O czym chcesz poczytać na blogach?

Chomiki

...bo chomik jest najlepszym przyjacielem! - Onet.pl Blog

Welcome on:
Witamy na blogu poświęconym chomiczkom.
Znajdziecie tu: mnóstwo zdjęć, porady, informacje, ciekawostki i wiele innych rzeczy. Z pewnością pojawią się ocenki, quizy i konkursy, chociaż może nie w najbliższym czasie.
Jeśli macie problem możecie pisać na naszą pocztę
dzungarki@vp.pl lub na gg 13984062. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. Pozdrawiamy Was i wasze pupilki.

Teraz na bloga możesz wchodzić aliasem: chomiki.gtw.pl:)

Na blogu pojawiły się OCENY BLOGÓW! Więcej w ramce "Inne".


NIE ZEZWALAMY NA KOPIOWANIE TREŚCI NOTEK! WIĘKSZOŚĆ NOTEK JEST NASZEGO AUTORSTWA, JEŚLI NIE, ZAWSZE PODAJEMY ŹRÓDŁO! BLOGI KOPIUJĄCE BĘDZIEMY PODAWAĆ DO REDAKCJI ONET.PL BLOG. NIE KOPIOWAĆ!!!
Szablon przystosowany do Mozilli Firefox.
W innych przeglądarkach może być nierówny.

Chomiki dżungarskie , dżungarki wszystko co chcesz o nich wiedzieć! - Onet.pl Blog


myć całą klatkę gorącą wodą, nie używać przy tym żadnych chemicznych środków czyszczących


Gorąca woda całkowicie wystarczy z reguły do mycia klatki i przedmiotówsię w niej znajdujących. Jedynie gdy chomik jest chory lub ma biegunkęnależy zdezynfekować klatkę. W tym celu należy użyć dostępny w handluzoologicznym środek dodezynfekcji dla małych zwierząt i stosować się dokładnie do dozowania.Po umyciu środkiem dezynfekującym wszystko dokładnie wypłukać gorącąwodą.
  
Chomiczkowa notka
No comments
Miejsce na klatkę
 Miejsce na klatkę

W pokoju, gdzie zamierzamy umieścić klatkę ze zwierzętami, powinna być temperatura od 20 do 22 °C   (poniżej 10°C chomiki zapadają w sen zimowy, podczas którego trudno odróżnić czy chomik żyje czy jest.

***WszystkO*O*ChomikacH***

On od pory roku. Żywią się przede wszystkim pokarmem roślinnym. Są to głównie nasiona i owoce. Zwierzęta te potrzebują także niewielkich ilości białka zwierzęcego. Chomiki raczej nie piją dużo wody, lecz muszą mieć do niej dostęp.


Tryb życie

Chomiki aktywne są głównie nocą. Prowadzą bardzo aktywny tryb życia, przemierzają duże odległości w poszukiwaniu pokarmu. Dorosłe chomiki syryjskie są samotnikami, tylko młode, które razem dorastały tolerują się w wieku dorosłym. Chomiki syryjskie biegają wolniej bardziej wydłużając tułów od innych gatunków. Gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 6°C chomik zapada w stan hibernacji, jest to sen zimowy. Ale gdy temperatura wzrasta powyżej 37 - 38°C zwierzę zapada w sen letni - nazywany estywacją. Chomiki na wolności wykopują nory z tunelami i komorami.

WSZYSTKO O CHOMIKU SYRYJSKIM - Onet.pl Blog

Po czym za którymś razem wyjąć go ponownie na ręce itd. W końcu przyzwyczai się do ludzi.

Karmienie:

wolno go karmić karmą dla chomika marchewką serem żółtym i białym, arbuzem, truskawką jabłkiem ( bez skóry) bananem, jogurtem naturalnym, ciepłym mlekiem, zielonym ogórkiem i rzodkiewką.

nie wolno dawać mu sałaty,chipsów,cytrusów,czekolady,ciastek,słodyczy,kiwi,owoców ze skórą i pomidora.

więcej znajdziecie na innych stronach np. wpisz w wyszukiwarce: jadłospis chomika

 

Zabawki i zabawa z chomikiem zapewnia mu dłuższe życie

A oto kilka niezbędnych zabawek:

 

Kołowrotek-podstawowa i ulubiona zabawka

Te kołowrotki są złe, ponieważ nr1- łapki wpadają między szczebelki i często skrzypi. nr2- kręci się trudniej jest głośne, nr3- za wąskie dla chomika syryjskiego, nr4- bardzo ciężko się kręci i jest małe.