O czym chcesz poczytać na blogach?

Cierpienia młodego wertera

diablica-ewcia blogGłęboki jest sen zmarłych, nigdy nie będziemy czujni na głos, nie zbudzi go twoje wołanie ani dziewczyny łzy miłości.

"Cierpienia młodego Wertera" Goethego


***


Nie boję się uniknąć zimnego strasznego kielicha, z którego mam wypić odurzenie śmierci.

InermisMortem

Baczyńskiego, mówiąc dość prosto. A tak naprawdę, trzeba uczyć się rozumieć ludzi, szczególnie tych, którzy cierpieli, bo nie urodzili się we właściwej epoce. Baczyński - moja miłość, mój.Domowa z włoskiego, dokończenie WOS-u, wydrukowanie kilku informacji potrzebnych do plakatu, na polski, kilka zdjęć do 'Motywacji' i 'Cierpienia młodego Wertera' na poniedziałek, których nawet nie zaczęłam.
     Elena.
   .
     Moonlight.
     Moja inspiracja na dziś - jej brak. Po przesłuchaniu audiobook'a 'Cierpień młodego Wertera' stwierdziłam, że jestem debilką. Ten człowiek wydał mi się frajerem. Z racji mojego wewnętrznego upodobnienia do jego stylu.

diablica w anielskiej skorze,czyli do tanca i do rozańca:) - bloog.pl

Mickiewicza. Utwór powstała na podstawie osobistych doświadczeń poety. Gustaw jest nieszczęśliwym kochankiem, który powraca na ziemię jako duch, by znów przeżyć swoje miłosne cierpienia oraz krótkie chwile szczęścia, jak mówi bohater:, „kto za życia, choć raz był w niebie ten po śmierci nie trafi od razu". Opowiada swe losy dzieląc je na trzy.Jest ono wyjątkowe prowadzące do duchownych cierpień, dająca poczucie raju na ziemi. Różne rodzaje miłości mogą być prezentowane na podstawie takich utworów jak „Cierpienia młodego Wertera" oraz „Dziady część IV".
Jednym z pierwszych utworów mówiących o tego rodzaju uczuciu jest powieść Goethego „Cierpienia młodego Wertera". Nie jest.

everything is temporary

Rad by się stać chrząszczem majowym, by się unosić w tym morzu zapachów i móc czerpać z niego cały swój pokarm."
pantera-panterka 2006-09-05 20:25:32
skomentuj (1)Cierpienia młodego Wertera - fragment
"Pośpieszyłem tam! i powróciłem, i nie znalazłem, czegom się spodziewał. O, z oddalą jest tak, jak z.W moim zyciu wiele i dalej znacza ale znalezli leprze zajecia niz spedzanie czasu ze ma
pantera-panterka 2006-09-16 02:01:23
skomentuj (3)

"Cierpienia młodego Wertera" - fragment
"Ze też wy, ludzie - zawołałem, chcąc mówić o czymśkolwiek - powiadacie zaraz: to glupie, to mądre, to dobre to złe! I cóż to wszystko znaczy?.

Scarlet kiss...

2004

styczeń


"Cierpienia Młodego Wertera"
Przeczytałam właśnie "Cierpienia Młodego Wertera" i napisałam list do głównego bohatera(na polski). Nie myślałam, że zdarzy mi się w tym roku lektura, którą.