O czym chcesz poczytać na blogach?

Ciechocinek

Byc Kobieta

Uroczego dnia Stefan pokazał biednemu, poczciwemu Menelowi jednego ze swoich 7,5 kucajna. Menel bardzo się wystraszył bowiem kucajn ten (jak każdy inny) był w posiadaniu dorodnych trzech ogonów na prawym ramieniu oraz jednego 10,7 centymetrowego kłaczka na lewym podudziu (był to zapewne efekt wybuchu jednej z bomb). Od tego czasu Menel popadł w alkoholizm i zakończył swoją znajomość ze Stefanem spod monopolowego.
Rok później Menel poznał Halinkę. Była ona honorowym dawcą krwi oraz przewodniczącą kułka wzajemnej adoracji (KWA!). Menela i Halinkę łączyły bardzo bliskie (oraz pełne wrażeń) stosunki. Lączyło ich także dziecko, którego spodziewała się Halinka.
Z powodu swego stanu Halinka wyjechała do sanatorium do Ciechocinka. I nigdy już nie wróciła. Nasz kochany Menel zrobił w tym czasie magistra rybaka-wędkarza-koszykarza. Po zakończeniu studniów Menel zapisał się na szybki kurs szybkiego czytania jak grać na akordeonie. Cał czas wspominał Halinkę. Halinka też nie zapomniała o nim. Po trzech latach zaczęła domagać się alimentów. Zrozpaczony Menel wyjechał do Ciechocinka na spotkanie z nią. Próbował ją przekonać, że alimenty to nie najlepszy pomysł i że nie stać go na to. Halinka jednak nie dała się przekonać. Naszemu bohaterowi zawalił się cały świat. Kupił wino, usiadł przed tęrzniami i zaczął grać na akordeonie. Niespodziewanie ludzie zaczęli wrzucać mu pieniądze do pustej reklamów z logo hipermarketu "Biedronka". Tak oto.

piotr kalinowski - Onet.pl Blog

Wzrok.

Idąc wzdłuż tych przepięknych zabytkowych budowli, zauważyć można dużą, wyciętą w ogrodzeniowej siatce dziurę.

BasenDziura wygląda zachęcająco, więc przechodzę przez ogrodzenie. Jestem na bardzo popularnym, odkrytym, ciechocińskim basenie. Basenie, który kiedyś był napełniany wodą mineralną ze źródła Krystyna (popularna woda Krystynka). Słowo "był" jest w pełni uzasadnione, bo z basenu prawie nic nie zostało.

Ogromny teren pomiędzy tężniami, który powinien służyć kuracjuszom, jest niezagospodarowany. Z basenu pozostało gruzowisko, przy którym dziurawy pomnik ku czci krasnoarmistów jawi się jak perła w pełnym blasku.


Zwiedzając Ciechocinek, mijam budynki, takie na wysoki połysk, aby po chwili odkryć coś okropnego – coś w rodzaju "architektoniczneju sauny".

Doskonale pasuje tutaj piosenka, jaką śpiewał
Moryc Haber w filmie CK Dezerterzy:


Pan mnie chwalisz
To jest front
Luksus
Widać nawet
stąd

to są klapy
to jest gors
to jest sznyt
to męski tors(…)

Pan się pytasz jak to jest
Front cacany
A tył pies
To jest moda
A nie błąd
Tyły głupstwo
Ważny front

Kto nie pojmie
tego w lot
nie jest dobry patriot…..


Niezależnie od tych wszystkich mankamentów, do Ciechocinka warto przyjechać, może również dlatego, aby zobaczyć owo dziwo stojące na placu.

Silny Aleksandrów Kujawski - społeczny blog o życiu w Aleksandrowie Kujawskim. - Onet.pl Blog

285
Linki do ciekawych stron.
  • Wystąpienie pokontrolne RIO ws. MCK Aleksandrów Kujawski.
  • Blog Ratujmy Dworzec.
  • Kwartalnik sZAFA gdzie publikowane są moje wiersze.
  • Przedszkole BIM-BAM-BINO w Aleksandrowie Kujawskim.
  • Stowarzyszenie "Bądźmy razem".


26 września 2009
Burmistrz kłamczuszek cz.2

Pan Burmistrz pisze w swoich odpowiedziach, że Pan Trojanowski ma racje w sporze dlatego jest po jego stronie. O różnicy między ciechocińskim, a aleksandrowskim MCK w roku 2009 już pisałem. Poziom budżetu aleksandrowskiego MCK jest o ponad 60% wiekszy niż poziom MCK Ciechocinek. A jak to było w latach poprzednich.

 

Rok 2004

Impresje Artystyczne - Onet.pl Blog

więcej zdjęć
STRONY BLISKIE NASZEMU SERCU
 Pro Omnibus
 Ciechocinek Biz
Fundacja
Orkiestra Symfoniczna
Piotr Salaber

Powód brak dostępu do internetu,oraz brak czasu spowodowany częstymi zajęciami, które obywają się w roznych godzinach. Obiecujemy jednak poprawę.

Postaramy się uzupełnić wszystko na bieżąco.

Zaczynijmy od relacji z koncertu dedykowanemu ks.kard.Zenonowi Grocholewskiemu. Wyżej wymieniony koncert, miał miejsce w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku. Wzięli w nim udział: Renata Galik, Natalia Smogulecka , Daria Barszczyk, Milena Wiśniewska, Władysław Kaczmarek, Szymon Borkowski,Ola Gudacz, nasze nowa koleżanki Ola Liske i Ania Iminowicz, Angela Wawrzyk oraz Karolina Kruza.

Przed koncertem wszyscy uczestnicy festiwalu wraz z opiekunami mieliśmy zaszczyt spotkać się z Kardynałem i zjeść.

Wedrowniczka - bloog.pl

środa, 12 października 2011 4:14

Odpoczynek połączony z zabiegami medycznymi i rehabilitacją to najlepszy sposób na spędzenie urlopu, niezależnie od wieku, ponieważ człowiek, który ciężko pracuje przez cały rok, niezależnie od tego ile ma lat, zasługuje na wypoczynek i regenerację. Dlatego też, warto zorientować się, najlepiej od lekarza, albo od znajomych, jakie miejsce na tego typu wyjazd byłoby najlepsze. Okazuje się, że większość osób poleca Ciechocinek, gdyż to tam podobno są organizowane najlepiej zabiegi i to tam najlepiej stymulują nasz organizm do odnowy biologicznej.
Dlatego właśnie warto odwiedzić uzdrowisko Ciechocinek, które cieszy się niesłabnącą dobrą renomą już od bardzo wielu lat i w związku z tym, należy cenić jego przychylność dla naszego zdrowia i pogody ducha. Jeżeli zależy nam bardzo na tym, aby podreperować swoje zdrowie musimy poprosić swojego lekarza o skierowanie o rehabilitację, najlepiej delikatnie wspomnieć mu, że bardzo interesuj nas miasto Ciechocinek, a wtedy istnieje szansa, że właśnie tam zostaniemy wysłani. Ciechocinek i sanatoria znajdujące się w nim mają najlepszą opinię na całym starym kontynencie, jeśli chodzi o tego typu.