O czym chcesz poczytać na blogach?

Ciechanów

Hotele spa

O mnie
zap2
Słówko o mnie
Zobacz mój profil
Notki
Ciechanów 2011-02-08
Litwinów, a później przez zakon krzyżacki. Stanowił jeden z najważniejszych ośrodków obronnych na północnym Hotele spa Mazowszu. O znaczeniu ówczesnego Ciechanowa świadczy skupienie wokół miasta skarbów wczesnośredniowiecznych. Ciechanowskie skupisko skarbów liczy łącznie 16 znalezisk.

Ciechanów od XIII w. był siedzibą kasztelanii (potwierdzone w połowie XIII wieku). Listę kasztelanów rozpoczyna w aktach w 1254 Rethiborius Castellanus de Techanow (Racibor, Kasztelan Ciechanowa). W folklorze miejscowym i prasie lokalnej funkcjonuje pogląd, że w 1266 r. książę czerski Konrad II nadał Ciechanowowi prawa miejskie, pogląd ten jest.

Polityka i jej peryferia - Onet.pl Blog

Się w stolicy.      

Lech Komenda (15:52)
no comments

31 października 2009
39. sesja Rady Miasta

       W czwartek 29 października odbyła się 39. sesja Rady Miasta Ciechanów. Wśród wielu tematów dyskusji szczególnie ważne były dwa: wniosek Zarządu Województwa Mazowieckiego w kwestii przyszłości ciechanowskiego szpitala i sprawa powołania Rady Programowej Gazety Samorządu Miasta Ciechanów. 

       Wniosek władz wojewódzkich mówił o likwidacji Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie i przekształceniu go w spółkę prawa handlowego. Obecnie planowany termin zmiany to początek drugiego kwartału 2010r. Wszyscy radni (oprócz PSL-u, który wstrzymał się od głosu) zaopiniowali wniosek negatywnie. Nasza decyzja była tylko gestem, obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. Nie było jednej prawidłowej odpowiedzi. W dzisiejszej sytuacji mamy zbyt mało.

toniezabawa.blog

Zgroza.
Byłem dziś zmuszony wziąć Robotę do domu. Pierwszy raz od niewiadomokąd.
Jesień jeszcze młoda. Masz rację Aniu, zielona, ale pomału żółknąca.
Wypadłem z sympatii. Skończył się abonament. Przez miesiąc rozbijałem się tam jak pijany zając. Ponawiązywałem kilkanaście znajomości. Co z nich wyniknie? - zobaczymy. Nabardziej brakuje mi czasu. Przez bardzo powolny Poranny Rozruch i Wieczorną Senność tracę trzydzieści procent każdej doby.

skomentuj (1)

dwudziesty ósmy września 2011-09-28 22:40:55

Tu Ciechanów.
Będę musiał przyłożyć się do notowania swoich osiągnięć. Dziś wypełniałem wrześniowe delegacje i miałem poważny kłopot. Z trzech podróży zanotowaną i to szczątkowo miałem tylko jedną. Nie było tak, jak mówiła Żona Małolata, że wystarczy spojrzeć do bloga na wpis z interesującą nas datą, i już wszystko wiadomo. Nabiedziłem się co niemiara by zrekonstruować chociażby miejsca w których byłem. Dałem radę, jednak kosztowało mnie to mnóstwo intelektualnego wysiłku który mogłem spożytkować zupełnie inaczej i pewnie milej.
Wyjechałem z Warszawy o siódmej. Zapomniawszy zupełnie o tym, że Ciechanów jest odcięty od Świata przez Remont linii kolejowej Warszawa - Gdynia,.

And so it is.. just like you said it won't be...

Hm.. zaczęłam pytać ludzi gdzie jest ul. mleczarska.. wysłuchałam paru zawiłych instrukcji.. i usłyszałam tylko, że to baaardzo daleko.. patrze na zegarek - 12.30.. no dobra.. nie mam wyjścia.. klnę na siebie i idę.. idę.. idę.. no.. jest już upragniona ulica mleczarska.. patrzę - w sumie do ośrodka już blisko - a tu (kurwa jego mać) stacja pkp - 'ciechanów przemysłowy' - jakieś 100m od celu.. no i znowu klnę sobie pod nosem.. za pięc minut egzamin.. wpadłam.. akurat jak mnie wyczytywali :) weszłam, zdałam.. no i ok :)))
gdybym nie zdała to byłby najbardziej chujowy dzień w moim życiu - półtora godziny marszu po tym pieprzonym ciechanowie.. grr... no ale trudno.. mam to za sobą i całe szczęście. pozostaje mi tylko czekać aż dokumenty dojdą i odebrać prawko :) o rany.. cięzko było.. ;)
ale jestem debeściak :)
skomentuj (1)
2003-09-06 19:26:08 >> coś nowego się zaczyna.. (może)

hm.. nawiązuje kontakt z różnymi kapelami.. i najbliższy.