O czym chcesz poczytać na blogach?

Chłoniak

Zorka

Dodaj komentarz »
06.09.2011 - diagnoza

druga połowa sierpnia i początki września upłynęły na wizytach u lekarzy-wetów, ostatecznie diagnozę postawił dr Onkolog, na podstawie usg, RTG, badań krwi oraz dwukrotnej biopsji z węzłów chłonnych. Wszystkie węzły chłonne były powiększone, powiększona śledziona. Zorka była ogólnie osłabiona, schudła 8 kg.

rozpoznanie:

chłoniak wielopostaciowy centroblastyczny z dominacją komórek małych. Chłoniak o wysokiej złośliwości B, komórkowy.

14:45, panizorki
Link Dodaj komentarz »
08.2011

Zorka jest aktywnym psiakiem. weekendy spędza na długich spacerach, biega wzdłuż leśnych duktów, i węszy w krzakach. nie wyobrażamy sobie również urlopów, bez wspólnych wyjazdów. tym razem udajemy się na suwalszczyznę.

przed wyjazdem udaję się do.

Cukier boli...

Z jej wypowiedzi wynikało, że wyniki te ma za nic, i zrobi swoje od nowa. Powiedziałem jej, że wczorajsze USG i badania palpacyjne Pani Doktor nic nie wykazały i chciałbym aby tak zostało...
   Ale się nie udało... Pani doktor na moje pytania odpowiedziała jak Stefan Friedman - lekko pijany na egzaminie na prawo-jazdy. Na pytanie jakie rozróżniamy skrzynie biegów - odpowiedział: są takie małe skrzynie biegów... i takie duże... skrzyneczki...
   Ja dostałem odpowiedź przedopisową: wszystko w normie, tylko lekko powiększone są... węzełki w śródpiersiu :-) Kategoryczny ton lekarza w pewnych sytuacjach może ratować... Mnie podratowało 100-procentowe stwierdzenie - "to żaden chłoniak. Co najwyżej/max - sarkoidoza...". Ale kur... u Housa - ludzie mrą na Sarkoidozę jak "muchi". No to na co sie szykować?

Tagi: chłoniak cukrzyca neuropatia polineuropatia sarkoidoza zgorzelec
00:29, ameliowaty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 października 2010
Szpital cz.I

Krótkie nawiązanie do ostatniego akapitu z niedzieli... Z nogami było.

Dziwny jest ten świat

Napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów. Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych: guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!).

Od siebie dodam, że w USA kobiety ciężarne są zachęcane przez lekarzy do picia napojów typu “diet”, lub “lite” (zawierających aspartam) ze względu na brak cukru w tych napojach. Nawet dostają na nie kupony obniżające cenę tych produktów. Słychać coraz więcej głosów na temat groźnych skutków używania tej substancji na rozwijający się płód.

Od czasu kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tym.

nasz wyimaginowany świat - Onet.pl Blog

Gitarzysta Johnny oraz basista Dee Dee przyznawali się do sympatii dla republikanów, a Johnny zaangażowany był np. we współpracę z NRA (największe w USA stowarzyszenie posiadaczy broni palnej). Z tego powodu niektórzy członkowie ruchu Conservative Punk uważają tych muzyków za swoich protoplastów. Jednak oni sami z nie utożsamiali się z tą grupą, a ich teksty nie miały głębokiego politycznego kontekstu.

Trzech członków zespołu już nie żyje:

  • Joey Ramone, zmarł na raka (chłoniak) 15 kwietnia 2001 roku.
  • Dee Dee Ramone, 5 czerwca 2002 r. z powodu przedawkowania heroiny.
  • Johnny Ramone, 15 września 2004 r. na raka prostaty.

Miyavi (10:06)
5 wow