O czym chcesz poczytać na blogach?

Cholesterol

Cholesterol

Trywialną. Kwasy tłuszczowe typu trans nie tylko podwyższają poziom LDL, ale także obniżają poziom HDL. Jeśli usuniesz je z diety, prawie na pewno spowoduje to znaczący wzrost poziomu HDL.
Alkohol. Jeden lub dwa drinki dziennie mogą spowodować znaczący wzrost poziomu HDL. Należy jednak dodać, że większe dawki mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, w tym niewydolność serca. Są również osoby, u których problemy zdrowotne wystąpią, nawet jeśli będą pić tylko 1–2 drinki dziennie.
Zwiększ spożycie jednonienasyconych tłuszczów. Tłuszcze jednonienasycone takie jak: olej rzepakowy, olej z avocado, oliwa z oliwek, tłuszcze występujące w maśle orzechowym (z orzechów arachidowych) mogą spowodować wzrost poziomu cholesterolu HDL, nie wywołując przy tym wzrostu całkowitego cholesterolu.
Włącz do diety błonnik rozpuszczalny w wodzie. Błonniki rozpuszczalne występują w owsie, owocach, warzywach i strąkach. Redukują one poziom LDL oraz podnoszą poziom HDL. Aby skuteczność działania błonnika była jak największa, należy spożywać go co najmniej 2 razy dziennie.

Zobacz: Jak zwiększyć poziom DOBREGO cholesterolu ?

taniaapteka1

Podobnych tematów gdzie napisaliśmy jakie naturalne leki obniżają chol. Wszyscy w okolo mowia mi, ze jestem straszniee chuda, niektorzy nawet patrza z przerazeniem.INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ.CHOLESTEROL.pl/zadanie/1163925http://www..Wysokie trójglicerydy.7 (37-47)wskaźniki czerwonokrwinkowe:MCV 88 (80-97)MCHC 32.9 (0.Stopień ogólnego zaawansowania miażdżycy w naczyniach potwierdza się poprzez kilka rodzajów badań,o których napisałem powyżej…..9-8)%GRAN 71..16-1)%MONO 3.39 (0.Grofibrat.9-4.010 (1.Niedokrwistość serca ??.Lipidogram.

Lipanor apteka

.0 /2.7 (70-105)cholesterol (mmol/l) 3.Proszę o interpretacje wyników..Atorwastatyna.3-6…Nigdy w zyciu poprzednio nie miala podwyzszonego ani cholesterolu, ani glukozy, ani trojglicerydow.Lipanthyl. Czy z wyników to tarczyca pracuje czy w drugą stronę?? buziaki:))
Wynik TSH wskazuje raczej na niedoczynność tarczycy czyli pracuje nie tak dobrze jak byśmy chcieli.

Lipanor

.4 (0.9Trójglicerydy – 241.Trójglicerydy.wysoki poziom cholesterolu.Tak wyniki są podane prawidłowo, w moim laboratorium tak opisują. Tak byłam na czczo.9 (3.Ignorancja ze strony lekarzy brak zainteresowania – miazdzyca . Przez trzy lata brałam hormon wzrostu.cholesterol.. (Wiem łatwiej powiedzieć trudniej zrobić )
No tak zawsze miałam "pod górkę" do lekarza, ale posłucham rady bo w sumie to niezbyt się czuję po tym VASTON-ie, a do endo.55 (4..

Blog dla smakoszy

Złogi cholesterolu prowadzą do zawału serca
Choć kłopoty z cholesterolem są powszechne u osób w podeszłym wieku, coraz częściej temat ten dotyczy też osób młodych. Należy więc przyjrzeć się bliżej swojej diecie i trybowi życia za nim będzie za późno. Złe stężenie cholesterolu prowadzić może do poważnych chorób, jak np. miażdżyca czy choroba niedokrwienna serca. LDL, nazywany inaczej jako zły cholesterol, w inaczej niż HDL, przenosi związki lipidowe z wątroby do krwi. Jego nadmiar spowodować może tworzenie się złogów tłuszczu w naczyniach krwionośnych, co może doprowadzić do miażdżycy, zawału serca. Powodem zbyt dużej ilości złego cholesterolu jest nieprawidłowa dieta, niedobór witaminy c i e, a również predyspozycje genetyczne. Zazwyczaj słowo cholesterol kojarzy nam się negatywnie, jako zapalnik powodujący ciężkie choroby. Tymczasem jest konieczny do normalnego działania organizmu. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: dobry i zły. Ten pierwszy nazywany jest jako HDL. Odpowiedzialny jest za: przenoszenie cholesterolu z krwi do wątroby. Dzięki temu tłuszcze nie odkładają się w naczyniach krwionośnych, co mogłoby doprowadzić do groźnych schorzeń. Źródłem tego typu cholesterolu są kwasy omega 3 i witamina e które zawierają m.in. lucerna, ryby, kapary itp.
Więcej »

Herbaciarnia - bloog.pl

28 listopada 2011 7:15

Zdrowa dieta, ruch, ograniczenie używek to wszystko ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jednak wielu osobom wydaje się, że zdrowy tryb życia jest nudny i bardzo trudny do osiągnięcia. Nic mylnego zdrowe nawyki bardzo szybki stają się przyjemną codziennością.
Zdrowy tryb życia ma szczególnie ważne znaczenie dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi. Szczególnie jeśli zdrowe nawyki żywieniowe przynoszą pozytywne skutki w szlace z choroba. Osoby, u których poziom złego cholesterolu jest zbyt wysoki, w prosty sposób mogą pomóc swojemu organizmowi w walce z chorobą. W trakcie wizyty u lekarza, który przepisze odpowiednie leki obniżające cholesterol dieta też pewnie zostanie ustalana tak, aby wspomóc działanie medykamentów. Ogólnie uważa się, że dieta bez cholesterolu jest niesmaczna lub kosztowna. Nic mylnego, również z naszych rodzimych produktów można przygotowywać smaczne i zdrowe posiłk, tak aby mogła na ich bazie powstać dieta obniżająca cholesterol. Oczywiście trzeba będzie zrezygnować z niezdrowych i kalorycznych produktów spożywczych typu fast food. Żeby obniżyć cholesterol dieta musi ograniczyć do minimum słodycz. Ale to ograniczenia typowe dla każdego zdrowego sposobu odżywiana..