O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Christopher nolan

Literalnie

Jest w Antychryście naprawdę imponujący, a jednocześnie nie zakłóca on opowiadanej historii na temat mrocznej strony ludzkiej natury.

Potęga wyobraźni

Filmem  z pogranicza kultury popularnej i „kina z ambicjami” jest kolejny film wspomnianego już wyżej Christophera Nolana, Incepcja. Reżyser dokonał udanego połączenia nowinek technologicznych z głębszym przesłaniem psychologicznym. Film buduje zachwycające rozmachem oniryczne światy, przeczy zasadom fizyki, daje  dowód na to, że wyobraźnie nie ma granic, przeciwnie, jest siłą mogącą znacznie.

booklandia-filmowa blog

Ogląda się do końca z zapartym tchem. To nie jest tylko historia o wchodzeniu w ludzkie snu, ale o śnie we śnie, o odkrywaniu rozbudowania ludzkiej podświadomości. W świecie snu nie ma granic tworzenia. Umysł, pozbawiony hamulców realności, jest w stanie pokazać pełię możliwości. Oczywiście Nolan nie wykorzystał w pełni możliwości kreacyjnych ludzkiego umysłu: nawet najdroższe efekty specjalne nie są w stanie odzwierciedlić tego, co dzieje się w naszych glowach. Jednak to, co Nolan osiągnął, przynajmniej w moim przypadku, to zaszczepienie myśli: czego moglibyśmy dokonać, gdybyśmy.Tomem Cruisem.
To sposób przedstawienia umysłu jako serii poziomów, z których każdy wprowadza nas coraz głębiej w ludzką podświadomosć sprawia, że dzieło Nolana trudno zapomnieć czy zignorować.


Tagi: leonardo dicaprio, incepcja, inception, christopher nolan
skomentuj (0)
2010-08-26 22:04:15 >> Zmysłowa i mroczna Christine Feehan

Polskie miłośniczki gatunku paranormal romance mają wreszcie szansę poznać autorkę, która w krajach anglojęzycznych ma już rangę kultowej. Mowa o Christine Feehan, której.

Film, kino, muzyka i literatura - Onet.pl Blog

OBF 2011

Najlepszy film - INCEPCJA
Najlepszy reżyser - CHRISTOPHER NOLAN(INCEPCJA)
Najlepszy scenariusz - CHRISTOPHER NOLAN(INCEPCJA)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy - COLIN FIRTH(JAK ZOSTAĆ KRÓLEM)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - NATALIE PORTMAN(CZARNY ŁABĘDŹ)
Najlepszy aktor drugoplanowy - GOEFFREY RUSH(JAK ZOSTAĆ KRÓLEM)
Najlepsza aktorka.

Oddech-najkrótszy poemat

niedziela, 12 października 2008
Memento

W ten weekend miałam dwukrotną przyjemność obejrzeć Memento Christophera Nolana. Zwykle nie zdarza mi się z braku czasu, chęci, czy potrzeby powracać do tego samego filmu, bowiem, powiedzmy to sobie szczerze, jak wiele razy zdarza nam się obcować z czymś, co się wybija z gigantycznej góry produkcyjnej sieczki, gdzie sztuczna krew leje się strumieniami, efekty.

johnnydeppkapisz

Się Frank Gorshin i Jim Carrey, zaś Pingwina widzowie kojarzą głównie z kreacjami Burgessa Mereditha i Danny’ego DeVito.

"Producenci uznali, że rola Człowieka-Zagadki jest idealna dla Johnny’ego, który jest profesjonalistą, więc będzie potrafił pracować pod kierunkiem Christophera Nolana, a jednocześnie stworzy niepowtarzalną postać. Z kolei Pingwina nikt nie zagrałby lepiej, niż Philips Seymour Hoffman" - cytuje gazeta.
To po prostu Johnny Depp!!!
Nastrój:

Kropla deszczu w kałuży

Poziomach jednocześnie wprowadza się chaos do akcji - trudno się w tym wszystkim połapać. Dodatkowo reżyser nie do końca wie jaki film chce zrobić - rzecz o tęsknocie czy zwykłą strzelanke, w rezultacie niz z tego nie wychodz.
Podsumowując, jeżeli ktoś chce się wybrać na najnowszy film Christophera Nolana - czyni to na własną odpowiedzialność.

Komentarzy: 2 Pogarda

haniomania

,

3. Ukryte pragnienia - Bernardo Bertolucci,

4. Absolwent - Mike Nichols,

5.Leon zawodowiec - Luc Besson,

6. Incepcja - Christopher Nolan,

7. Forrest gump- Robert Zemeckis,

8. Amelia - Jean-Pierre Jeunet,

9. Szósty zmysł - M. Night Shyamalan

Christopher nolan batman

Fardei’s Blog

Bohater potrafi przy sprzyjających okolicznościach dostać się do ludzkiego umysłu, co daje mu pewne możliwości. Reżyserem i scenarzystą jest Christopher Nolan znany chociażby ze ,,Mrocznego Rycerza” oraz ,,Batmana – Początek”. W aktorskiej obsadzie można znaleść takie sławne osobistości jak Michael Caine czy Leonardo DiCaprio. Film naprawdę wart.

SCHABOSZCZAK

Najnowsze komentarze

Sad Statue on Batman: Arkham City – pi…

Zdanie, póki jest jeszcze na to czas. Bo jeżeli powstanie gra, to ci co nie oglądali filmu będą mogli się załamać.

Sam Christopher Nolan, reżyser kinowego hitu, powiedział, że gry były dla niego inspiracją w tworzeniu obrazu i rozważa powstanie gry na jego podstawie. Oprócz tego, więcej.