O czym chcesz poczytać na blogach?

Chicago film

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Nagrodzony film, także o naukowcach PRLu

Nagroda dla “Trzech kumpli”

Dziennik.

Miało kontynuację

Autorki głośnego dokumentu dostały prestiżową nagrodę. Ich film będzie pokazywany w Lipsku i Chicago.

Film “Trzech kumpli” Ewy Stankiewicz i Anny Ferens został laureatem konkursu dziennikarskiego o Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dokument pokazany.

pamiętnik - ......SuMmEr-NiGhT.....

 

Wczoraj rodzice poszli sie "odchamić" więc.. musiałam cały wieczór spędzić z moim młodszym bratem. Kiedy już położyłam go spać..zasiadlam przed televizorkiem i oglądałam "chicago" Film taki sobie..czasem nudny, ale spoko. Najbardziej w całym filmie podobały się mi układy taneczne, były poprostu zabójcze...genialne i wogóle. Chyba widac, ze bardzo mi sie podobały.....znalazłam super stronke..strasznie zabawne..to....

toma01

Były potrzebne. Znaleźliśmy ciut mniej uczęszczane miejsce, Miki usiadł na ławce, ja usiadłem na kolanach Mikiego, no i przelewaliśmy naszą miłość z ust do ust:)

A później pojechaliśmy na "Chicago". Na "Chicago", a nie do Chicago, bo na "Chicago" do kina. Początek w miarę nudny, ale koniec! Ehh, aż się chciało wstać i zatańczyć. Naprawdę ładnie, naprawdę ciekawie i dobrze. A do tego kocham podteksty polityczne, a już zwłaszcza niekonwencjonalnie podane..Mamy taki niemalże już zwyczaj, że jak nie idziemy na imprezę, to oglądamy jakieś ambitne kino. Tym razem padło na "Wszystko o mojej matce". Poszliśmy, więc na spacer, później do wypożyczalni, a później myk do łóżeczka, film włączony i oglądamy. A właściwie to ja oglądam, bo Miki po 15 minutkach już chrapał. To już trzeci, albo czwarty przespany przez Niego film:)

Sobota - "a o świcie pod kołderką..."

W soboty o świcie.

United States of America-lovers

Dodatkowe pomidory, kurczak… I tak dalej.

Dziękujemy ci, wielki Ike!

Jak to zwykle bywa, nie tak łatwo jednoznacznie wskazać ojca (lub matkę) wynalazku, który podbił świat. Większość mieszkańców Chicago zna taką wersję wydarzeń: jest rok 1943, były sportowiec Ike Sewell postanawia otworzyć meksykańską restaurację. Ale jego partner Ric Riccardo nie jest zachwycony. Zamiast tego powstaje pomysł na ciasto z ogromną ilością.

.

Ja jednak częściej bywałam w drugim lokalu należącym do tego samego właściciela (albo potomków właściciela). Lokalu o równie mało oryginalnej, ale za to jak dużo mówiącej nazwie: Due. Obydwie knajpki możecie zobaczyć na filmie poniżej (a w 30. sekundzie widać też kawałeczek Starbucksa, do którego co drugi dzień wędrowałam na kawo-lunch!)

nur-Liebe. - Onet.pl Blog

- Tak? – zapytałam zdziwiona.
- Tak. Przed nami długa trasa w autobusach.
- Aha, no to fajnie. – rzekłam zniesmaczona. Wcale nie podobał mi się ten pomysł. A jak jeszcze dowiedziałam się, że będzie kręcony materiał filmowy z naszego pobytu tutaj, to już całkiem zespuł mi się humor. Nawet pomimo tego, że zaczynamy trasę w San Diego, jednym z moich ulubionych miast amerykańskich.  Nie całą godzinę później znaleźliśmy.Z chłopakami w salonie i stwierdziliśmy, że takie siedzenie bezczynne jest bezsensu. Już totalnie zakończyliśmy karierę i każdy teraz poszedł swoją drogą.
- Długo już tu jesteś?
- jakiś tydzień. Jutro wybieram się do Chicago.
- Po co? – zapytałam zdziwiona.
- Do dziewczyny.
- Oo.. Kurdee. – zaśmiałam się. – długo będziesz w Chicago?
- No myślę, że co najmniej do połowy lipca.
- Myślę, że jeszcze zobaczymy, ja.

Bohaterowie drugoplanowi bloga http://richie-i-nicol-us5.blog.onet.pl - Onet.pl Blog

I uśmiechnięta - taka właśnie jest. Zakochana na zabój i kochana na zabój. Zrobi wszystko dla miłości - nawet skoczy bez spadochronu. Dba o innych czasem zapominając o samej sobie. Typowa siostra samarytanina. Uwielbia pływać i oglądać filmy. Jej ulubiony kwiat to Llila, a typ faceta.. Wystarczy spojrzeć na Jaya.

||Maciek||
 
Maciek ma 17 lat i jest byłym chłopakiem Nicol. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym i wychowuje go babcia. Żyje lekkim.Kreskówka to SpiderMan i często sam go udaje. Kocha swoją siostrzyczkę całym sercem i nie chciałby, żeby cokolwiek się jej stało. Niczym starszy brat chroni ja przed niebezpieczeństwami. Dużo mniej niż Nicol przeżywa przeprowadzkę do Chicago, ale gdy wraz z rodzicami wyjeżdża do Londynu zostawiając tam Nicol, zaczyna się o nią martwić.

 
Pan i Pani Brzescy - rodzice Nicol i Adasia. Wraz z dziećmi przeprowadzili sie do Chicago, a potem z Adasiem wyjechali.