O czym chcesz poczytać na blogach?

Chirurgia naczyniowa

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

W Szpitalu Wolskim w Warszawie, uzyskując w tym czasie specjalizację I i II stopnia zchirurgii. Pracował tam do 1980.

Po zdaniu egzaminów Educational Commission for Foreign Medical Graduates (ECFMG) uzyskał stypendium w Mercy Hospital w stanie Nowy Jork, po czym został oddelegowany na odbycie staży podyplomowych w USA: w 1973 z chirurgii naczyniowej oraz w 1975 z kardiochirurgii w Sinai Hospital w Detroit. W 1973 uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 1981 doktora habilitowanego. W latach 1980–1984 zajmował stanowisko docenta w Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Warszawie. Od 1984 kierował Katedrą i Kliniką Kardiochirurgii wZabrzu.

W latach.

dermatologia.blog

Wstrzykiwania, mające na celu poprawę napięcia i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jest to zabieg powtarzalny, jego stosowanie uzależnione jest od stanu skóry. Przeciwskazaniami dla wykonania zabiegu są m.in. alergie, ciąża, cukrzyca, stany zapalne na skórze, ropne, opryszczka, rany, skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania zwłóknień).

Mezoterapia bezigłowa

Wywołuje głębokie nawodnienie skóry, polepsza jej elastyczność, stymuluje układ limfatyczny, pozwala osiągnąć wspaniałe efekty poprawy kondycji skóry i pozbyć się cellulitu bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym czy zastrzykom, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak ból, zaczerwienienie, siniaki lub wybroczyny.

Do zabiegu wykorzystuje się  technologię laserową i specjalne impulsy.

Kocham Malgosie!

Siesta!!!

Pare slow o szpitalu: duzy, czysty, od progu zachecajacy. Jakies hiszpanskie motywy na wejsciu, fontanna itp. Poza tym przyjemna obsluga, wszyscy chodza usmiechnieci i na koncu, ale na pewno na pierwszym miejscu, calosc klimatyzowana. Nasz doktore Alessandro ksywa Olo wyglada jakby mial 20 lat, ale calkiem sprawnie radzi sobie z chirurgia naczyniowa. Akuratnie trafila sie operacja na otwartym sercu (nie maja tu MRSA, stad latwy dostep do takich operacji) i trafil nam sie anestezjolog, ktory 20 lat spedzil w Wielkiej Brytanii. Jak sam to okreslil, w Anglii walil glowa w mur i ukonczyl trzy czwarte specjalizacji, a tu moment i juz zostal specjalista. Konkretnie dla przykladu -.

Kontaktologia i inne ciekawostki o soczewkach

Poprawianie krótkowzroczności do -10 dioptrii, dalekowzroczności do +4, a astygmatyzmu do 6 dioptrii. Spośród wszystkich metod sprawia pacjentowi najmniejszy dyskomfort, umożliwia operację obu oczu podczas jednej sesji i najszybciej się goi. Z kolei LASEK jest w ocenie okulistów mniej inwazyjny, prostszy i tańszy niż LASIK. Oczywiście chirurgia laserowa wad wzroku rozwija się nadal, o czym mogą świadczyć pojawiające się kolejne udoskonalenia. W metodzie Epi-LASIK i SBK-LASIK nacina się niezwykle cienką warstwę samego nabłonka (w odróżnieniu od LASIK-u, gdzie płatek może mieć grubość jednej czwartej całej grubości rogówki). Dzięki tym ulepszeniom oko.

40-45 lat, gdy spada zdolność oka do akomodacji, mogą być potrzebne okulary do czytania.

O ile zabiegi laserowej korekcji wzroku są pewnym luksusem, to w innych chorobach oczu laser może uratować możliwość widzenia. - Lasery w okulistyce są najczęściej stosowane do operacji siatkówki z powodu powikłań cukrzycy i chorób naczyniowych - mówi Piotr Fryczkowski. - Oko jest wówczas niedotlenione, niewydolne naczynia dostarczają za mało tlenu i oko się "dusi". Nie potrafimy dodać nowych naczyń krwionośnych, więc musimy ograniczyć potrzeby oka. Jak to się robi? - Niszczymy laserem argonowym te rejony siatkówki, które nie mają znaczenia dla naszego.