O czym chcesz poczytać na blogach?

Cieszyn

Cieszyn

Dopiero po dość długiej chwili udało nam się jako tako opanować wstrząs i przyjąć do wiadomości dalsze informacje. Dwa razy był jakiś młody, a dwa razy stary, a raz jeszcze jedna baba, wielka i gruba, w spodniach i w bluzce w grochy. Grochy były zielone. A raz był jeszcze jeden młody, ale inny niż ten, który był dwa razy. Wszyscy bardzo się martwili, że nas nie ma, a najwięcej to się złościła ta w chustce co była jak ścierka.
- Ona tyż tak myliła, Szczecin czy Cieszczyn, czy jakoś tam - dodała dziewuszyna, pełna wyraźnej dezaprobaty dla wad naszej dykcji.
- Jedyna nadzieja, że Teresa domyśliła się, że to chodzi o Cieszyn, a nie o Szczecin - powiedziała ze smętną rezygnacją Lucyna, kiedy już zakończyliśmy indagację i zmywaliśmy z siebie resztki zaskorupiałego błota.
- No i co ci z tej nadziei, w Cieszynie też nas nie ma - zauważyłam krytycznie."


Teresa na szczęście nie pojechała do Szczecina zamiast do Cieszyna, nie oznacza to jednak, że nie obyło się bez bardziej brzemiennych w skutkach omyłek. Przeciwnie - cała powieść jest mozaiką omyłek, przypadkowych zbiegów okoliczności, przejęzyczeń i rodzinnych nieporozumień. Akcja najlepszego komediowego kryminału Joanny Chmielewskiej w dużej części odbywa się w Cieszynie, a.

AHASWER III - Onet.pl Blog

Archiwum
2010
 Grudzień
 Marzec
2009
 Sierpień
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2008
 Grudzień
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2007
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień


06 listopada 2007
Listopadowy Cieszyn

Culture Nook

Od Nowego Jorku przez Split, Londyn i Warszawę po Bejrut. To projekty autorstwa uznanych światowych pracowni, a miejsca, w których je zrealizowano stały się wizytówkami miast i regionów.

Oglądający będą mogli sprawdzić jakie są aktualne tendencje w projektowaniu przestrzeni miejskich. A mowa m.in. o nawiązywaniu do historii miejsc, uruchamianiu bulwarów i nabrzeży, włączaniu społeczności w proces planowania, wielofunkcyjności miejsc i odwrocie od dookreślania funkcji przestrzeni, a także nurcie rozwoju zrównoważonego.

Wystawa powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK) z branżowym magazynem TOPOS The International Journal of Landscape Architecture and Urban Design.  
Mamy nadzieję, że wystawa “Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna” zachęci do dyskusji nad jakością przestrzeni w jakich mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy.  A okazją  będzie zamkowa “domówka”.

Zapraszamy 5 sierpnia od 20.00 do rozmówy, zabawy i na wspólne grillowanie. Mile widziane produkty z własnych ogródków, sadów i piwniczek.

 

Wystawa “Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna” potrwa do 23 sierpnia.

[via Zamek Cieszyn]

wieje halny...stawiam żagle - bloog.pl

Blaskiem zaświecić
gdy po mieście szli razem…


/z datą 27.03.2007r./Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1651377,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

w akcie...

sobota, 07 kwietnia 2007 10:39
choć łkaniem w bezłzawą duszy przestrzeń
odchodzić już niegodnam ja
rozsmakowana w cieple i słodyczy
zasłaniam oczy by ukryć brzemię trwań
i wtapiasz w czerń skulony kłębek mnie
w zamyśle postać i w pół śnie
zakwitła nocą, nad ranem precz nie prysła
idea splotu ust Jego i dziewczęcia...

"za kilka chwil to zniknie"
-krzyczą nad nami gwiazdy, świt
A ja wam powiem myśl w sekrecie:
-że to pierdolę- chcę być, więc jestem!


 /z datą 19.03.2007r. Cieszyn/Podziel się:

umbra-spalona blog

W trasę.

skomentuj (0)

22:51:16 2007-07-14

iu iu
wróciłyśmy z tych rowerów z tej pedałowanej wyprawy do nikąd chyba nas powiodła droga jak to pięknie jak się ma żelowe srebrne siodełko jak to bosko mknąć poprzez polskę po tych drogach z dziurami jak to pięknie jechać po jagodach pod skrzyczne moim klekoczącym rowerem z koszykiem i wygietym bagażnikiem na maxa i nikt nie wie gdzie jechałyśmy poprzez tychy bielsko jezioro żywieckie lub inną wodę poprzez godziszke czy coś aż do słotwiny i znów potem do cieszyna olaboga kocham cieszyn jak nic w świecie a z cieszyna do strumienia i pszczyne i przez zadupiasty ale z najlepszymi dróżkami kobiór i do domu alleluja nóg nie czujemy absolutnie i ile przejechałyśmy kilometrów no policz nam policz!

skomentuj (0)

19:03:18 2007-07-15

.
tyle się dzieje w głowie tyle tyle co noc sen. podobno jestem medium bo duchy przewodzę. śnią mi się niewyobrażalnie piękne zjawiska. ale nie mogę o tym pisać bo się jeszcze nie spełnią ah jakby się tak spełniły ah ah bo gwiazdę co.