryby

Ogonowej. Całe ciało, łącznie z pokrywami skrzelowymi jest pokryte drobnymi, ostrymi łuskami, mocno osadzonymi w skórze i zachodzącymi dachówkowato na siebie. Występują dwie płetwy grzbietowe, które mogą stykać się ze sobą lub też może być między nimi niewielki odstęp. Pierwsza z nich jest rozpostarta wyłącznie na promieniach twardych. Płetwa ogonowa jest lekko, chorągiewkowato wycięta. Płetwy brzuszne są przesunięte ku przodowi ciała i leża pod piersiowymi. Głowa sandacza jest niewielka i ma kształt stożkowaty. Paszcza, ustawiona poziomo, uzbrojona w liczne drobne i większe ostre zęby. Sandacz może dorastać nawet do długości ponad 1 m i osiągać ciężar do 10 - 12 kg. U nas wyławiane sandacze mają przeciętną długość 50 - 80 cm i ciężar 1 - 3 kg. w zlewiskach Morza Czarnego, Kaspijskiego, Aralskiego i Azowskiego.
   Jest to ryba drapieżna, żywiąca się drobnymi rybkami, jak np. świnką, jazgarzem i ukleją oraz małym okoniem. Tarło sandacza trwa od maja do czerwca. Samica składa wtedy od 200 000 do 900 000 jaj na płyciznach o piaszczystym lub żwirowatym dnie. Dorosłe ryby strzegą rozwijających się jaj przed niszczeniem przez inne ryby drapieżne. Sandacz występuje w słodkich wodach śródlądowych oraz w słonawych zalewach przymorskich zlewiska Morza Bałtyckiego, Czarnego, Kaspijskiego i.

Wszystko o koniach!!!

Kasztanowate, pochodzi z północnych terytoriów państw arabskich, cechuje się większą wysokoscia w kłębie od typowych koni arabskich, budową nieco zbliżony do angielskich koni pełnej krwi, używany głównie w gonitwach. Kuhailan - umaszczenie przeważnie gniade, typ wyrównany o bardziej masywnej, harmonijnej budowie, najbardziej ceniony obok saklawi, najczęściej spotykany w polskiej hodowli koni arabskich.

Sokólskie konie- konie odmiany lokalnej wyhodowane w województwie podlaskim w okolicy Sokółki w wyniku kojarzenia koni miejscowych z ardenami, belgami i bretonami. Wysokość w kłębie 148-156 cm, ciężar 500-700 kg. Sokólskie konie są końmi typu pośpieszno-roboczego, wytrzymałymi i niewybrednymi.

Dońskie konie- rasa koni powstała w wyniku krzyżowania przez dońskich Kozaków koni żyjących na stepach z końmi użytkowymi, nawet pełnej krwi angielskiej. Zaletą ich jest duża wytrzymałość. Używane do uszlachetniania prymitywnych azjatyckich ras stepowych.

Śląskie konie- rasa konia domowego typu wszechstronnie użytkowego, wyhodowana w końcu XIX i początku XX w. w wyniku kojarzenia koni miejscowych z końmi wschodniopruskimi, hanowerskimi, fryzyjskimi oraz oldenburskimi.
Do 160 cm.

podroz-w-glab-siebie blog

A po prostu mostem...? Kto wie czy to właśnie nie był most... Może przeszedłeś po nim z jednej krainy do drugiej... innej... następnej na drodze. I co ?!

Czujesz się strasznie rozbity, zniechęcony, sfrustrowany. Cała magia prysła. Jest inaczej... ale czy to nie jest wspaniałe?

Po prostu myślałeś, że to już zawsze będzie tak wyglądało ... ale może skończyłeś budować most i czas iść dalej... ?”


- To pomóż mi iść tą nową krainą, bo się tu gubię

- :-) Tu gdzie wchodzisz jest bardzo różnorodnie, bardzo, bardzo, nietrudno się tu zgubić zwłaszcza na początku

- To skąd ten ciężar?

- Z tym ego było wiele prawdy, ale bądź spokojny i pracuj.


- Jak mam to pogodzić z tym co było dotychczas?

- Poszukaj jak. Gotowe odpowiedzi odbierają cały smak przygody... szukaj, baw się, znajduj, kochaj i po tysiąckroć kochaj.

- Tylko prowadź mnie bym nie zabłądził

- Trzeba iść ostrożnie, ale jednak iść. Ucz się i idź.

- Spytam konkretnie: Jak pogodzić skupianie się na Tobie z rozdawaniem miłości w świecie?

- Z czasem to będzie jedno i to samo, ale na razie musisz trochę poskakać. Skacz jak dzieci grające w klasy... skacz z.

Ciężar właściwy

Marginesy

Książka, w której każde słowo zdaje się być precyzyjnie dobrane okazuje się być sprzeciwem wobec formy i samych słów. Narrator w „Snach i kamieniach mówi „słowa unieruchamiają postacie w ich rolach”. Nie znaczy to ,że należy się od nich odwrócić. Należy jedynie nadać im jednak właściwy ciężar . Nie zapominać o ich roli gdyż „prawdziwe wyznaczniki rozwiązań urbanistycznych to nie znane nikomu reguły tworzenia zdań …. przypisywania wagi pytaniom i odpowiedziom”

O „snach i.

hellish.blog

może to zwykłe zjawisko tylko Ty dodajesz mu innego wymiaru.
Szukaj cudów w codzienności, bo jest ich wiele..
Nie trzymaj się kurczowo słów one nie odnoszą się do całego życia
być może dotyczą tylko jednej konkretnej sprawy
- lubisz uogólnienia wiem...
przynajmniej przypisuj zdarzeniom właściwy sens
Masz autorytet? Super jest wspaniały.
Tylko nie dziel Jego słów na te które chce usłyszeć i na te których nie chcę...
Słuchaj, czytaj w całości nie fragmęty wyrwane z kontekstu...
BĄDŹ UWAŻNY, bo jesteś człowiekiem i nie zawsze masz 100% rację.


błysku w oku zostań
Odkrywaj mnie i nie pozwalaj się schować
nie pozwalaj zakładać maski
odgrywać kolejną rolę
Pozwól krzyczeć, gdy mam taką potrzebę
płakać, gdy jest mi źlę
wpadać w euforię kiedy się cieszę
biegać po deszczu bez parasola
i tak stać czując ciężar mokrego ubrania
i z tym deszczem cieszyć się lub rzewnie płakać
pozwól marzyć o niemożliwym
pozwól wtulać sie w Niewidzialnego
i trwać w Jego ramionach
tam zasypiać i tam przeżywać kolejny dzień
Pozwól wierzyć, mieć nadzieję i kochać.