O czym chcesz poczytać na blogach?

Chrom

Balustrady ze stali nierdzewnej

Który tworzy powłokę ochronną i zabezpiecza postępowaniu korozji na metalu. W reakcji ze stężonym kwasem azotowym(V) chrom ulega pasywacji, a z rozcieńczonym reaguje. Ze względu na swoje antykorozyjne właściwości, chrom jest stosowany jako zewnętrzna warstwa pokrywająca elementy stalowe, poprawiająca ich wygląd oraz chroniąca przed korozją, jest także składnikiem stali nierdzewnych (chromowych). Stal taka jest stosowana m.in. w armaturze łazienkowej lub w samochodach, ale także w produkcji samolotów, broni i pojazdów wojskowych. Najważniejszym związkiem jest FeCr2O4(FeO•Cr2O3) czyli chromit, posiadający silne własności diamagnetyczne, który jest stosowany jako aktywna warstwa w taśmach magnetycznych. Roztwory soli Cr(III) i Cr(VI) posiadają bardzo intensywne barwy (zieloną i pomarańczową) co jest wykorzystywane w fotochemii i technikach kolorymetrycznych. Mieszanina Na2Cr2O7 z kwasem siarkowym jest nazywana chromianką i służy do mycia szkła laboratoryjnego. Tlenek chromu(III) (zieleń chromowa) jest używany jako pigment. Sole chromu(VI) są toksyczne i mają właściwości rakotwórcze. Chrom jest obecny w centrach aktywnych wielu enzymów i jest niezbędnym do życia.

Blog FUNKHOUSER

Karmi się je mlekiem?

Jak mają się rodzić zdrowe dzieci skoro, 80% kobiet ma brak kwasu foliowego, 
a mężczyznom brak witaminy C?

Ja od małego uwielbiałem cytryny, nadal je uwielbiam z wielka przyjemnością jem je 
z uśmiechem na ustach, podczas gdy nie znam nikogo kto by się nie krzywił. 

A np. schizofrenia choroba tak podobnie jak rak rozwija się kilkanaście lat.
A dlaczego, a skąd? Bo dziecku pomiędzy 3 a 12 rokiem życia daliśmy za dużo cukru.

I sami se robimy sepuku.

Wmawia sie społeczeństwu, ze chrom jest rakotwórczy, że cynk, wanad, mangan i magnez nie sa ważne.

Robi się społeczeństwu wodę z mózgu podając fałszywe informacjie
PIJ MLEKO BĘDZIESZ wielki

prawda jest inna
pij mleko będziesz KALEKĄ.


Na szczęście dyplomy nie świadczą o inteligencji człowieka. 


Usiądźmy i porozmawiajmy: 4 Kosmetyki

Przyjmiesz wyzwanie na zdrowe odżywianie ?

Orzechy, mąka pełnoziarnista, wątroba, grzyby, rośliny strączkowe, szparagi, brokuły.

Zapotrzebowanie:

Chrom wyraża się w tabelach żywieniowych w mikrogramach [µg].
Dla tego składnika mineralnego z powodu braku danych nie została oznaczona bezpieczna maksymalna dawka nie powodująca
ryzyka efektów ubocznych, dlatego też, aby nie dopuścić do możliwości przedawkowania, źródłem tego składnika powinna być żywność.

Ciekawostki:

  • niedobór chromu powoduje wzrost poziomu cholesterolu i kwasów tłuszczowych we krwi, niedostateczny metabolizm glukozy, w ciężkich niedoborach uszkodzenie nerwów,
  • nadmierne nagromadzenie chromu w organizmie lub spożywanie go w dużych dawkach może zaburzyć działanie insuliny lub stymulować powstawanie nowotworów,
  • jego rola w przemianach cukrów wpływa także na zmniejszenie uczucia głodu, dlatego jest także wykorzystywany we wspomaganiu odchudzania.

 

Mangan

Moje przemyślenia

Na pewno możesz takie coś jeść?". Te głupie gadki sprawiły, że straciłam swoją mobilizację i zaczęłam mieć to w poważaniu. "Czy ty naprawdę sądzisz, że robię to dla ciebie?" - myślałam sobie.

Wróciłam do swojego planu dopiero po odejściu od niego i powrocie do rodziców. Mamie też się ten pomysł spodobał i też postanowiła zrzucić parę kilo. Obie robiłyśmy to na swoje własne sposoby i nikt się nikomu nie wtrącał :D Z począku szło mi średnio... ale pewnego dnia jak byłam na zakupach w pewnym markecie w dziale "dla zdrowia" znalazłam ciekawy suplement diety. Był to chrom w tabletkach. W opakowaniu było 30 tabletek i zalecano, aby brać jedną dziennie. Z tego co pamiętam, to na ulotce pisało, że reguluje apetyt i pomaga w odchudzaniu. Kupiłyśmy z mamą na pół i podzieliłyśmy się :D

Pół opakowania starczyło.
Oto moje efekty po 15-dniowej kuracji chromem:
- Apetyt się zmniejszył
- Zaczęłam jeść regularne posiłki
- Miałam więcej "energii", którą wykorzystywałam na spacery (zawsze jakiś ruch)
- Nie odczuwałam głodu między posiłkami

Przez kolejne trzy miesiące od kuracji udało mi się schudnąć 10 kg.

*Please Don't Go, Baby*

Ta zasrana duma facetów, prędzej by sobie jaja dali odciąć niż zechcieli coś przyjąć od dziewczyny ;(( Tak mi jest teraz smutno, przygarnie mnie ktoś do siebie??
Przez całą tą kłótnię dostałam ataku, jadłam nie licząc się z tym ile wysiłku włożyłam w to, aby przez tyle dni nic nie zjeść. Tyle wyrzymałam, a tu nagle jeden zjebany dzień wszystko popsuł ;(( Teraz pójdę do kuchni i wypiję 5 herbatek, mam już gdzieś cio się ze mną stanie. Trafię z bólem brzucha do szpitala to trudno. Nie mogę sobie pozwolić na takie objadanie się ;(((
Aha idę jutro do apteki kupić chrom :)) Mam do was pytanko, tzn. do odchudzających się dziewczynek: czy on naprawdę zadziała???
little-bad-angel 2004-02-18 22:24:14
skomentuj (4)


Kocham, kocham i nigdy nie przestanę :***
Misiaczku kocham Cię :***
little-bad-angel 2004-02-19 00:55:01
skomentuj (3)
Tłusty Czwartek ://///
Ja pierdole!!! Myślałam że nic nie zjem, że będzie oka, a tu 2 począki!!
Ehh.. gdyby to były tylko 2 pączki ;(( Oprócz nich to jeszcze wiele innych rzeczy ;((
Od jutra koniec, głodówka!!! Ile zjedliście dzisiaj pączków??.