O czym chcesz poczytać na blogach?

Chinglish

Life in Xiamen

Otrzyma pan kartę w tydzień.
- W tydzień
??? A jak złożę dzisiaj to będę musiał czekać aż dwa tygodnie??? Dlaczego???
- Bo w poniedziałek dużo osób składa podanie i zawsze trwa dłużej.
- ...

CDN.

14:15, tomxyz , rozmówki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 maja 2010
Levi's

Czyli Levs, Evi's, Hevi's i inne.

foto: Sebastian

Tagi: chinglish zdjęcia
07:24, tomxyz , podroby
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

Dookoła świata

Od Pekin


Mur nieodnowiony

Na mury i do baszty można, a nawet powinno się wejść. Wszystkie rekonstrukcje zostały wykonane około lat 80 XX wieku. Większość zniszczeń, co zostało starannie zaznaczone, odbyło się w czasie powstania bokserów, kiedy to baszta została zajęta przez cztery obce siły.


Mury


Wewnątrz murów

Południowo-Wschodnia Baszta obsługiwana była przez dewizę niebieskiej chorągwi (jeżeli dobrze tłumaczę chinglish). Związku z tym prawie cała obsługa była ubrana w zrekonstruowane niebieskie stroję, a na murach trzepoczą na wietrze niebieskie flagi.


Niebieska flaga dywizjonu


Domy, w których mieszkała załoga

Aktualnie przed murami zasadzono drzewka śliwki (nie znam się niestety na biologii, więc wierzę na słowo), które zaczynają kwitnąć.

Kwitnące drzewka

Dookoła murów jeździła kiedyś kolejka, ale niestety nie doczytałam, czemu ją zlikwidowali.Pozostałości kolejki


Widok na dworzec główny z baszty

Made in China - Chiny. blog o życiu w Chinach Azja, podróże, fotografia, zdjęcia

sobota, 08 października 2011
Chinglish c.d.

Nie taka prosta sprawa zorganizowac nadruk marki na ciucha. Oto kurtka kolegi Chinczyka, ktory siedzial przede  mna w autobusie ze 2 tygodnie temu. Logo grzmi "Southeasy Sistrict". Patrzac na klawiature mozna wywnioskowac, ze kurtka miala byc marki "Southeast District", ale do tego trzeba miec w fabryce ludzi z mozgami.

Na klawiaturze 'T' jest niebezpiecznie blisko 'Y', a 'D', jakzeby inaczej, bezczelnie lezy obok 'S'. Oczywiscie jest jakas szansa ze to tak mialo byc, ale za duzo widzialem, zeby nie upierac sie przy opcji  klasytcznego przykladu Chinglish. Uwielbiam ich!

Tagi: chiny inne
09:09, goroh , Chiny
Link Dodaj komentarz »
Tour de Kampus

Uniwerek poprosil mnie o zrobienie kilki wykladow. Jako ze kontrakt mam od 1wrzesnia, a lekcje zaczynam dopiero 10pazdziernika glupio byloby odmowic:) Wrzesien szkolenie militarne dla 1 roku+ przeprowadzka wydzialu jezykowego do nowych budynkow i mam y miesieczna obsowe czasowa. Jak dla mnie bomba;)