O czym chcesz poczytać na blogach?

Chłopi tom 1

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

Kukurydzy. Chce się kształcić, ale wkrótce jego plany psuje najgorsza z możliwych plag w Afryce – susza. Niszczeją zbiory, nie ma pieniędzy na opłacenie czesnego, więc chłopiec musi rzucić szkołę. Kończy się również jedzenie, więc wielu ludzi utrzymujących się z rolnictwa umiera z głodu. Nie mając nic innego do roboty, Wiliam spędza.

Książkę można kupić tu.

To już drugi tom trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella, którą miałam przyjemność przeczytać. Bardzo się cieszę, że książka trafiła w moje ręce, bo cała historia podoba mi się.

Zaczyna panować pokój, o który Artur tak zabiegał. Władza już wkrótce ma przejść na prawowitą osobę, czyli Mordreda, który formalnie królem zostanie, gdy ukończy 16 lat. Wszyscy boją się tej daty, bo młody król nie nadaje się na osobę, która ma podejmować najważniejsze decyzje. Jakiś czas później, Artur wyrusza na Saksonów, by.

A gdy wzlatywała wysoko... - Onet.pl Blog

Całkiem niedawno oglądnęłam piękny film pt: "Good Bye, Lenin!"

 

Akcja rozpoczyna się w późnych latach 80, we Wschodnim Berlinie

Mama  16-letniego Alexa jest żarliwą komunistką. O ile pamiętam, należy nawet do ich tej komunistycznej partii. Mąż opuścił ją, kiedy Alex i jego siostra byli bardzo mali, bo.

Do niego, kiedy w domu była wielka feta. Wszedł tylnym wejściem.

Idąc korytarzem, zobaczył otwarte drzwi pokoju z telewizorem. Na kanapie siedział mały, może 6-letni chłopiec. Oglądał starą, komunistyczną dobranockę. Alex usiadł obok niego. Chłopczyk usmiechnął się.

-Jak masz na imię?

-Alex. Oglądasz piasowego ludka?

Słucham ich piosenek i tyle.

 

Nie rozumiem doprawdy tych wszystkich fanek piszących blogi, na których można znaleść ich marzenia o całowaniu się z Billem, Tomem, Georgiem czy Gustavem.

 

Tak samo jak nie rozumiem antyfanów, zamieszczajacych w necie fotomontaże ośmieszające tych chłopaków lub filmiki w stylu:.

Wszyscy Ludzie Puchatego

Subtelne odniesienie do naszej rzeczywistosci,w której wybujały kapitalizm mami obrazkami dobrobytu, którego źródeł nie sposób się dopatrzyć (czary Gandalfa i elfów?), a chłopi i robotnicy naszego obozu pracują rzetelnie i uczciwie, dorabiając się bez krzywdy ludzkiej, dochodząc do wszystkiego pracą własnych rąk.

Elfy,hobbici i.Indywidualistów,których ręce nigdy nie skalały sie ciężką pracą.
I to dyskryminuje Froda,Aragorna, Boromira oraz szerzyciela zabobonów i guseł czarodzieja Gandalfa.A Tom Bombadil to w jednej osobie przedstawiciel bananowej młodzieży i satrapa we własnym kraiku, utracjusz i tyran, dysponujący nieograniczoną władzą -jakim prawem?
I najcenniejszej
relikwii do ognia.

Trzymaj sie Mordorze, otoczony przez wrogich reakcyjnych sąsiadów!"puchaty 2002-03-02 17:49:15
skomentuj (31)


Chromolić Carrefoura !
Oglądałem dzisiaj z Krukiem program w TVNie o ochroniarzach w sieci hipermarketów Carrefour - okazuje.

Internetowy zakątek Andrzeja Fiderkiewicza vel Studyty

Cóż, w tamtych czasach, jeśli nie należało się do zamieszkującego rosyjską północ lub Zawołże wolnego chłopstwa, zdecydowanie lepiej było być chłopem monasterskim. Chłopi monasterscy nie byli sprzedawani (choć, trzeba przyznać, rozmiar pańszczyzny i handel poddanymi chłopami nabrały rozmachu dopiero w czasach Piotra Wielkiego), dzieci.Środowisk i pijali porto w tych samych klubach). Samarin był w ogóle interesująca postacią, za młodu, pracując jako urzędnik w Rydze, opublikował „Listy z Rygi”, tom rozważań filozoficzno-politycznych. Postulował w nich pewną decentralizację władzy, zalecał większą dbałość o peryferia rozległego imperium oraz wspierał dość.

Angielskiej i niemieckiej, gdyż z różnych względów czułem się do tego upoważniony. Ciągle wiedząc, że to co prezentuję nie jest niczym więcej niż baśnią (nowocześnie – narracją). Ale wiwisekcja ruskiej duszy przekracza me mozliwości.