O czym chcesz poczytać na blogach?

Chirurg naczyniowy

Zdrowie

Infekcje.

Aby zapowiedz wystąpieniu u osoby chorej na cukrzycę objawów stopy cukrzyka należy przede wszystkim w odpowiedni sposób zadbać o stopy. Na rynku dostępne jest zarówno specjalne obuwie dla diabetyków jak również skarpety zdrowotne.

Skarpety zdrowotne pozwalają na swobodny przepływ naczyniowy oraz zwiększyć poziom tlenu. Chronią one również stopę przed niskimi temperaturami. Ciepłe skarpetki zdrowotne dla diabetyków są przede wszystkim bezuciskowe.

Poza zaopatrzeniem się w odpowiednie obuwie i skarpety diabetycy powinni przede wszystkim chronić stopy przed zimnem i wszelkiego.

Dokładne osuszanie po ich kontakcie z wodą

Profilaktyka zapobiegająca stopie cukrzycowej jest bardzo ważna ponieważ samo leczenie jest bardzo trudne, i wymaga współpracy kilku specjalistów jednocześnie. Ponieważ stopa cukrzycowa jest zespołem różnych dolegliwości konieczna jest pomoc zarówno ortopedy, chirurga naczyniowego diabetologa, jak również neurologa i neurochirurga. W wielu przypadkach jedynym sposobem na uratowanie chorego jest amputacja stopy palców a czasami nawet całego podudzia.

selwa blog

Sens życia

Znowu dopadło mnie życie.
Mój kumpel, o którym kiedyś tu pisałem, ma mieć obciętą nogę, ze względu na zaawansowaną miażdżycę. Mógłbym powiedzieć "A NIE MÓWIŁEM?" Bo pomni doświadczeń mojej bratowej namawialiśmy go na wizytę u  doskonałego chirurga naczyniowego, którą mogliśmy łatwo i szybko załatwić, ale wydaje i się że kumpel poszedł na łatwiznę i skorzystał z usług naszej służby zdrowia, która wybrała najtańsze i najmniej kłopotliwe (dla nich) rozwiązanie. Kiedy dzwonił do mnie ze szpitala rozważał możłiwość obcięcia nogi, więc skoro.Nie miał żadnej. Synowie postawili na nim krzyżyk i dyskutowali z nim tylko kwestię w któym miejscu będzie miał obciętą nogę. Młodszy optował za amputacją pod kolanem, albo nad kolanem. Starszy bardziej bezwzględny, tłumaczył Ojcu, że prawdopodobnie będzie to koło pośladka, bo konsultował to z jakimś chirurgiem. Nie mogłem na to patrzeć. Ja, my w naszej rodzinie walczymy do końca.selwa 2009-09-12 23:31:36
skomentuj (5)


Kupiłem sobie album zdjęć Augusta Sandera "Ludzie XX wieku"

Nadziałem się!!! Album jest w wersji niemieckiej, a zapomniałem, że u nich.

Ostry Dyżur

Dyżur zostają przywiezione ofiary gigantycznego karambolu na autostradzie. Każdy ma ręce pełne pracy. Jednak nie wszystkich udaje się uratować.
Doug ma wyrzuty sumienia, że przez pomyłkę kazał pacjentowi w ciężkim stanie siedzieć w poczekalni – pacjent umiera.
Bob okazuje się polskim chirurgiem naczyniowym. Morgenstern chwali Susan za dobrze wykonany zabieg, mimo że to Bob go wykonała, ratując w ten sposób życie pacjenta. Morgenstern stwierdza również, że starsi stażem radzą sobie gorzej.
Nowa postać – Angela Hicks – lekarz dyżurny.
Po ciężkim dniu nie ma to jak wspólnie.

baj baj kilogramy

Zobaczymy, co powie. Pewnie nic nowego... Jaka jest alternatywa dla hormonów, wszystkie wiemy.. Trudno jej zaufać. Jednocześnie, poza lekką opuchlizną i nabieraniem wody, czuję się dość dobrze. W sferze - przy tabletkach zanikającej - czyli w kwestii libiodo - nawet bardzo:) Wolałabym, żeby tak już zostało:) Chirurg naczyniowy powiedział mi w prawdzie, że nie muszę rezygnować z tabletek - tylko powinnam się wspomagać acardem - ale raczej się na to nie zdecyduję. Zwłaszcza, że po chwili dodał, że "zakrzepy nie robią się od razu"...

Boję się, bo o drugim dziecku jeszcze nie myślę... Nie ufam naturalnym metodom,.

(Nie)zwykły blog (nie)zwykłej dziewczyny. - Onet.pl Blog

To straciłam równowagę, zaczął ze mną rozmawiać i wywnioskował że muszę iść do kardiologa, to po pierwsze. Bo skoro te bóle były też i skoro czasem mam mroczki przed oczami, i gdy gwałtownie wstaje to mi się w głowie kreci to być może mam coś z serduchem. I może mam coś z przepływem krwi przez naczynia krwionośne w mózgu i będę musiała iść do neurologa lepszego czy tam do chirurga naczyniowego. I będę miała jednak rezonans magnetyczny. Głowy i rdzenia kręgowego. No a jeśli ci dwaj lekarze niczego we mnie nie znajdą to... mogę mieć alergię na samą siebie... i będę musiała iść do alergologa zrobić badania na jakieś tam antygeny czy nie antygeny. Nie pamiętam już co ten.