O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Chłopi

OPOWIEŚĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863R.

Cały naród. Słabo zorganizowane i niedostatecznie uzbrojone oddziały powstańcze nie miały jednak szans w starciach z regularną armią rosyjską. Na ogół bez powodzenia atakowano rosyjskie garnizony (miejsce pobytu jednostki wojskowej).

Powstanie zaskoczyło Rosjan. Zdecydowali się oni skoncentrować swoją armię w kilkudziesięciu dużych punktach, najczęściej w dużych miastach. Ich strach umożliwił powstańcom przetrwanie. Rosyjskie garnizony opuściły większość wsi i miasteczek, dzięki czemu Polacy mogli swobodnie mobilizować dalsze oddziały. Powstanie poparła większość średniej i drobnej szlachty oraz mieszkańcy miasteczek. Chłopi natomiast pozostali obojętni, niekiedy nawet wrodzy. Nie docierały do nich obietnice oddania ziemi zawarte w manifeście.

Czerwoni na dyktatora powstania powołali Ludwika Mirosławskiego. Jednak już pierwsze klęski, które poniósł na Kujawach zniechęciły go do walki i wpłynęły na decyzję o powrocie do Paryża. W marcu dyktatorem ogłosił się popierany przez białych Marian Langiewicz. Jednak jego oddziały rozbito w Małopolsce, a on sam został aresztowany przez Austriaków. W rzeczywistości ani Mierosławski, ani Langiewicz nie kierowali całym powstaniem, a jedynie dowodzili znajdującymi się najbliżej oddziałami.

Blog Charliego Bibliotekarza

Traktując jako cygańskiego podrzutka. Opowieści chłopca to prawdziwy Hardkor przed duże H, duże A, duże R, duże D, duże K, jeszcze większe O i duże R. (Napisałem to po polskiemu bo tak jakoś fajniej brzmi). Okrucieństwo, goni okrucieństwo a barwne opisy krzywd jakich chłopiec zaznaje od wielu ludzi sprawiają, że książka niemal spływa krwią i pokrywa się siniakami. Nienawiść objawiająca się fizycznym znęcaniem się nad “cygańskim ścierwem” jest zupełnie bezzasadna i wynika moim zdaniem z obawy przed innym. Innym, który może sprowadzić nieszczęście zarówno na pojedynczego człowieka jak i na całą społeczność. Sam chłopiec zdaje sobie sprawę jak bardzo różni się od mieszkańców wiosek, przez które zmuszony jest wędrować. Podziela on wiarę zabobonnych chłopów w swoje nieczyste i demoniczne moce. Jego przygody poniekąd potwierdzają tę tezę. Nigdzie nie zagrzeje miejsca na dłużej, zawsze musi się coś stać, wypadek, morderstwo, bójka, które zmuszają go do ucieczki i dalszej tułaczki.

Książka jest pełna opisów zabobonów jakie panują wśród chłopów. Opowieści o duchach, strzygach, demonach walczących na Ziemi zapełniają chłopskie chaty wieczorami. Chłopi wierzą w magiczne napary przygotowywane z najbardziej obrzydliwych składników..

Battle Realms - Onet.pl Blog

1 lub 0 komentarzy

04 stycznia 2010
Surowce

Witajcie ! Dzisiaj chcę omówić ekonomię gry. Innymi słowy surowce potrzebne do życia naszej wioski. Zacznijmy :

Są dwa podstawowe surowce potrzebne do funkcjonowania wioski. Woda i ryż. Do zbierania surowców niezbędni są chłopi. Naszczęście mamy ich na starcie.

Zacznijmy od wody :

 

  - Oto woda. Jest ona potrzebna do konstrukcji budynków, a szczególnie do podlewania pól ryżowych, ale o tym później.

 

 - Aby napełniać wiadro wodą trzeba podejść do wody i kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy. Wtedy chłop automatycznie nabiera wodę. UWAGA ! Aby móc zbierać wodę trzeba zbudować chatę chłopa ! Kiedy ją zbudujemy chłop automatycznie będzie zbierał wodę do chaty.

 

Teraz zajmijmy się ryżem :

 

 - To jest ryż. Jest.

Czeczenia

Potrójny pierścień wroga i przedostał się do Czeczenii”. Podczas tej historycznej przeprawy zginął prawie cały oddział Bajsangura.Po kapitulacji imama Szamila, Bajsangur ze swymi towarzyszami broni przybył do Bienoja, gdzie ukrywał się przed carskimi władzami do maja 1860 roku. Były naib ciężko przeżywał kapitulację Szamila i poddanie się Dagestanu do rosyjskiej niewoli. Carski rząd świętował zwycięstwo. We wszystkich osadach grasowali carscy agenci, poddając niepokornych Czeczenów okrutnym represjom. Zapomniane zostały uroczyście składane obietnice, rozpoczęło się wywłaszczanie rodowitych czeczeńskich ziem. Chłopi zostali obłożeni wysokimi podatkami. Całą Rosję opanowały rewolucyjne nastroje. We wszystkich guberniach chłopi podnosili bunty, narastała fala rozruchów. W latach 1851-1860 doszło w Rosji do 1010 chłopskich powstań.

