O czym chcesz poczytać na blogach?

Chwasty

rafix blog

O ziemię.

Dlatego raz jeszcze wołamy: Panie naucz nas słuchać Twego Słowa i wypełniać je. Amen.


skomentuj (0)
2008-07-20 10:37:57 >> Dobro i zło

16 Niedziela Zwykła, Rok A

Mt 13.24-43

 

 

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc się wziął na niej chwast?" Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego.

Hipnoterapia

Hipnoterapia - czy to działa natychmiast? 2011-11-06 Jak możemy zmienić się natychmiast?

 
Symptom trzeba likwidować tak samo jak wyrywa się chwast z ogrodu, wraz z całym korzeniem..
 
Możesz sobie wyobrazić budowę rośliny cześć nadziemna i jej korzenie. Możesz udawać ze twój umysł jest właśnie tak jak roślina w ogrodzie. Nawet gdy cały rok dbasz o ten ogród. Przyjrzyj się bliżej i zauważysz. Zawsze znajdzie się tam niepożądany chwast. Chwasty są takie ciekawe. Gdyż są takie odporne. Prawie cały ogród jest pokryty zielenią, są tam kwiaty, krzewy i trawnik. Najwspanialsza cześć ciebie. Trawa jest dobrze zakorzeniona. Ale chwasty sa wrośnięte jeszcze bardziej. Wiec jeżeli zdecydujesz sie by go usunąć przez  odcięcie go. Lub będziesz chciał go wyrwać. To jest możliwość ze nie wszystkie korzenie zostaną usunięte i problem pojawi się ponownie. Nawet może się okazać ze tych chwastów będzie jeszcze więcej (symptomów, problemów).
 
 
Rozwińmy ten temat jeszcze bardziej. Patrząc się na chwast możesz.

LEWIATAN

    26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: “Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” 28 Odpowiedział im: “Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: “Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” 29 A on im odrzekł: “Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.” Chwasty do likwidacji…. Pytanie tylko ile dzisiaj rośnie pszenicy, a ile chwastów?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

pomysl-ze-to-sen blog

Które i tak już nic pożytecznego zrobić nie potrafi? Może jednak powinno żyć by dawać złudzenie mojego istnienia najbliższym? Prawdziwy ALTRUIZM!! Czy skrajna forma altruizmu nie jest gorsza od egoizmu? Właśnie wpadło mi do głowy słowo idealnie oddające to jak się teraz czuję, czym się stałam: WYDMUSZKA. Tylko kto za tym stoi? Najprawdopodobniej ja sama. Zakochując się pozbawi łam siebie wszelkich wartości wewnętrznych. Mogę sobie wegetować właśnie jak wydmuszka, jak latawiec na wietrze, jak piasek na pustyni. Bezwładnie dawać ponosić się chwili, bez konsekwencji. Dlaczego? Bo to nie ja podejmuje decyzje tylko wiatr, pszczoła, chwast. Jeśli jestem już przy chwastach to pójdę za tą nową myślą. Chwast "zabiera" miejsce innej roślinie, co więcej zabiera składniki odżywcze swoim najbliższym. Tak się właśnie czuję. Wydmuszka, która jednocześnie jest toksycznym chwastem. Tyle, że w dalszym ciągu nie umiem powiedzieć kto za to odpowiada, za tym to znaczy za decyzjami mojej aktualnej egzystencji (bo życiem tego nazwać nie potrafię). Muszę chyba narysować schemat by nadążyć nad tokiem mojego rozumowania. Chociaż i tutaj pojawia się problem. Jestem bardziej wydmuszką czy chwastem? Nie lada wyzwanie... Jestem przerażona torem jaki wybrały dziś moje.

z miłości do Ciebie........

Dzięki niej odniosłabym sukces ... moze ... marzenia są piękne ... rzeczywistosc nie bardzo ...

Nie wolno sie jednak poddawac ... BILANS ZAWSZE MUSI WYJŚĆ NA PLUS ... no a skoro musi to musi ... jak mus to mus ... ale podobno w resorcie obrony oczekiwana jest poprawa sytuacji materialnej ... czyżby jakas szansa ? Czy być moze to tylko aluzja czy tam podtekst zawarty ... przynajmniej jest nadzieja ...

