O czym chcesz poczytać na blogach?

Christmas greetings

Blog Dariusza Lipińskiego

To osobiście, telefonicznie, mejlowo lub esemesowo. Dziękuję!

Przy okazji niewesoła refleksja aksjologiczno-terminologiczna. Większość tych życzeń brzmi jak Pan Bóg przykazał Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Merry Christmas, Joyeux Noël … . Ale jest i sporo dziwnych: Season’s Greetings, Meilleurs voeux … . Tym, którzy przysłali mi owe najlepsze czy sezonowe życzenia również dziękuję, bo domyślam się, że chcieli dobrze. Narzuca się jednak pytanie cóż to za season, którego nazwa nie chce nadawcy spłynąć z pióra, albo z jakiej to – niewymienionej – okazji są owe voeux? Jakiś czas temu Europa zgłupiała na punkcie politycznej poprawności i stan ten – mimo pierwszych oznak poprawy – jeszcze się utrzymuje. Cieszmy się, że nadal nie zwariowali nie tylko Polacy, Włosi czy Litwini, ale też Tajwańczycy i Turcy, którzy potrafili mi napisać Merry Christmas.

Swoją drogą trzeba by kiedyś powysyłać jakieś sezonowe i najlepsze życzenia. Tylko kiedy? Który sezon nadałby się najbardziej? Urlopowy?

Zielona Irlandia - Emerald Isle

Soon soon! Serdecznie was pozdrawiam i serdeczne dzięki za muzyke, abyście grali więcej :) Jeśli macie jakieś uwagi i komentarze co do zdjęc - prosze się nie krępować:) Waldek - serdeczne dzięki za cenne uwagi :D. A Marcin - bardzo proszę nie spać na scenie! :)
03:47, ewcia_dzugaj
Link Komentarze (2) »
DUBLIN
Kilka perełek z Christmas Party TOT.

Stare zdjęcia z listopada :) Jeśli napiszę, że to są ludzie, z którymi ciężko pracuję, czy ktoś mi w to uwierzy??? :) I jak ja mam ich nie lubić?? A na zdjęciach wychodzą świetnie!! Uwielbiam ich fotografować! I co ciekawe sami mi sie podstawiają, już nie uciekają jak na początku :) Troche marudzą czasami, ale i tak uważam to za swój sukces!!!

I have promised few people to start writing in English a bit here :) I think this day has just come :)
At the beginning greetings for CECILIJA HORVAT from me and TOT :)

Natalia i Michał w Londynie

Wyspę przedstawicieli innych wyznań, którzy pomimo natłoku własnych licznych okazji do świętowania, Bożego Narodzenia akurat nie mają? Jak się zdaje, uczynni Anglicy znaleźli na to sposób - postanowili wyjątkowość Świąt ograniczyć do niezbędnego minimum. Zaczęło się od samej nazwy, z braku lepszego pomysłu Christmas zamieniono po prostu na Holiday. Tym samym zrównano je, przynajmniej w nazewnictwie, chociażby ze świętem z okzji urodzin Królowej, jakimkolwiek innym Bank Holiday'em (dniem wolnym od pracy), lub po prostu wyjazdem z rodziną na tydzień na Karaiby. Pomysł przyjmuje się średnio, ale na tym nie koniec. W wielu.Lodu na oknie i tym podobnymi neutralnymi gadżetami). Kolega z pracy opowiadał mi niedawno o tym, jak jego mama natrudziła się, próbując kupić kartkę ze żłóbkiem lub inną seną biblijną. Udało się jej dopiero w małym sklepie rękodzielniczym. Ktoś inny mówił mi, ze gdy widzi na kartce bezpłciowe "Season Greetings" (trudno to nawet przetłumaczyć, coś w stylu "Sezonowe Pozdrowienia") zamiast tradycyjnych "Merry Christmas", robi mu się przykro. Jednak największe oburzenie opinii publicznej (jak na tutejsze warunki oczywiście, anglicy to raczej powściągliwy naród) wywołało... odwołanie odgrywanych.

borntosleep - Onet.pl Blog

#237 chistmasly / heavenly
wesołych i spokojnych, nie zapomnijcie o co tak naprawde chodzi w tych swietach, bo ja w tym roku prawie zapomniałam i bylo mi smutno jak sobie zdalam z tego sprawe. wiec "merry christmas" a nie "season's greetings"

apdejt: a także HAPPY HANUKKAH i wszystkiego dobrego wszystkim innym ktorzy obchodza w okolicy jakies swieta (swoja droga, nie jest juz po chanuce?).
  
utah (20:23)