W 53 minucie blisko wpakowania futbolówki do siatki był Shaun Wright-Philips, ale w ostatniej chwili interweniował Kenny.

60 minuta należała do Ballacka. Najpier potężny strzał z 35 metrów pięknie obronił Kenny. Potem po strzale SWP z rzutu wolnego Niemiec wpakował głową piłkę do siatki!

4 minuty po golu Robben strzelił z 12 metrów wprost w bramkarza. Chwilę potem Salomon Kalou z łatwością ominął słabych obrońców rywala i tylko szczęście i opatrzność czuwały nad Sheffield, ze Salomon nie umieścił piłki w siatce.

Ostatnie 10 minut to całkowita dominacja Chelsea. Swoje sytuacje do strzelenia bramki mieli kolejno: Kalou, Robben i Drogba, ale ci wszyscy nie znaleźli już sposobu aby podwyższyć wynik spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Chelsea w tym spotkaniu nie tylko strzeliła 3 bramki ale również pokazała kawał ładnego dla oka futbolu.

--------------------------------------------------------------------------------

Bohater spotkania:

Andriy Shevchenko
Najpier piękny gol z woleja, potem asysta, czyli odrodzenie wielkiego Andriya Shevchenki powoli staje się faktem! Brawo!

Keep the Blue Flag Flying High

Trend w którym godny pochwały jest wślizg, owszem, ale tylko i wyłącznie blokujący, nie odbierający piłkę. Dobrze wiedzieć, że wciąż w cenie są ci zawodnicy, którzy potrafią w kluczowym i ostatnim momencie obronić wynik kapitalnym i czystym wejściem, lecz czy ostatnio którykolwiek z genialnych wślizgów w środkowej strefie boiska zyskał sobie pochwałę Waszą lub komentatora, choćby w połowie tak ciepłą jak ten ratujący przed bramką?

Jasne, ktoś oglądając rewanżowy mecz finału Pucharu Anglii z 1970 roku pomiędzy Chelsea i Leeds United (2-2 i 2-1 dla Londyńczyków) pewnie niedowierzałby własnym oczom – czy faktycznie tak ostra gra była kiedyś dopuszczana? Gdy w 1997 roku David Elleray raz jeszcze obejrzał to spotkanie, doszedł do wniosku, że w meczu powinno być sześć czerwonych i aż dwadzieścia żółtych kartek. Współczesne kontrowersje nasilone są przez wciąż żywy w pamięci widok połamanych Eduardo, Ramsey’a i Ben Arfy, lecz najpoważniejszy spór nie dotyczy tych wejść, gdzie kości.

Blog GrochuHamovo

Daniel Agger, John Arne Riise; Jermaine Pennant (78. Xabi Alonso), Steven Gerrard, Javier Mascherano (118. Robbie Fowler), Boudewijn Zenden; Peter Crouch (106. Craig Bellamy), Dirk Kuyt.

Chelsea: Petr Cech; Paulo Ferreira, Michael Essien, John Terry, Ashley Cole; Claude Makelele (118. Geremi), Frank Lampard, John Obi Mikel, Joe Cole (98. Arjen Robben); Salomon Kalou (107. Shaun Wright-Phillips), Didier Drogba.

Sędziował Manuel Mejuto Gonzalez (Hiszpania). Widzów: 40 000. W pierwszym meczu 0:1, awans Liverpool.Liverpool FC zagra w finale Ligi Mistrzów sezonu 2006/07. Podopieczni Rafaela Beniteza po rzutach karnych wyeliminowali Chelsea Londyn. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce było 1:0.

Bohaterem rewanżowego spotkania na Anfield Road był Jose Reina, który w serii "jedenastek" obronił dwa strzały piłkarzy "The Blues".

Hiszpańskiego bramkarza nie potrafili pokonać Arjen Robben i Geremi. Ta sztuka udała się tylko Frankowi Lampardowi. Z kolei w zespole gospodarzy wszyscy strzelali pewnie, czyli: Boudewijn Zenden, Xabi Alonso, Steven Gerrard, a sprawę zakończył Dirk Kuyt.

Pierwsze minuty wtorkowego spotkania to walka w środku pola. Przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze i to oni groźniej atakowali. W 22..