Tymczasem Bajsangur z rodziną i współbojownikami ukrywał się w jaskiniach nieopodal Bienoja. Nieujarzmiony przywódca bienojewców ze swym współtowarzyszem Sołtamuradem i liderami wspólnot czeczeńskich przystąpili do przygotowania powstania. Jednocześnie, w porozumieniu z Bajsangurem, w Wąwozie Arguńskim podjął energiczne działania „stary wilk” – Uma Dujew z Zumsoja, i Atabaj Atajew. Po.

Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

Z Locksley, zwany Hood’em NIE BYŁ SPRAWIEDLIWY! Od kiedy sprawiedliwością jest okradanie ludzi bogatych i rozdawanie dóbr biednym? Nie ważne, w jaki sposób bogaci osiągnęli swoje bogactwo i czy biedni zasługują na swój los. Czy sprawiedliwy jest podział dóbr, w którym człowiek pracowity i leń mają tyle samo?

 

Ktoś powie, że okradani przez „Kapturka” bogaci zawdzięczali swe bogactwo szlachetnemu urodzeniu, a chłopi, choć pracowici byli biedni. Nie wiem, jak w Anglii, ale w Polsce nie każdy szlachcic był bogaty, moi dziadkowie, na przykład, musieli wynajmować dworek w Karczmiskach od Lubomirskich i ich spadkobierców, bo nie stać ich było na budowę własnego. Mimo to zarówno oni, jak i mieszczanie (fakt, chłopi jako niewolnicy – nie) dzięki umiejętności kombinowania „jak by tu zarobić” byli w stanie przeżyć. A Lubomirscy rezydowali sobie w Lubowli i oprócz zysków z folwarków zarabiali na wynajmowaniu odległych od ich siedziby dworków biedniejszej szlachcie. I nikomu do głowy nie przyszło, aby zmusić ich do podzielenia się.

PSEUDODEMOKRACJA Jan Maus - Onet.pl Blog

Boli! Siedź sobie spokojnie na tyłku i ciesz się, że Tobie dobrze. Myśmy Cię wybrali i  nasza moc Ciebie, zrzucić z tronu”!

Szlachta polska swoich chłopów pańszczyźnianych traktowała gorzej, niż bydło. Dlatego królowie w ich sprawie próbowali interweniować. Później za chłopami ujął się jeden z rosyjskich carów. To on zniósł tę nieludzką pańszczyznę – a nie jakiś tam, polski król. Zniósł ku powszechnemu oburzeniu szlachty oraz Kościoła Katolickiego. Hierarchowie protestowali, ponieważ w majątkach kościelnych chłopi także pracowali, za darmo. Smutna to prawda, ale trzeba o niej przypominać współczesnym biskupom polskim. Należy też przypominać, że tamte polskie kołtuństwo owocuje po dzień dzisiejszy. Owocuje w postaci marnej inteligencji, z której wywodzą się nasi politycy. Nie potrafią oni stanąć na wysokości zadania. Wikłają się w jakieś ciemne interesy na styku; państwo, a prywata. Blokują śmiałe reformy. Deprawują młodzież polską swoim językiem i zachowaniem (poseł Palikot). Wychowani, w pop-kulturze, sami już nie wiedzą, kim są, kogo reprezentują, dla jakich celów wybrali ich wyborcy…

Chłopi tom 1

Inuyasha-w oczach Guren - Onet.pl Blog


Rasa/ status:
psi hanyou
Wiek:
ok. 150 lat(wygląda na 15)
Szybkością zregenerować swoje rany. Można spotkać silniejsze od niego demony, ale ma na tyle siły, żeby bez większego problemu podnieść głaz jego wielkszości (w 3 tomie mangi w ten sposób chciał zatkać Studnie Kościożercy). Jego moc potęguje Tettsaiga-miecz, który wykuto z kła jego ojca i miał służyć do obrony matki chlopaka..Goniłe. Takto spokojnie mineły te dwa tygodnie. Wiec musiało na nas wpaść coś wielkiego!
-Wtedy nie zwiałem. To byli chłopi z mieczami, co zwiali przed demonem
-Tu nie mam wiele do gadania, bo byłem nieprzytomny. Jeden sukinsyn dał mi w łeb

Witwicka Blog - Onet.pl Blog

Osobliwość, szło z Londynu, Lipska, Paryża, Moskwy, Rzymu i... Świętokrzyskiej ulicy - na Mazowiecką. Wypchane półki trzeszczały już, foliały, broszury, świstki, ulotki, tomy, wolumina, teki, roczniki, pudła z wycinkami itp. skarby rozsadzały już ściany mieszkania, o rozpacz i trwogę przyprawiały panią domu, a ja furt skupywałem swoje.Jeszcze i obdarzona świetną pamięcią. Panicza Adasia wspominała z rozczuleniem, opowiadała mnóstwo historyjek o jego figlach i zabawach, o tym, jaki to był miły i wesoły chłopiec. Profesor skwapliwie zapisywał każdej jej słowo. Wreszcie powiedziała:
- A ostatni raz, panoczku, widziała ja jego, jak mu było 12, może 15... Wtapora Napolion na Moskwa pochodem chodził. A potem ja już nigdy jego nie widziała, ani o nim nie słyszała. I nawet nie wiem, co z niego wyrosło… Jak.