O czym chcesz poczytać na blogach?

Chengdu china

pocztowki z podrozy

Zostaly złagodzone po 15 latach a herbaciarnie ponownie otwarly się dla klientow w 1981 roku. W ciagu ostatnich 10-15 lat wiele malych tradycyjnych herbaciarni zostalo jednak zlikwidowanych gdy stanelo na drodze postepu: nowych wiezowcow i centrow handlowych. Chengdu rosnie i w centrum miasta coraz mniej jest miejsca na zacienione ogrody, wypelnione bambusowymi krzeslami.

Pozostaje jednak mieć nadzieje ze zwyczaj picia herbaty przetrwa w sercach i duszach mieszkancow Chengdu i ze te herbaciarnie, które.

lewan&dobovitz

Czy w Volkswagenie, czy w jakiejś chińskiej podróbce Toyoty.

Zaznaczam od razu, że powyższe obserwacje odnoszą się głównie do wschodu Chin – Szanghaju, Nanjingu, Suzhou, lecz także stolicy – Beijingu oraz Xi’an w Shaanxi, Chengdu w Syczuanie, o której to prowincji słyszeliśmy, że jest uboższa. Mowa więc tutaj o ogromnych miastach, gdzie pracy starcza dla wszystkich. Inaczej ma się sprawa w mniejszych ośrodkach, takich jak Dengfeng, mieście, które słynie z Klasztoru.

To ile byście musieli zapłacić? Cóż, podejrzewam, że najmniej to będzie 10 zł (kebab też się liczy jako śniadanie). W cenę wliczona będzie śmiesznie mała kromka chleba, dwa kawałki sera, trochę warzyw. Herbata? Cóż, może się zdarzyć. Ile w Chinach trzeba zapłacić za śniadanko, na które dostajesz 6 pierożków z mięsem albo talerz makaronu z sosem orzechowym? 2-3 zł i miejcie na uwadze to, że była to najprawdopodobniej cena dla laowai. Tanio? Wcale nie! Możesz zjeść dużego.

theworldismine blog

Wszystkich...niedlugo kolejne wiesci...:)theworldismine 2007-09-02 13:55:39
skomentuj (10)


梦黛贸易公司是一家集生产、czyli China :)

Witajcie ponownie! Po 15to godzinnej podrozy autobusem z UB dotarlismy do Beijingu(Pekinu). Wreszcie nasze wymeczone zoladki dostaly to czego im bylo trzeba, czyli prawdziwej azjatyckiej kuchni. Kurze glowy, szyjki, stopy, jezyki jaka,.
skomentuj (8)
Ni hao...Chengdu

Po 3 wspanialych dniach rejsu na rzece Jangcy, z lezka w oku przyszlo nam opuszczac statek w celu poszukiwania kolejnych wrazen. Z miejscowosci Wuhan ruszylismy na prowincje Sichuan do miasta Chengdu.
Gwarne ulice, klimatyczne chinskie dzielnice i zycie, ktore zaczyna sie dopiero po 23:00 w malenkich knajpach, przy ulicznych grillach, urzekly nas w takim stopniu, ze postanowilismy pozostac tu kilka dni. Wycieczka do oddalonej o zaledwie kilka.

S.P.O.R.T. - Onet.pl Blog

.A teraz dwa pojedynki z Bułgarią, z Kubicą już wszystko dobrze.

SIATKÓWKA

Liga Światowa

Polska dalej bardzo dobrze gra w LŚ. W chińskim Chengdu reprezentacja Chin uległa Polakom 1:3 i 2:3. Tydzień później Polska grała w Catamarce. Tam również Polacy zwycięzyli - 3:1 i 3:0. Mimo ośmiu zwycięstw Polska nie prowadzi w grupie D. Jest druga, a to dlatego, że Bułgaria ma lepszy stosunek.

I Koreańczykiem Young Min Kwon'em. W pozostałych rankingach Polacy plasują się poza pierwszą trójką.

 

Turniej w Montreux

Polki wygrały jeden mecz, a przegrały dwa. Zaczęły od dwóch porażek po 0:3-> z Kubą i Chinami. W ostatnim grupowym meczu wygrały po ciężkiej przeprawie (3:2) z Turczynkami.

 

Transfery

Do BOT Skry Bełchatów przychodzą: Francuz Stephane Antiga (Mallorca - ESP), Daniel Pliński (JSW) i Michał Bąkiewicz (PZU). Z.