O czym chcesz poczytać na blogach?

Chorwacja

Chorwacja

Wiosce indiańskiej w pobliżu Obrovca, województwo zadarskie otrzymało kolejną atrakcję turystyczną.
11:57, angliawakacje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 kwietnia 2008
Ludność i Turystyka Chorwacji
Większa część społeczeństwa Chorwackiego zamieszkuje tereny wiejskie, które są bardzo atrakcyjne turystycznie i ten dział też gospodarki rozwija się tu najszybciej. Chorwacja podjęła też liczne działania polegające na odbudowie atrakcji turystycznych oraz fabryk, domów i całych miast. Główny atut Chorwacji to także niezbyt wygórowane ceny wakacji, łatwy dojazd samochodem jak i bajeczne krajobrazy wybrzeża Morza Adriatyckiego. Nic więc dziwnego iż Chorwacja jest tak popularnym miejscem na spędzenie wakacji i wczasów przez polskich turystów.
16:04, angliawakacje
Link Dodaj komentarz »

Chorwacja

Sezon w Chorwacji 2011-04-01 Sezon turystyczny w Chorwacji zaczyna się w kwietniu i trwa do października. Kraj znajduje się w dwóch strefach klimatycznych: śródziemnomorskiej (wybrzeże) i kontynentalnej (interior). Nad morzem lata są słoneczne, upalne i suche. Zimy nad Adriatykiem są łagodne i deszczowe - temperatura rzadko spada poniżej 5°C, ale we znaki daje się chłodny i suchy wiatr bora wiejący od strony lądu. Deszcz pada przede wszystkim latem i jesienią. W wyższych pasmach górskich pogoda gwałtownie się zmienia, różnice temperatur są duże i często pada śnieg.
Chorwacja leży w dwóch strefach klimatyczno-roślinnych. Pierwsza to strefa śródziemnomorska z deszczową porą zimową i suchym latem. Obejmuje ona teren nadmorskiego pasma, obszar na lądzie na południe od Gór Dynarskich i wyspy. Druga strefa - kontynentalna (umiarkowana) jest chłodna i sucha z mroźną zimą. Obejmuje środkową część kraju. Wnętrze Chorwacji zajmuje strefa lasów liściastych zrzucających liście na zimę - taka sama, jak w Polsce.
Świat zwierzęcy Chorwacji, podobnie jak roślinny, jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Spotykamy tu zarówno gatunki występujące w Europie Północnej i Środkowej, jak i gatunki południowe, spotykane.

Wakacje na bałkanach

, ów oddział gospodarki przynosił największą rozmiary dewizowych dochodów państwa. Turystyka skupiała się w zasadzie na wybrzeżu dalmatyńskim i w środku Istrii, znajdowały się w tym miejscu liczne uzdrowiska oraz kąpieliska morskie. W granicach kraju ruch był relatywnie nieduży. Konflikty zbrojne związane spośród rozpadem Jugosławii wielce ograniczyły przesunięcie turystyczny. Konflikt zbrojny domowa zdewastowała dużą rozmiary infrastruktury turystycznej, również zabytkowe miasta jako Pula, Split oznacza to Dubrownik, pełne atrakcji turystycznych, powolny poważnym zniszczeniom. Odkąd 1997 roku wytwórczość krajoznawczy jest leniwie odbudowywany, natomiast sama Chorwacja staje się jeszcze z większym natężeniem popularnym celem przyjazdów wśród turystów. Współcześnie turystyka jest znów ważnym oraz dochodowym działem gospodarki.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi turystyki jest przemysł turystyczny aktywna. Hotele w Chorwacji. Wykorzystując swoje sytuacja geograficzne plus niezwyczajnie zróżnicowaną linię brzegową, Chorwacja stała się liderem między krajów śródziemnomorskich w środku dziedzinie żeglarstwa. Podług ostrożnych szacunków środki utrzymania z usług żeglarskich stanową poniekąd aż do 40% dochodów państwa z turystyki. Wykorzystując ten faktyczny stan rzeczy Chorwacja jest.

KarasekUS

Share this:

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

...::: ORŁY TRENERA LOZANO :::... - Onet.pl Blog

2 Set
Nasi rywale na ME->Chorwacja
Za kilka dni rozpoczynają się Mistrzostwa Europy seniorów. Nasza reprezentacja w fazie grupowej zmierzy się z: Chorwacją, Rosją, Włochami, Ukrainą i Portugalią.
Od dziś codziennie przedstawiać będziemy kolejnych rywali grupowych Polaków.


W pierwszym dniu rozgrywek Mistrzostw Europy przeciwnikami biało-czerwonych będzie drużyna Chorwacji.

CHORWACJA

Nie ulega wątpliwości, że sklasyfikowany na 32 miejscu rankingu FIVB zespół Chorwacki jest statystycznie najsłabszą drużyną spośród naszych grupowych rywali. Jednak jak pokazały doświadczenia ekipy biało-czerwonych, choćby podczas ostatniego Memoriału w Olsztynie, czasami tacy mało znani i teoretycznie z góry skazani na przegraną rywale okazują się tymi, z którymi gra się najtrudniej...

Chorwaci nie są zespołem całkowicie nam obcym. Polacy spotkali się z nimi w jednej grupie eliminacyjnej podczas Mistrzostw Świata w Argentynie w 2002 roku. Zarówno wtedy, jak teraz Chorwaci z wiadomych względów nie byli stawiani w roli faworyta.

REPREZENTACJA POLSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Już podczas mundialu Polacy udowodnili nam, że ciężko się z nimi gra. Po tak świetnych dla was eliminacjach, pod wodzą tak doskonałego trenera jak Beenhakker będzie nam jeszcze trudniej - mówi Joachim Löw
Niemcy trafiły do łatwej grupy?

Joachim Löw: Nie przesadzałbym z entuzjazmem. Austria będzie przecież grała z wiatrem w plecy dzięki wsparciu całego narodu. Po mundialu w Niemczech wiemy doskonale, ile potrafi zdziałać takie wsparcie. Chorwacja w eliminacjach dwukrotnie pokonała Anglię, w tym 3:2 na Wembley, kiedy nie grała już o nic. To robi niesamowite wrażenie, i kto wie, czy nie czyni Chorwatów faworytem naszej grupy. A jak ciężko gra się przeciwko Polsce, wiemy doskonale po ostatnich mistrzostwach świata, gdzie wygraliśmy 1:0 po bramce w ostatniej minucie. Ale oczywiście wierzę w awans do dalszej rundy. Trudno, żeby trener reprezentacji Niemiec myślał inaczej.

Podczas meczu na Westfalenstadion w Dortmundzie siedział pan na ławce jako asystent Jürgena Klinsmanna. Jak pan wspomina spotkanie z mundialu?

- Bardzo trudne, bardzo nerwowe. Polska.