O czym chcesz poczytać na blogach?

Chupacabra

Paranormal

Sprawcę czasopisma wskazały El Vampiro de Moca (Wampira z Moca), istotę rzekomo odpowiedzialną za podobne wydarzenia, które miały miejsce w małej miejscowości Moca w latach 70 XX wieku. Początkowo wydawało się, iż zwierzęta zostały zabite przez członków jakiejś satanistycznej sekty, później jednak zaczęły się powtarzać na terenie całej wyspy, a wielu rolników donosiło o stratach pośród należących do nich zwierząt domowych. Wszystkie przypadki miały jedną cechę wspólną: każde z zabitych zwierząt zostało pozbawione krwi przez szereg okrągłych nacięć ciała. Portorykański komik Silverio Pérez niedługo po pierwszych doniesieniach prasowych stworzył termin chupacabra.[1] Po przypadkach odnotowanych w Portoryko, inne doniesienia napłynęły z krajów takich jak Dominikana, Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia, Honduras, Salwador, Panama, Peru, Brazylia, Stany Zjednoczone i Meksyk.Zarówno w Portoryko, jak i w Meksyku, chupacabra stała się odpowiednikiem północnoamerykańskich legend miejskich. Doniesienia o kolejnych rzekomych obserwacjach zwierzęcia co jakiś czas pojawiają się w serwisach informacyjnych, pojawił się również swoisty business związany z chupacabrą - jej wizerunki pojawiają się na T-shirtach, czapkach baseballowych, kubkach itd. Sprzedawane są nawet cukierki noszące tę nazwę.W lipcu 2004 roku właściciel rancho w San Antonio zabił.

Duchy, zjawy, obcy, itp. - Onet.pl Blog

Lecz nie silna. Pamiętaj poszukiwaczu przygód, zawsze miej pod ręką magiczną broń zwiedzając starożytne ruiny lub nawiedzone miejsca, ta rada może ci uratować życie.
Calrid (02:42)
162 >5 skomentuj, to nic nie boli
ZWIERZĄTKA DOMOWE OBCYCH

Stwory te są utrapieniem głównie farmerów z Puerto Rico, którzy nazywają je El Chupacabra. Jednak znane są przypadki pojawienia się tych zwierząt w innych miejscach. Spotkać je można w USA, a nazywane są tam Goatsucker co znaczy istota wysysająca kozy. Według Larsa A. Fischingera w różnych miejscach występują kuzynie Chupacabry. Są to Bahamy gdzie stwór ten nazywany jest Chickcharnie i Loveland w stanie Ohio gdzie kuzyn Chupacabry nazywany jest Loveland Frog. Chupacabra z Puerto Rico chodzi na dwóch nogach. Wzrost ma bardzo podobny do szaraków około 1,5 m. Ma dwie ręce zakończone trzema szponami a także nogi są mocno uzbrojone. Jego głowa ma podobny wygląd do szaraków. Oczy są zazwyczaj czerwone, czasem czarne i mają kształt migdałów. Na grzbiecie ma kolce, które może chować. Jego.

Stworzenia Magiczne-świat gdzie marzenia stają się rzeczywistością

Do grupy mitycznych stworzeń złośliwie szkodzących ludziom, przypisuje mu się przecinanie sieci - zarówno rybackich, jak i chroniących okna w domach przed komarami. O wycinanie dziur w praniu rozwieszonym do wyschnięcia na dworze również posądzane są amikiri.


  Zdjęcie:
Komentarzy: 0 2010-08-04   CHUPACABRA

    Chupacabra(/tʃupa'kabɾa/ hiszp. La Chupacabra, również chupacabras – dosł. wysysacz kóz, z hiszp. chupar – ssać, la cabra – koza) – legendarne latynoamerykańskie zwierzę, obiekt badań kryptozoologii, którego istnienia nie udało się wiarygodnie potwierdzić. Jej rzekome występowanie powiązane jest z Portoryko (skąd pochodzą pierwsze informacje o tym zjawisku), Meksykiem i południowymi stanami USA. Nazwa rzekomego zwierzęcia wzięła się stąd, iż ma ono napadać na zwierzęta domowe i wysysać z nich krew. Opisy stworzenia znacznie różnią się od siebie. Pierwsze relacje z rzekomych spotkań pochodzą z 1990 roku z.

Mityczne Potwory, chińskie demony, mityczne stworzenia, mitologiczny potwór. Gormiti oraz Bakugany.

  Zdjęcia Chupacabry

Chupacabra

Rzeką Sakmara razem z przyjaciółmi. Około 30-40km od Vozdvizhenki. Zauważył na piaszczystym brzegu dwa rzędy śladów prowadzące do wody. Biorąc pod uwage głębokość odcisków stworzenie ważyło ok. 30-35 kg. Na pięciopalczastym odcisku łapy z błonami, były długie na 2 cm pazury. Ogon ciągnął się pomiędzy łapami. Odległość pomiędzy odciskami wynosiła około jednego metra. Zaden z mysliwych i zoologów, przeglądających dostarczone zdjęcia odcisków, nie był w stanie stwierdzić jakie zwierze je pozostawiło."To z pewnością Chupacabra. Ma małe przednie łapy natomiast tylnie są silne i duże. Wnioskując ze śladów, zwierze początkowo poruszało się na czterech łapach, tóż przed wodą podniosło ogon, stanęło na tylnich łapach, po czym zaczęło skakać niczym kangur" mówi. Dmitriy zdecydowany jest by w maju razem ze swoimi kolegami z Ural Ufology Monitoring Station wyruszyć na poszukiwania rosyjsiej chupacabry.

Chupacabra pochodzi od hiszpańskiego słowa znaczącego "wysysacz kóz". Fenomen ten po raz pierwszy pojawił się w połowie 1995 roku na wzgórzach Puerto Rico. Coś dziwinego zabijało rogate zwierzęta w rejonach miasta Canovanasa.

Blog jajo9898

2008-12-08 legendarne południowoamerykańskie zwierzę, obiekt badań kryptozoologii, którego istnienia nie udało się wiarygodnie potwierdzić. Jej rzekome występowanie powiązane jest z Portoryko (skąd pochodzą pierwsze informacje o tym zjawisku), Meksykiem i południowymi stanami USA. Nazwa rzekomego zwierzęcia wzięła się stąd, iż ma ono napadać na zwierzęta domowe i wysysać z nich krew. Opisy stworzenia znacznie różnią się od siebie. Pierwsze relacje z rzekomych spotkań pochodzą z 1990 roku z Portoryko, od tego czasu chupacabra miała być spotykana najdalej na północ w Maine i najdalej na południe w Chile. Pomimo że wiele osób twierdzi, iż chupacabra może być rzeczywiście istniejącym zwierzęciem, większość naukowców uważa ją za legendarne stworzenie, rodzaj miejskiej legendy. Opisywana jest przez rzekomych świadków jako duże i ciężkie zwierzę, wielkości małego niedźwiedzia, wyposażone w szereg kolców na grzbiecie, ciągnący się od szyi aż do nasady ogona. Według innych zeznań, zwierzę to jest nienaturalnie szybkie i potrafi przeskoczyć drzewo. Kryptozoolodzy sugerują, jakoby chupacabra była nieznanym gatunkiem zwierzęcia lub kosmitą (albo mutantem człowieka z kosmitą). Istnieje również teoria, że chupacabra jest domowym zwierzęciem obcych.(Żródło Wikipedia) Najparwdopodobne jest teoria o tym że.