Pośredniaki funkcjonują coraz gorzej. Stają sie oni mało skutecznymi zbiurokratyzowanymi urzednikami ...

- chyba zmieniam firme ...

A teraz ... ziarna gdyby chciały podbiły by świat ... chwasty opanowują masowo łaki, pola, chodniki, ulice, trawniki, sady, ogrody, wszystko co sie da ... oj nieładnie ...

OCH ... TEN ŚRODEK TO CZYŚTOŚCI CUD !!!

Na pozdrowienia nie mam ochoty ... zresztą moja nadzieja na jaki kolwiek kometarz nie istnieje ... zreszta na nic juz nie mam nadzieji ... cóż ... nie ma sensu sie łudzic ...

[*] ... ameN ... - specjalnie dla was - Magda ...


grey-wolf 2004-06-18 12:18:13
skomentuj (9)


Koniec z chastami !!! Wnerwiła mnie paranormalna zielona żaba ... nie lubie zielonego :/ ...

Zmieniam szablon i kasuje notke ....

Zapiski na pudełku od czekoladek

Człowiek pożera sam siebie. Nie sąsiadów, nie rodzinę. Siebie. Największą przyjemność sprawia własny ból. Zazdrość? Tak, zawsze znajdzie się ktoś kto wydaje się, że miał więcej szczęścia od nas.

Oczywiście niesłusznego szczęścia- wszak JA na nie zasłużyłem. Jest mi źle, żona nie jest już taka jak dawniej, dzieci rozwijają się nie ze mnie lecz jakby same z siebie, w pracy nie udało mi się osiągnąć zaszczytów. Tak! Właśnie przez to jestem lepszy, wyjątkowy. Przecież to ja zaznałem życia! Co ten Pawłowski wie o życiu? Wielki profesor co myśli, że jest stokrotką wśród chwastów bo miał wykład we Francji i Niemczech. To ja tam powinienem być! To o mnie powinny zabiegać wydawnictwa naukowe! Co on wie o życiu?

Co wie? Wie dokładnie to samo; trzeba zjeść, spać, wydalać, zaspokajać potrzeby fizyczne i duchowe, sypiać z kobietami. Skoro wie to samo, to dlaczego się tak piekle? Może dlatego, że ja patrzę na to wszystko przez zwyczajne, przezroczyste szkło, a on przez zupełnie inny, przyciemniony odcień? Tak! Ja patrze na życie takim jakim jest a on ma ograniczone pole widzenia, przekłamane i fałszywe!

Nienawidzę! Nienawidzę! Nienawidzę!Muszę.

ssssssssssssssss

Burza oczywiscie, wbrew cyfrowym przekazom
ale ktos stanie i powie
"cos tu bylo, czegos tu nie ma, cos z toba nie tak"

jesli ty tak powiesz to idz stad i nie wracaj, bo nie ma sensu tlumaczyc

nigdy nie ma sensu tlumaczyc
chce tylko tych, ktorzy to wiedza
i nie zarzuca mi przynety na plecy
czerwonym zegarkiem


porazka jest alternatywa dla ambicji?
to odnosnie czakry
zabije monachium i cala reszte, a jesli bede musial to napisze manifest

bo jest tu cos niezaleznie
to kod, ktorego nie trawi organizm
blee


do rzeczy wiec :)

chwasty, o imionach dzikich zwierz
endoktryniczne falowanie cokolwiek dla skory
blon setek pradow i szparych napisow

na glowie odnosnie prozebnie na twarzy
ok, to tylko i inni
dla zycia powinno w objeciach
niewiara zdeptana W wieki
odnosnie swiatla
powiek odgadniecie sycace zawziety
usmiech na twarzy co skromnie nie marzeniem sie ...
obdarowywuje
cokolwiek tu jest
cokolwiek sie smieje
i smieje sie wielu osob
w krwawych staniach
bo cokolwiek ich nie chce
skomentuj (0)
2006-02-15 03:15:41 >> tmwstw